Krosa komisija
02.07.2024

Pilskalnu trasē divu dienu autokrosa maratons, vairāk nekā 100 dalībnieki turpinās cīņu par kopvērtējumu

Pilskalni Open

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezona uzņem apgriezienus, šajā nedēļas nogalē, 6.-7. jūlijā, dalībnieki sacentīsies Pilskalnu autotrasē, Jēkabpils novadā. Sacensībām pieteikušies vairāk nekā 100 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šajā sacensību posmā uz starta arī lielie, “krokodilu” bagiji. Cīņas par sezonas tituliem kļūst arvien spraigākas!

Pilskalni 2000 Super

Sacensības Pilskalnu pusē ierasti apmeklē liels dalībnieku, fanu un skatītāju pulks. Māris Līcis, trešā sacensību posma rīkotājs: “Mūsu komanda labi zina sacensības no visām pusēm (kā braucēji, skatītāji un rīkotāji), tāpēc vēlamies posmu noorganizēt, lai visiem būtu prieks pie mums atrasties un atgriezties. Kā katru gadu, pirms sacensībām veltām laiku trases sakopšanai, vienmēr tiek veikti arī kādi uzlabošanas un labiekārtošanas darbi. Pašlaik esam 99% gatavībā, par ko liels paldies visiem mūsu atbalstītājiem, palīgiem un Jēkabpils novada pašvaldībai!”

“Pēdējos gados ievērojami audzis dalībnieku skaits, tāpēc mūs visus sagaida kārtīgs divu dienu autokrosa maratons. Sestdienā sportisti aizvadīs gan treniņus, gan pirmo kvalifikācijas braucienu, bet svētdien galvenās un izšķirošās cīņas. Dienu sadalījums ļauj tās aizvadīt mierīgāk – skatītāji no rīta nesteidzīgi var iekārtoties labākajos skatupunktos, bet sportistiem dienas gaitā ir lielākas pauzes, kurās nepieciešamības gadījumā salabot automašīnas!”

“Gribētu sportistiem novēlēt, lai izturīga tehnika un izdodas pēc iespējas vairāk braukt un mazāk skrūvēt! Cerot uz labvēlīgiem laikapstākļiem un patīkami aizraujošām sacensībām, vēlu izbaudīt nedēļas nogali Pilskalnos!”

Pilskalni B6000 Bagiji

Autokrosa dalībnieku saraksts pieejams ŠEIT. Biļetes uz autokrosa sacensībām pieejamas biļešu tirdzniecības vietnē www.aula.lv un sacensību dienās norises vietā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, apmeklējot pasākumu pieaugušā pavadībā, ieeja bez maksas. 1. grupas invalīdiem ar pavadoni ieeja bez maksas (pie ieejas nepieciešams uzrādīt apliecību). Skatītājiem ir iespēja ieplānot atpūtu Pilskalnu trasē visu nedēļas nogali, nakšņojot teltīs un baudot autosporta pasākumu, tā laikā būs iespējams iegādāties gardus ēdienus un dzērienus trases teritorijā.

Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv. Čempionātu atbalsta: Steel Tech, XTM Bygg, 3A serviss, Valtek, MB holding, Amserv, Dynamit, BioVide, Binders, DG Constructions, Radio SWH, FreshOne.

Sacensību programma:
06.07 Sestdiena
15:30 / Brīvie treniņi
17:30 / 1. kvalifikācija

07.07 Svētdiena
09:30 / Sacensību atklāšana
10:00 / 2. kvalifikācija
12:05 / Pusdienu pārtraukums
12:50 / 3. kvalifikācija
14:55 / Pārtraukums
15:30 / B fināli un Fināli
18:00 / Apbalvošana

 

Foto: AXLatvia

Informāciju sagatavoja: Zane Lielkāja-Gerika