Drifta komisija
16.11.2022

NIK NAK® drifta traiku kausa sezona noslēdzas ar Freivalda un Kiršblūma uzvarām

Svētdien, 13. novembrī, Drifta hallē norisinājās ceturtais un noslēdzošais 2022. gada sezonas NIK NAK® drifta traiku kausa posms. KIDS klasē uzvaru izcīnīja Mārtiņš Freivalds, tādējādi sev nodrošinot arī uzvaru sezonas kopvērtējumā, savukārt OPEN ieskaitē pirmā vieta Adrianam Kiršblūmam.

 

Sezonas noslēdzošajā posmā uz starta izgāja 30 dalībnieki, savukārt visas sezonas garumā dalību NIK NAK® drifta traiku kausa kopumā ņēma vairāk nekā 60 braucēji. Tāpat kā iepriekšējā posmā KIDS klases kvalifikācijā augstāko rezultātu arī šoreiz uzrādīja Reinis Kivliņš, aiz sevis atstājot Dominiku Bertānu un Mārtiņu Freivaldu.

KIDS klasē finālbraucieniem kvalificējās visi 16 sportisti, tādējādi aizvadot pilnu TOP 16 tandēmu egli. Interesanti, ka TOP 4 iekļuva kvalifikācijas pirmais četrinieks, t.i. bez Kivliņa, Bertāna un Freivalda cīņās par pjedestālu iesaistījās arī Ralfs Freimanis. Pirmajā pusfinālā labāku sniegumu parādīja Freimanis, pārspējot Kivliņu, savukārt otrajā pusfinālā Freivaldam izdevās pārspēt Bertānu.

Cīņā par trešo vietu šoreiz labāks bija Kivliņš, tādējādi jau otro posmu pēc kārtas izcīnot trešo vietu. Jāatzīmē gan, ka kopvērtējumā trešo vietu nosargāja Bertāns, Kivliņam sezonu noslēdzot ceturtajā pozīcijā. Lielajā finālā ļoti līdzvērtīgā cīņā pārāks šoreiz Freivalds, kurš ar trešo uzvaru sezonas četros posmos pārliecinoši kļuva arī par KIDS klases kausa ieguvēju. Finālā pārspētais Freimanis gan arī var atskatīties uz labu sezonu, jo kopvērtējumā finišēja kā otrais.

OPEN ieskaitē izvērtās ļoti aizraujoša kvalifikācija, jo abi līderi – Emīls Hendriksons un Ritums Jēkabsons – ar 89 punktiem uzrādīja identisku rezultātu. Ņemot vērā, ka otrs brauciens ar augstāku punktu skaitu bija Hendriksonam, tad viņš attiecīgi pirmais kvalifikācijā, Jēkabsons otrais, bet trešais Harijs Labarēvičs. Jāatzīmē, ka visi trīs spēja aizcīnīties arī līdz TOP 4 kārtai, kur viņiem pievienojās kvalifikācijā piekto rezultātu izcīnījušais Adrians Kiršblūms.

Pirmajā pusfinālā Kiršblūmam izdevās pārspēt kvalifikācijas uzvarētāju Hendriksonu, savukārt otrajā pusfinālā Labarēvičs izcīnīja uzvaru pār Jēkabsonu. Cīņā par trešo vietu Jēkabsonam izdevās uzrādīt labāku sniegumu, tādējādi sev nodrošinot arī otro vietu sezonas kopvērtējumā. Finālā skaistu uzvaru izcīnīja Kiršblūms, kas viņam ļāva izcīnīt arī trešo vietu sezonas griezumā. Labarēvičam ar otro vietu posmā pietika, lai nosargātu līderpozīciju un kļūtu par OPEN klases 2022. gada kausa ieguvēju.

Sacensību organizatori vēlas pateikt lielu paldies atbalstītājiem, kas parūpējās par lieliskām balvām jaunajiem sacensību uzvarētājiem – Latvian Drift, NIK NAK, Monster Energy, Viada, Milzu Pārslas, Nākotne un Drifta halle. Tāpat organizatori vēlas pateikties visiem šīs sezonas dalībniekiem – tiekamies jau drīz Drifta hallē, kā arī, protams, arī 2023. gada sezonā!