Rallija komisija
21.07.2021

No Latvijas uz pasaules skatuvi rallijā

Rallijs

Pagājušajā nedēļas nogalē kaimiņos Igaunijā norisinājās pasaules rallija posms “Rally Estonia”. Sacensībās uz starta izgāja arī divas ekipāžas, kuru piloti savas gaitas autosportā uzsākuši, startējot zem Latvijas karoga un Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtām autosporta licencēm: Mārtiņš Sesks / Renārs Francis un Kalle Rovanpera / Jonne Haltunens.

Rallijs

Rovanpera – jaunākais WRC posma uzvarētājs

Kalle Rovanperē pēc meistarīga brauciena Igaunijas rallijā, svētdien svinēja uzvaru kā jaunākais FIA pasaules rallija čempionāta posma uzvarētājs.

20 gadus vecais soms ir vairāk nekā divus gadus jaunāks par tautieti Jari-Matti Latvalu, tagad viņa komandas vadītāju Toyota Gazoo Racing, kad viņš 2008. gadā uzstādīja šo rekordu.

Pēc tam, kad tika atvairīts sīvais konkurents Kreigs Brīns, Rovanpera un stūrmanis Haltunens ātrumposmos netālu no Tartu pilsētas palielināja pārsvaru, lai šīs sezonas septītajā posmā ar Yaris pasaules rallija automašīnu uzvarētu par 59,9 sekundēm.

Rovanpera, kurš tagad dzīvo Igaunijā, goda pjedestālu svinēja kopā ar tēvu Hariju, kurš 2001. gadā guva savu vienīgo WRC uzvaru Zviedrijā. Šī uzvara bija pirmā somu braucējam čempionātā kopš Latvala uzvarēja Austrālijas rallijā 2018. gadā.

Kalle Rovanpera savas rallija gaitas uzsāka Latvijā 2015. gadā, startējot ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu autosporta licenci.

Sesks – latvietis pasaules rallija skatuvē

Junior WRC klasē ļoti ātrs noslēdzošajā “Rally Estonia” dienā bija Sesks. Noslēdzošajā 6,51 kilometrus garajā posmā Sesks bija ātrākais, kamēr Martins Koči izstājās, būdams trešajā vietā. Tas Seska ekipāžai ļāva pakāpties uz 3.vietu!

Pagājušā gada Junior WRC ieskaitē ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs Francis sasniedza augusto otro vietu un kļuva par 2020. gada vicečempioniem šajā klasē, kas līdz šim ir bicis ekipāžas augstākais sasniegums.

Mārtiņš Sesks dalību rallijā uzsāka 2014. gadā Latvijas ceļos, bet savu pirmo čempiona titulu ieguva 2016. gadā Latvijas rallija čempionātā.

Jānis Krastiņš, LAF Rallija komisijas vadītājs: “”Rally Estonia” noslēdzošā diena Latvijas rallija sabiedrībai ir ļoti nozīmīga! Pirmkārt, nozīmīga, “izkapāta” ar sviedriem un risku – trešā vieta Mārtiņam Seskam JWRC ieskaitē, un, otrkārt, Kalle Rovanpera, Latvijas rallija čempions un LAF autosporta meistars ir uzvarējis pasaules čempionāta posmā Igaunijā! Ikviens LAF biedrs, kurš šo gadu laikā ir bijis kopā ar šo puiku trasē, braucot, rīkojot vai tiesājot var būt priecīgs un lepns – somu puika, kurš savas rallija gaitas pilnveidoja Latvijas rallija čempionātā ir kļuvis par pasaulē jaunāko WRC rallija posma uzvarētāju!”

Latvijas Automobiļu federācija sveic abas rallija ekipāžas ar panākumiem “Rally Estonia 2021” un novēl sasniegt arvien jaunas virsotnes rallija ceļos!