Drifta komisija
11.05.2022

NIK NAK® DRIFTA TRAIKU OTRAJĀ POSMĀ TRIUMFĒ FREIVALDS UN LABARĒVIČS

Screenshot 2022 05 11 At 14.47.39

Pagājušajā svētdienā, 8. maijā, Drifta hallē tika aizvadīts jau otrais NIK NAK® drifta traiku kausa sezonas posms. KIDS klasē uzvaru otro posmu pēc kārtas izcīnīja Mārtiņš Freivalds, kamēr apvienotajā OPEN ieskaitē pirmā vieta Harijam Labarēvičam.

Screenshot 2022 05 11 At 14.47.39

KIDS klasē, kurā piedalās bērni vecumā no 6 līdz 11 gadiem, šoreiz uz starta izgāja 15 dalībnieki. Ņemot vērā, ka finālbraucienos tika veidota TOP 16 tandēmu egle, tad pie braukšanas finālos tika visi 15 jaunie sportisti. Kvalifikācijas uzvarētājs Mārtiņš Freivalds jau automātiski iekļuva TOP 8 kārtā, kamēr pārējiem pilotiem šāds sasniegums bija jāizcīna TOP 16 dueļos.

Interesanti, bet diezgan likumsakarīgi līdz TOP 4 spēja aizcīnīties kvalifikācijas labākais četrinieks – jau iepriekš minētais Freivalds, Ralfs Freimanis, Dominiks Bertāns un Rihards Vītkins. Finālā savā starpā tikās Freivalds ar Freimani, aizvadot ļoti skaistu un sīvu cīņu, kurā beigās gan nedaudz labāks izrādījās Freivalds. Duelī par trešo vietu Bertāns pārspēja Vītkinu, tādējādi tāpat kā abi finālisti izcīnot jau otro sezonas pjedestālu.

Pēc KIDS klases trasē devās OPEN ieskaite, kurā var startēt ikviens interesents bez jebkādiem vecuma ierobežojumiem. Šoreiz sacensībām bija pieteikušies 17 piloti, kas nozīmēja, ka ne visi dalībnieki kvalificēsies TOP 16 finālbraucieniem. Par pārsteigumu kvalifikācijā parūpējās Jānis Jansons, kurš ar 88 punktiem ieguva pirmo vietu, aiz sevis atstājot Hariju Labarēviču un Rinaldu Dzintaru Vanagu.

Ja KIDS klasē līdz TOP 4 aizcīnījās kvalifikācijas pirmais četrinieks, tad OPEN klasē situācija bija pavisam citādāka. Trīs no kvalifikācijas labāko četrinieka sacensības noslēdza jau TOP 8 kārtā, līdz pusfināliem aizcīnoties vien Labarēvičam. Viņš gan demonstrēja pārliecinošu sniegumu, pusfinālā uzvarot Paulu Jansoni, bet finālā pārspējot Ritumu Jēkabsonu. Paula Jansone gan sacensības noslēdza uz pozitīvas nots, cīņā par trešo vietu uzvarot Kārli Runci.

Sacensību organizatori vēlas pateikt lielu paldies atbalstītājiem, kas parūpējās par lieliskām balvām jaunajiem sacensību uzvarētājiem – Latvian Drift, NIK NAK, Monster Energy, Milzu Pārslas, GPU Nākotne un Meat Future.

Pēc pirmajiem diviem posmiem NIK NAK® drifta traiku kausā sekos vasaras pārtraukums, kura laikā jau esošajiem un potenciālajiem dalībniekiem būs laiks kārtīgi sagatavoties atlikušajām sezonas sacensībām. Noslēdzošie divi sezonas posmi paredzēti rudenī, par kuru datumiem tiks laicīgi ziņots Drifta halles sociālajos tīklos. Ņemot vērā, ka NIK NAK® drifta traiku sacensībām ir piešķirts oficiāls Latvijas kausa statuss, tad pēc sezonas abu klašu kopvērtējuma TOP 3 tiks apbalvoti lielajā Latvijas automobiļu federācijas Drifta komisijas apbalvošanas ceremonijā.

Jāatzīmē, ka pirmdienās vēl arvien notiek īpašas nodarbības bērniem, kurās viens no treneriem ir drifta čempions Nikolass Bertāns (NIK NAK). Tā kā viņš savā vārdā nosauktajās sacensībās ir arī viens no tiesnešiem, tad šī ir lieliska iespēja apgūt drifta traiku mākslas noslēpumus, lai jau nākamajos posmos pacīnītos par pjedestāliem un uzvarām. Plašāka informācija par Drifta halli un tās piedāvājumiem atrodama www.driftahalle.lv.

Informācija sagatavoja:

Artūrs Virbulis