Drifta komisija
05.06.2021

Pasaules drifta sacensībās Biķerniekos uz starta arī četri latvieši

Bertans Un Bluss

Pēc gada ilga pārtraukuma FIA Starpkontinentālā drifta kausa izcīņa atgriežas, pirmo reizi posms tiek rīkots Eiropā. Sacensības norisināsies jau nedēļas nogalē, 12.-13. jūnijā, Biķernieku trasē, Rīgā. Sacensības, kurās, iespējams, gaidāms visspēcīgākais sastāvs kāds bijis līdz šim drifta sacensībās.

Bertans Un Bluss

31 braucējs, no 18 dažādām valstīm, atzīmēs atgriešanos pasaules vienīgajās drifta sacensībās zem FIA karoga, sacensības pirmo reizi tiek rīkotas jaunā “promotera” – Russian Drift Series (RDS) vadībā, bet organizēšana ir uzticēta Latvijas drifta organizatoriem “Event Masters”.

Plakats

Sacensībās uz starta redzēsim arī drifta braucējus no Latvijas. Ar pasaulē labākajiem drifta braucējiem sacentīsies mūsu pašmāju drifteri Kristaps Blušs, Nikolass Bertāns, Edgars Kroģeris un Ivo Cīrulis, kuri noteikti ir vieni no lielākajiem konkurentiem citiem sportistiem savas mājas trasē.

Sacensību dalībnieku sarakstu papildina viens no skaļākajiem vārdiem drifta skatuvē- japāņu braucējs Daigo Saito, pirmajās FIA IDC notikušajās sacensībās 2017. gadā, Tokijā, viņš ieguva trešo vietu. Debija FIA sacensībās būs daudzkārtējām Formula Drift un DriftMasters čempionam Džeimsam Dīnam, līdz šim, kaut vai sportists ir titulētākais drifteris pasaulē, tieši FIA sacensībās sportists vēl nav piedalījies. Rīga ir veiksmīga Dīnam, jo pēdējos gados viņš ir vairākas reizes uzvarējis Biķerniekos, ieskaitot pagājušā gada triumfu Drift Masters Eiropas drifta čempionātā. Vienīgais, kas būs jaunums arī James Dean ir noteikti trases konfigurācija, kura starptautiskās sacensībās nav vēl bijusi.

Publicitatas Foto Gocha And Deans

Georgijs Čivčjans  jeb Gocha, ir tieši FIA IDC sacensību vēsturē visvairāk titulētais braucējs, uzvarējis divas reizes un papildus tam viņš ir arī trīskārtējais RDS GP čempions, sportists noteikti ir apņēmības pilns aizstāvēt savu FIA IDC iepriekšējo gadu uzvarētāja titulu Biķerniekos. Gochu redzējām Biķerniekos pirms diviem gadiem un šī ir noteikti viena no viņa mīļākajām trasēm Eiropā.

“Mēs esam priecīgi, ka varam paziņot šādu braucēju sarakstu mūsu pirmajām FIA IDC rīkotajām sacensībām,” tā RDS izpilddirektors Dmitrijs Dobrovolskis.

“Tas noteikti nav viegls uzdevums mums visiem ,apvienot visus šos augstākās klases braucējus šajā izaicinošajā laikā, kad ceļošana ir ierobežota un budžets ir samazināts, bet es gribētu pateikties komandām un braucējiem par ticību mums”.

FIA IDC 2021. gadā būs arī kāds papildus jaunums, pirmo reizi tiks piešķirta godalga arī komandu ieskaitē, kurā pieteikušās šobrīd ir piecas komandas. Visās komandās var būt divi vai trīs braucēji, bet braucējiem nav obligāti jābūt vienas valsts pārstāvjiem.

FIA IDC ir vienīgās FIA oficiālās drifta sacensības, neskaitot FIA MSG. Pirmo reizi sacensības norisinājās 2017. gadā. Pirmie trīs pasākumi norisinājās drifa dzimtenē – Japānā. FIA IDC atklāšanas sacensībās uzvarēja vietējais braucējs Masato Kavabata, bet 2018. un 2019. gadā uzvaru guva Krievijas braucējs Georgijs Čivčjans, kuru uz starta redzēsim arī Rīgā.

Publicitates Foto 2

Sacensībām tiks nodrošināta bezmaksas tiešraide visos oficiālajos sociālajos tīklos FIA IDC.

Informācijai par pasākumu iespējams sekot līdzi oficiālajā mājas lapā www.fiadriftingcup.com, kā arī sociālo tīklu profilos Facebook: FIA Intercontinental Drifting Cup, Latvian Drift page un Instagram: @fia_drifting_cup un @latviadrift.