Krosa komisija
02.08.2021

NOSLĒDZIES LATVIJAS RALLIJKROSA ČEMPIONĀTA OTRAIS POSMS AUTOTRASĒ “BARONI”

Unknown

1. augustā, Biržos, Baronu trasē aizvadīts Latvijas rallijkrosa čempionāta otrais sacensību posms, kurā dalībnieki sarūpēja dažus pārsteidzošus pavērsienus rezultātu tabulā.

Unknown

Super 1600 klasē četru dalībnieku konkurencē galvenais favorīts bija Arnis Odiņš, kurš finālā šo statusu apstiprināja pārliecinoši – droša uzvara, par 13 sekundēm apsteidzot otro vietu guvušo Jāni Lideri. Modris Žentiņš trešais, bet Juris Narubins izstājās pāris apļus pirms finiša.

Super 2000 klase sagādāja salīdzinoši pārsteidzošu iznākumu, kad galvenie favorīti Maija Stakena un Jānis Ikers tika pabīdīti zemāk rezultātu tabulā nekā varētu prognozēt. Pārliecinošu finālu aizvadīja Ivo Gabrāns, gūstot savu pirmo uzvaru rallijkrosā. Līdz ar to Gabrāns ir kopvērtējuma līderis gan Latvijas rallijkrosa, gan autokrosa čempionāta Super 2000 klasē. Labs sākums un pamatīgs spiediens pašam uz sevi sezonas turpinājumā – jācīnās par abiem tituliem.

Lielisku sacīksti – līdz šim, šķiet, labāko kopš atgriešanās sportā – aizvadīja Kristaps Kasparovičs, kurš finālā guva otro vietu. Viņš sīvā cīņā aiz sevis atstāja Stakenu un Ikeru.

Xtreme klasē gaidītais Ronalda Baldiņa un Reiņa Nitiša duelis atkal bija aktuāls visas dienas garumā. Šoreiz tas noslēdzās par labu Baldiņam, kurš finālā guva visai drošu uzvaru, par pāris sekundēm apsteidzot Nitišu. Uz trešo vietu pretendēja Ingus Beļakovs, taču pēdējā aplī lūzusī priekšējā balstiekārta aizbīdīja viņu uz ceturto vietu – uz pjedestāla nokļuva Māris Breicis.

Lai gan Supercar klasē dažādās ieskaitēs muskuļus līdz šim bija demonstrējuši Edijs Ošs un Mārtiņš Svilis, pārliecinoši labākais izrādījās Edvards Egle. Viņš cienījamā konkurencē uzvarēja visos kvalifikācijas braucienos, un arī finālā bija pārliecinoši labākais, par vairāk nekā sešām sekundēm pārspējot gan Svili, gan Ošu. Abu sekotāju gaidītais duelis tik tiešām notika, taču ne cīņā par uzvaru.

Interesants slaktiņš norisinājās BMW RX3000 braucienos, arī finālā. Vairākas sadursmes un izslīdēšanas padarīja finālu skatāmu. Tajā pārliecinoši ātrākais bija Raivis Galviņš, bet tikpat drošu otro vietu sasniedza Kārlis Nebars. Trešais finišā bija Artis Jēkabsons, taču par incidentiem viņš tika aizlikts aiz Mārtiņa Prūša. Attiecīgi, uz pjedestāla līdzās Galviņam un Nebaram nonāca Prūsis.

Lada RX klasē perfektu sacīksti aizvadīja Emīls Krūmiņš, uzvarot visos trīs kvalifikācijas braucienos, savā pusfinālā un arī finālā. Otro vietu sasniedza Niks Mežiņš, uz pjedestāla arī Kristaps Kapačs. Pirmo apļu burzmā sadursmes piedzīvoja favorīti Kristaps Martinovs un Andris Krastiņš, kas pamainīja fināla gaitu un vadošo pozīciju sadalījumu.

CK 650 klases cīņas atbilstoši prognozēm – Dāvis Tobiass palika nesakauts visos braucienos, arī finālā. Krietni atraktīvāka cīņa otrai Latvijas pārstāvei Martai Starkai, kura dienas gaitā meklēja ceļu uz pjedestālu. Atrada – finālā par mata tiesu izdevās izraut trešo pozīciju. Otrais – objektīvi Baltijas otrais ātrākais kroskartu braucējs Laurs Langeprons.

Ar graujošu pārsvaru Mini bagiju klasē visus uzveica galvenais favorīts Emīls Mirošņiks, esot priekšā tuvākajam sekotājam par pusminūti. Toties pārējo pozīciju sadale norisinājās aizraujošās cīņās. Jēkabs Linde guva pjedestālu, sasniedzot otro vietu, trešajā pozīcijā Klāvs Žvagins.

Junior 1000 klasē pārliecinoša debija šajā ieskaitē izdevās bijušajam Mini čempionam Linardam Jasonam, kurš finālā guva drošu uzvaru. Aiz viņa igaunis Rūdi Reinumegi, bet šīs klases “pamatiedzīvotāji” Kristaps Valters un Dainis Zemnieks šoreiz noslēdzošajās pozīcijās, Dainim finālā izstāšanās.

Latvijas rallijkrosā aizvadīti divi posmi, ar intrigu tiek gaidīta nākamā sacīkste, jo kopvērtējumos joprojām ir daudz nezināmā, cīņas par čempiontituliem ir atvērtas visās klasēs.

Foto: Toms Paipals Photography

Informācijas avots:

www.autocross.lv