Drifta komisija
19.02.2024

Nikolass Bertāns Omānas čempionāta otrajā posmā izcīna trešo vietu

2posma Pjedestals

15.-16. februārī notika Omānas Internacionālā drifta čempionāta otrais posms, kurā piedalījās divi Latvijas sportisti – Edgars Kroģeris, kurš kāpa jau uz pjedestāla Omānas pirmajā posmā, un 18 gadus vecais Nikolass Bertāns.

Bilde 6 1

15. februārī notika treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni. Pēc kvalifikācijas sportisti ierindojās sekojoši: Bertāns 6. vietā un Kroģeris 14. vietā. Piektdienā bija galvenā sacensību diena, kurā šoreiz notika ļoti daudz avārijas, neparedzēti notikumi, kā arī sacensības beigās noslēdzās bez finālu braucieniem.

TOP32 Edgars Kroģeris tikās ar nīderlandieti Sebastianu Fontinu. Kroģeris 1. posmā Fontinu uzvarēja TOP8 cīņās. Bija sagaidāms, ka cīņa būs skarba un ka Fontins ies “uz pilnu banku” jeb “all-in”. Vadošais brauciens Kroģerim stabils, labs pirmais iemetiens, Fontins agresīvi sekoja, bet vienā brīdī mazliet pazaudēja līniju, savukārt Kroģerim maza korekcija trases vidus daļā. Apmainoties vietām, Kroģeris demonstrēja ļoti agresīvu sekošanu, savukārt Fontinam trases vidusdaļā radās tehniskas problēmas ar auto, kā rezultātā mašīna apstājās trasē. Tādējādi uzvaru šajā tandēmā izcīnīja Kroģeris.

Nikolass Bertāns TOP32 cīņa pret zviedru Viktoru Joensū, kuru esam redzējuši uz starta arī Latvijā. Vadošajā braucienā Bertāns parādīja teicamu sniegumu, konkurents nespēja turēt līdzi un pieļāva ļoti daudz izteiktas kļūdas. Sekojošajā braucienā Bertāns brauca ļoti agresīvu tandēmu, kopējot vadošo braucēju, kā rezultātā Bertāns neatstāja konkurentam nekādas cerības un uzvarēja.

Bilde4 1

TOP16 Kroģeris devās cīņā pret somu Juha Rintanenu. Vadošajā braucienā Kroģeris pirmajā iemetienā piedzīvoja sadursmi ar pretinieku, kā rezultātā Kroģeris ne tikai sagriezās, bet arī pazaudēja riepu. Par laimi, gan viņam tika dota iespēja nomainīt riepu. Kroģeris atgriezās uz starta, demonstrējot ļoti labu un agresīvu sekojošo braucienu, savukārt pretinieks trases finiša daļā pieļāva lielu kļūdu. Izvērtējot pirmā brauciena kontaktu, tiesneši beigās lēma par “OMT” jeb pārbraucienu.

Tajā Kroģerim izdevās labs vadošais, tomēr Rintanens turējās līdzi un sekoja agresīvi. Sekojošajā braucienā Kroģeris pieļāva kļūdu pirmajā iemetienā, kurā kļūdu šajā posmā pieļāva daudzi sportisti, un izbrauca ārpus trases, ietriecoties plastmasas barjerās. Diemžēl ar šo Kroģerim cīņa 2. posmā arī bija beigusies.

TOP16 Bertāns brauca pret omānieti Ali Al Šaihani. Bertānam labs temps un stabils sniegums vadošajā braucienā. Konkurenta vadošais brauciens bija grūti sekojams, tomēr Bertāns izdarīja visu iespējamo, lai nosekotu šādu braucienu, un rezultātā arī izcīnīja uzvaru.

TOP8 Nikolass Bertāns tikās ar somu Juha Rintanenu. Latviešu pilots parādīja fantastisku iemetienu un arī brauciena turpinājumā visu izdarīja pareizi. Sekojošajā braucienā Bertāns demonstrēja elpu aizaujošu sniegumu, kā rezultātā ļoti agresīvi tuvs tandēms un maza “uzbakstīšana” konkurentam. Pēc šī kontakta Juha iztaisnojās un beidza braucienu trases vidusdaļā. Tiesneši ilgi lēma par šī brauciena rezultātu un kontaktu – vai tiešām kontakts bija tāds, lai izraisītu Juhas izstāšanos no brauciena? Vai tomēr, tas bija tāds, ka varēja turpināt braukt? Tiesneši lēma, ka kontakts nebija tāds, lai izraisītu šādu reakciju no Juha puses, tāpēc uzvara šajā tandēmā tika noteikta Bertānam.

Nik Nak, Nikolass Berrtans 3 Vieta

TOP4 jeb pusfinālā Bertāns pret jordānieti Ahmadu Dahamu. Nikolass atkal veica iespaidīgu sekojošo braucienu, tomēr vadošajā braucienā, iespējams, nedaudz pārcentās, iemetot pārāk plaši, kā rezultātā pazaudēja saķeri un sagriezās. Cīņā par 3. vietu Bertānam būtu bijis jābrauc pret kuveitieti Ali Maksīdu, tomēr kuveitietis diemžēl uz starta neizgāja. Tas tādēļ, ka TOP4 otrajā pārī Maksīds cīņā ar īru Džeimsu Dīnu piedzīvoja nopietnu avāriju. Maksīda komanda automašīnu pat nemēģināja salabot, kā rezultātā Bertānam 3. vieta Omānas Internacionālā Drifta čempionāta 2. posmā.

Jāpiemin, ka arī Dīnam neizdevās salabot savu auto, tāpēc šoreiz izpalika cīņas gan par 3. vietu, gan par 1. vietu. Otrais Omānas posms ir noslēdzies, Latvijai 3. vieta jau otro nedēļu pēc kārtas. Šonedēļ tiks aizvadīts jau trešais un noslēdzošais posms. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem pārliecinoši pirmais ir pārliecinoši Dīns, bet par otro un trešo vietu kopvērtējumā būs ļoti aizraujošas cīņas. Kroģeris kopvērtējumā pašlaik atrodas 6. pozīcijā ar 98 punktiem un Bertāns 8. pozīcijā ar 88 punktiem, savukārt 2. un 3. vietai pēc diviem posmiem šobrīd ir 145 un 139 punkti, kas ir ļoti mazs pārsvars. Novēlām noslēdzošajā posmā pjedestālu abiem Latvijas sportistiem!

 

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša