Krosa komisija
11.07.2022

Nitišs, Baldiņš, Grunte kāpj uz pjedestāla RallyX sestajā posmā Rīgā

Screenshot 2022 07 11 At 13.23.33

Šodien, 10. jūlijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, noslēgusies vērienīgākā rallijkrosa nedēļas nogale šajā sezonā. Trīs sacensību dienās, divu čempionātu ieskaitēs, uz starta vairāk nekā 150 dalībnieki no deviņām valstīm. Sacensību noslēgumā, RallyX sestajā posmā, trīs latvieši izcīna iespēju kāpt uz goda pjedestāla.

Screenshot 2022 07 11 At 13.23.33
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Pēc garas un pārbaudījumiem piepildītas dienas, Crosscar klases fināla braucienā uz starta sagaidījām divus latviešus, Reini Nitišu un Ronaldu Baldiņu, diemžēl Jānis Baumanis fināla braucienam nekvalificējās. Reinis Nitišs noslēdza braucienu otrajā pozīcijā, bet Ronalds Baldiņš trešais.

Reinis Nitišs, RallyX sestā posma otrās vietas ieguvējs Crosscar klasē: “Trīs dienas, trīs sacensības un trīs kausiņi, nedaudz pietrūka, lai būtu trīs uzvaras. Pēc visa, kas notika kvalifikācijās un pusfinālā, esmu priecīgs – sākot ar piektdienas neticamo uzvaru, vakardienas finālbraucienu lietū un šodienas braucieniem, kā arī ātrumu trasē. Fināla brauciena starts un pirmie trīs līkumi neizdevās, bija jāturpina cīņa no pēdējās pozīcijas. Lieliskas trīs dienas. Šobrīd esmu noguris, taču esmu gandarīts – liels paldies mehāniķiem, šis bija liels pārbaudījums tehnikai. Tagad dosimies mājās, jāatkopjas no smagās nedēļas nogales.”

Ronalds Baldiņš, RallyX sestā posma trešās vietas ieguvējs Crosscar klasē: “Divu dienu rallijkrosa maratons, ar spraigām cīņām un piedzīvojumiem – gan labiem, gan sliktiem, ir noslēdzies. Piektdien, paša vainas dēļ zaudējām Reinim, taču tāds ir sports – ne mirkli nevar atslābt. Šodiena pagāja ļoti sīvi, grūti, arī smagi. Par mata tiesu tikām finālā un tur izcīnījām trešo vietu. Pirms grants sekcijas, mirklī, kad konkurenti nedaudz “pastūma” un ietriecās bagijā, man no vietas izsita plecu, taču, es ātri noreaģēju, un, ar vieglām sāpēm, tas “ieleca atpakaļ”, turpinājām ar sakostiem zobiem, cīnījāmies līdz galam. Pēdējā aplī, pirms grants sekcijas mašīna sāka burbuļot, domājām, ka viss ir beidzies, tur arī paliksim, bet, veiksmīgi tikām līdz finišam. Šis arī ir iemesls, kāpēc pēc finiša vairs nevarējām iedarbināt mašīnu. Liels paldies visiem, kas juta līdz, bija trasē un atbalstīja, ir milzīgs prieks, ka atkal esam ritmā – esam tur, kur mums ir jābūt!”

Piektdienas sacīkstē, 2WD Open klasē, latviešu fani atbalstīja Kristapu Grunti, kurš fināla braucienā, sīvā cīņā par trešo pozīciju, piekāpās somu braucējam Joni-Pekka Rajalam. Šodien Kristapam pievienojās vēl trīs latvieši – Ralfs Igaveņš, Raivis Galviņš un Māris Druva. Ralfs spēja aizcīnīties līdz fināla braucieniem, ierindojoties piektajā pozīcijā, bet Raivis un Māris noslēdza savu debiju pusfināla braucienos. Noslēdzošajā dienā Kristaps Grunte kāpa uz pjedestāla trešā pakāpiena.

Kristaps Grunte, RallyX sestā posma trešās vietas ieguvējs 2WD Open klasē: “Kopš pirmo reizi braucām Biķernieku trasē, esam vēlējušies pārbaudīt mūsu mašīnu pret ātrajiem Skandināvu pilotiem. Tas mums izdevās piektdien – uzstādījām mūsu visu laiku ātrāko apļa laiku. Piektdien uzstādījām labus rezultātus kvalifikācijās, taču, savas vainas dēļ pazaudēju otro vietu finālā. Šodien, pēc piektdienas sacensībām, jau bija jūtams, ka arī konkurenti ir labāk iepazinušies ar Biķernieku trasi un uzrāda arvien labākus apļa laikus. Protams, varēja just arī viņu pārspēku mašīnas jaudā, taču, cīnījāmies visas dienas garumā un uzstādījām pietiekami labu rezultātu, lai tiktu pusfinālā un pēc tam jau arī finālā. Vienmēr ir vēlme, lai rezultāts būtu labāks, bet šoreiz man šķiet, ka, šādā konkurencē, trešā vieta ir labs rezultāts, kas ļāva mums salīdzināt savas spējas pret ātrajām Skandināvu mašīnām!”

Šīs dienas sacensībās uz starta stājās arī Supercar pilots, latviešu rallijkrosa braucējs, Edijs Ošs. Edijs dienu iesāka, uzrādot labāko rezultātu brīvajos treniņos. Sportists spēja turēties līdzi Eiropas un pasaules labākajiem braucējiem, sacensības noslēdzot pusfināla braucienā, ierindojoties piektajā pozīcijā.

Rezultāti RallyX sacensību sestajā posmā:

Crosscar junior bagiji

1. Karls Peters Nordstrands

2. Mikaels Uito

3. Džonatans Jlilammi

Crosscar bagiji

1. Elias Svensons

2. Reinis Nitišs

3. Ronalds Baldiņš

Open 2WD

1. Sīmens Engsviks

2. Viktors Johansons

3. Kristaps Grunte

Supercar Lites 

1. Kaspers Jasons

2. Ole Henrijs Steinshlots

3. Īzaks Sjokvists

Supercar

1. Juriijs Beļevskis

2. Sondre Evjens

3. Tomas Brintesons

Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX sezonas noslēgums, septītais posms, 23.-24. jūlijā norisināsies Strangnesas trasē, Zviedrijā. 

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, www.rallyx.se, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja 
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības
E-pasts: media@rallycross.lv
Tel. Nr.: +371 26612249