Rallija komisija
22.06.2023

Noslēdzies visplašāk sarīkotais Tet Rally Liepāja

Erik Cais

Iepriekšējā nedēļas nogalē ģeogrāfiski vēl nebijuši plašā teritorijā noslēdzās FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posms Tet Rally Liepāja. Sacensībās, kas vienlaicīgi uzņēma arī Latvijas rallija čempionāta dubultposmu, kopumā piedalījās 68 ekipāžas, 136 autosportistiem pārstāvot 26 dažādas valstis, tai skaitā arī no Eiropas tālu esošo Japānu, Jaunzēlandi un Argentīnu. Rallija laikā veicot desmit ātrumposmus, savu otro uzvaru Eiropas čempionātā, un otro Tet Rally Liepāja pastāvēšanas vēsturē izcīnīja pašmāju ekipāža – liepājnieki Mārtiņš Sesks / Renārs Francis.

Martin Sesks

Tet Rally Liepāja pirmo reizi norisinājās ģeogrāfiski tik plašā Kurzemes teritorijā, rallija ātrumposmiem notiekot četros novados un divās pilsētās – Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā, rallija pilsētā Liepājā, kā arī Dienvidkurzemes novadā. Rallija norisē sastopoties ar izaicinošiem laika apstākļiem – putekļu vērpetēm sacensību sākumā un lietavām sacensību turpinājumā, drošības apsvērumu dēļ ekipāžām veicamā distance tika noteikta deviņu ātrumposmu un 156 km garumā, skatītājiem ātrumposmos sniedzot iespēju vērot gan WRC pieredzi guvušo pilotu Heidena Padona un Madsa Ostberga, gan Eiropas čempiona rallijā Efrena Larenas, gan mūsu ziemeļu kaimiņu rallija pilotu Mikko Heikilas (Somija) un Georga Linnamē (Igaunija), gan talantīgā pašmāju pilota Mārtiņa Seska sniegumu ātrumposmos.

Un tie ir vien daži no 68 pilotiem, kuru vadītās ekipāžas piedalījās cīņā par uzvaru gan Tet Rally Liepāja kopvērtējumā, gan savā ieskaites klasē – summāri ātrumposmos veicot teju 10 000 kilometrus. Ja salīdzina ar 1836 km garo Latvijas robežu – visas ekipāžas kopā Latviju apbraukušas mazliet vairāk par piecām reizēm.

Josh Mcerlean

“Rallijs ir komandas darbs. Jau sākot ar tā pamatu pamatu – ekipāžu. Tieši tik pat liela nozīme komandas darbam ir arī sacensību sarīkošanā. Ņemot vērā rallija plašo vērienu, tā ir ne vien mūsu rīkotāju komanda, bet arī plašā sadarbības partneru komanda, kurai šogad pievienojās vēl vairāki dalībnieki, padarot mūsu komandu vēl lielāku, vēl spēcīgāku! Paldies ikkatram no Jums par Jūsu iesaisti un veltīto darbu, jo tikai kopā strādājot mēs varēsim sasniegt sev izvirzītos augstos mērķus!

Vienlaicīgi izsaku pateicību mūsu rallija skatītājiem – gadu no gada mainoties drošības noteikumiem – vai tas būtu 30 minūšu noteikumi vai atjauninātais drošības lentojums – nemainīgi augsta ir Jūsu attieksme pret šo noteikumu ievērošanu. Un tas ļauj ar drošu skatu raudzīties nākotnē, jo tieši Jūsu disciplinētība ir viens no būtiskākajiem drošu un veiksmīgu sacensību sarīkošanas stūrakmeņiem.

Visbeidzot, neskatoties uz mums mestajiem izaicinājumiem, atbildīgie dienesti spēja pieņemt lēmumus, novadot drošas un sekmīgas sacensības, kuras ar lietojumprogrammas RallyTV starpniecību varēja vērot visā pasaulē. Un kas gan var būt vēl iedvesmojošās par latviešu ekipāžas uzvaru mūsu Latvijas posmā –  Tet Rally Liepāja!” pēc sacensību noslēguma saka Tet Rally Liepāja direktors Raimonds Strokšs.

Filip Mares

“Paldies sacensību organizatoriem un dalībniekiem par emocijām un jaudu, ko varējām piedzīvot rallija laikā. Priecājamies par mājinieka Mārtiņa Seska uzvaru, kas ir vēl viens pierādījums tam, ka Latvija var būt pasaules līmeņa spēlētājs. Tas attiecas gan uz sportu, gan tehnoloģiju sasniegumiem un inovācijām, ko savukārt ar saviem pakalpojumiem un risinājumiem parāda Tet. Arī organizatori apliecināja savas spējas, lai nākamgad mēs visi kopīgi varētu svinēt vēl vērienīgākus rallija svētkus, uzņemot pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu,” pauda Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Tet Rally Liepāja šogad norisinājās 16.-18. jūnijā, vienlaicīgi uzņemot FIA Eiropas rallija čempionāta, FIA Eiropas rallija čempionāta Junioriem, kā arī Latvijas rallija čempionāta dubultposmu. Sacensībās piedalījās kopumā 68 ekipāžas, pārstāvot 26 dažādas valstis, tostarp arī Jaunzēlandi, Japānu un Argentīnu. Starp Tet Rally Liepāja dalībniekiem atrodami gan braucēji ar pasaules čempionāta (WRC) pieredzi, gan arī viens no FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas līderiem, talantīgais liepājnieks Mārtiņš Sesks.

Winners

FIA Eiropas rallija čempionāta posma rezultāti pieejami šeit:
https://www.fiaerc.com/erc/results—standings/rally-results/rally-latvia/results/

Latvijas rallija čempionāta posma rezultāti pieejami šeit:
https://autorally.lv/?s=2023&r=219

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisinājās 16.-18. jūnijā, bija iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai SIXT un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošināja ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

Video: youtu.be/3hfjzTe_w2s

Foto: Red Bull Content Pool

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts