Rallija komisija
13.06.2023

Publicētas Tet Rally Liepāja ātrumposmu kartes, Liepājā un Talsos atgriežas pilsētas ātrumposms

Auto Erc Lettonie Rally 2017

Publicēts 16.-18. jūnijā paredzētā FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma “Tet Rally Liepāja” skatītāju ceļvedis un ātrumposmu kartes – skatītājiem kopumā paredzot 17 skatpunktus. Pēc ilgāka pārtraukuma “Tet Rally Liepāja” sportiskajā programmā atgriezīsies pilsētas ātrumposmi, kas notiks gan Talsos, gan arī rallija pilsētā Liepājā, kur paredzēts superspeciālais ātrumposms Liepājas Jūrmalas parka teritorijā – ar mākslīgo tramplīnu un vairākkārtīgām sānslīdēm ap rotācijas apli. “Tet Rally Liepāja” šogad paredzēti desmit ātrumposmi, kas norisināsies Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā, Liepājā, kā arī Dienvidkurzemes novadā.

Fia European Rally Championship 2022 Stop 5 Liepaja, Latvia

“Tet Rally Liepāja” pirmā ātrumposma starts sestdien, 17. jūnijā, paredzēts plkst. 11.00, un jau ar pirmajiem sacensību metriem FIA Eiropas rallija čempionāta ekipāžām tiks mests neviens vien izaicinājums – Tukuma ātrumposma distance paredzēta 27,56 km garumā un tas būs garākais rallija sportiskās programmas ātrumposms. Pie tam, dalībnieki to veiks divas reizes.

Trešais ātrumposms apvienos Talsu novada labākās rallija tradīcijas. Ātrumposma sākumdaļa paredzēta Talsu pilsētā – FIA Eiropas rallija čempionāta ātrākajām ekipāžām pirmo reizi startējot starp deviņiem pakalniem esošās pilsētas ielās. Sekojoši, ātrumposma maršruts vedīs ārpus pilsētas, noslēdzoties ar īsu, bet dinamisku grunts sekciju Talsu novadā.

Rallija pirmās dienas turpinājumā paredzēta atkalsatikšanās Kuldīgas novadā, kas FIA Eiropas čempionāta ātrumposmus pēdējo reizi uzņēma pirms pieciem gadiem. Šoreiz Kuldīgas novadā paredzēti uzreiz divi ātrumposmi – Īvandē un Snēpelē.

Fia European Rally Championship 2022 Stop 5 Liepaja, Latvia

Tikmēr sestdienas noslēgumā rallija pilsētā Liepājā visiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tiks pasniegts īstens “saldais ēdiens” – pilsētas ātrumposms Liepājas Jūrmalas parka teritorijā. Ātrumposma maršruts veidots tā, lai ekipāžas, par prieku klātesošajiem skatītājiem, varētu vairākkārtīgām sānslīdēm veikt rotācijas apli Kūrmājas prospekta galā, ātrumposma norises laikā pabraucot arī mākslīgi izveidoto tramplīnu.

Tikmēr svētdien, 18. jūnijā, “Tet Rally Liepāja” noslēdzošās dienas starts paredzēts plkst. 8.55 no rīta, dienas laikā Dienvidkurzemes novadā paredzot četrus grunts ātrumposmus. Dalībnieki vispirms veiks Liepienu, bet pēc tam Krogzemju ātrumposmu. Tad paredzēta viesošanās servisa parkā, lai sagatavotu automašīnas pēdējam “Tet Rally Liepāja” “cēlienam” – atkārtoti veicot gan Liepienu, gan Krogzemju ātrumposmu, kuram otrajā reizē būs piešķirts “Power Stage” statuss – ļaujot iegūt papildu punktus čempionāta kopvērtējumā.

Venue

2023. gada “Tet Rally Liepāja” dalību pieteikušās kopumā 68 ekipāžas, kas pārstāvēs 27 valstis, tai skaitā arī Jaunzēlandi, Japānu, Austrāliju un Argentīnu. Tikmēr rallija programmā iekļauti desmit ātrumposmi, kuru norise paredzēta četros novados un divās pilsētās, FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma “Tet Rally Liepāja” dalībniekiem kopsummā veicot 183.89 km garu sportisko distanci.

TET RALLY LIEPĀJA ĀTRUMPOSMI
SESTDIENA, 17. JŪNIJS
11.00 27,56 km SS1 TUKUMS 1, Tukuma novads
13.05 27,56 km SS2 TUKUMS 2, Tukuma novads
14.40 8,50 km SS3 TALSI, Talsi un Talsu novads
16.50 26,02 km SS4 ĪVANDE, Kuldīgas novads
17.40 14,63 km SS5 SNĒPELE, Kuldīgas novads
20.05 2,54 km SSS6 LIEPĀJA CITY STAGE, Liepāja

SVĒTDIENA, 18. JŪNIJS
08.55 19,59 km SS7 LIEPIENI 1, Dienvidkurzemes novads
10.05 18,95 km SS8 KROGZEMJI 1, Dienvidkurzemes novads
13.00 19,59 km SS9 LIEPIENI 2, Dienvidkurzemes novads
15.05 18,95 km SS10 KROGZEMJI 2 (Power Stage), Dienvidkurzemes novads

Detail

FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma “Tet Rally Liepāja” ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Serviss tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu “Tet Rally Liepāja”, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. “Tet Rally Liepāja” tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem “Tet Rally Liepāja” draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par “Tet Rally Liepāja” atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

Foto: Red Bull Media House

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts