Drifta komisija
29.09.2022

NIK NAK® drifta traiku trešajā posmā uzvaras svin Paula Jansone un Gustavs Kaktiņš

Img 0670

Pagājušajā svētdienā, 25. septembrī, Drifta hallē norisinājās NIK NAK® drifta traiku kausa trešais posms. Sezonas trešajās sacīkstēs KIDS klasē uzvaru šoreiz izcīnīja Gustavs Kaktiņš, savukārt apvienotajā OPEN ieskaitē skaistu uzvaru svinēja Paula Jansone, finālā pārspējot Adrianu Kiršblūmu.

Img 0670

KIDS klasē, kurā startē jaunie sportisti vecumā no 6 līdz 11 gadiem, šoreiz uz starta izgāja 18 dalībnieki. Finālbraucieniem kvalificējās 16 labākie, no kuriem kvalifikācijā spēcīgāko sniegumu uzrādīja Reinis Kivliņš ar 74 punktiem, Mārtiņš Freivalds ar 66 punktiem un Gustavs Kaktiņš ar 65 punktiem. Apvienotajā OPEN ieskaitē dalību ņēma 16 braucēji, no kuriem 13 spēja kvalificēties finālbraucieniem. Tādējādi kvalifikācijas pirmais trijnieks – Kaspars Svīkulis, Adrians Kiršblūms un Harijs Labarēvičs – jau automātiski iekļuva TOP 8 kārtā.

Par pārsteigumu KIDS klasē jau TOP 16 kārtā parūpējās jaunā drifta skolas dalībniece Eva Pakalne, kas izcīnīja uzvaru pret iepriekšējā posma uzvarētāju Mārtiņu Freivaldu. Freivalds, braucot pa priekšu, pieļāva liktenīgu kļūdu un aizķēra konusu, kas šoreiz lika izstāties jau pirmajā sacensību kārtā. Tālākajā kārtā Evai pretī nāca Klāvs Hāns, kurš spēja uzrādīt labāku un stabilāku sniegumu, attiecīgi iekļūstot starp četriem labākajiem. Tur Klāvam pretī stājās Gustavs Kaktiņš, kurš ar uzvaru iekļuva finālā, kamēr Klāvam atlika cīņa par trešo vietu.

Otrajā tandēmu egles pusē aizraujošas cīņas un pārbraucieni TOP 8 kārtā bija vērojami starp Rihardu Vītkinu un Ralfu Freimani, šoreiz priekšroku iegūstot Rihardam. Arī pusfinālā Rihardam kārtīgi nācās iesvīst pret kvalifikācijas uzvarētāju Reini Kivliņu, tomēr arī šajā gadījumā pārāks izrādījās Rihards. Tādējādi finālā bija vērojama cīņa starp Gustavu Kaktiņu un Rihardu Vītkinu, no kuriem labāks šoreiz Gustavs, savukārt cīņā par trešo vietu uzvaru pār Klāvu Hānu izrāva Reinis Kivliņš.

Apvienotajā OPEN ieskaitē ļoti spraiga cīņa bija vērojama starp Ritumu Jēkabsonu un Paulu Jansoni, jo uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams pārbrauciens. Tajā labāku sniegumu demonstrēja Jansone, kura attiecīgi iekļuva TOP 8 kārtā. Tālāk sekoja uzvaras pret Armandu Sviķi un Mārtiņu Immermani, kas ļāva iekļūt finālā. Jāatzīmē, ka Immermanis pirms tam bija spējis uzvarēt pret kvalifikācijas uzvarētāju Kasparu Svīkuli.

Otrajā tandēmu egles pusē bija vērojamas tikpat aizraujošas cīņas, jo TOP 8 kārtā starp Hariju Labarēviču un Emīlu Hendriksonu bija nepieciešams pārbrauciens. Tajā šoreiz labāks izrādījās Hendriksons, iekļūstot starp četriem labākajiem. Tur gan sekoja zaudējums pret Adrianu Kiršblūmu, tāpat arī cīņā par trešo vietu Hendriksonam nācās piekāpties Mārtiņa Immermaņa priekšā. Finālā Paulai Jansonei izdevās pārspēt Kiršblūmu, tādējādi šoreiz kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Jāatzīmē, ka šis viņai jau ir otrais pjedestāls pēc kārtas, jo otrajā posmā izdevās izcīnīt trešo vietu.

Sacensību organizatori vēlas pateikt lielu paldies atbalstītājiem, kas parūpējās par lieliskām balvām jaunajiem sacensību uzvarētājiem – Latvian Drift, NIK NAK, Monster Energy, Milzu Pārslas un GPU Nākotne.

Sezonas ceturtais un noslēdzošais posms paredzēti novembrī, par kura datumu tiks laicīgi ziņots Drifta halles sociālajos tīklos. Ņemot vērā, ka NIK NAK® drifta traiku sacensībām ir piešķirts oficiāls Latvijas kausa statuss, tad pēc sezonas abu klašu kopvērtējuma TOP 3 tiks apbalvoti lielajā Latvijas automobiļu federācijas Drifta komisijas apbalvošanas ceremonijā.

Jāatzīmē, ka pirmdienās vēl arvien notiek īpašas nodarbības bērniem, kurās viens no treneriem ir drifta čempions Nikolass Bertāns (NIK NAK). Tā kā viņš savā vārdā nosauktajās sacensībās ir arī viens no tiesnešiem, tad šī ir lieliska iespēja apgūt drifta traiku mākslas noslēpumus, lai jau nākamajos posmos pacīnītos par pjedestāliem un uzvarām. Plašāka informācija par Drifta halli un tās piedāvājumiem atrodama www.driftahalle.lv.