Drifta komisija
31.05.2023

NIK NAK® drifta traiku kausa otrajā posmā uzvaras izcīna Kivliņš un Labarēvičs

Nik Nak Drifta Traiku Kauss, 2. Posms, Open Grupa1

Svētdien, 28. maijā, Drifta hallē tika aizvadīts šīs sezonas otrais NIK NAK® drifta traiku kausa posms. Paši jaunākie drifta disciplīnas pārstāvji savā starpā sacentās pilnīgi jaunā trases konfigurācijā, kas ļāva parādīt skaistu sniegumu un tuvas tandēmu cīņas. Jaunākajā KIDS klasē uzvaru izcīnīja Reinis Kivliņš, savukārt OPEN ieskaitē, kurā piedalīties var ikviens no 12 gadu vecuma, šoreiz pirmā vieta Harijam Labarēvičam.

Nik Nak Drifta Traiku Kauss, 2. Posms, Open Grupa3

Saulainajā svētdienā uz starta KIDS klasē stājās 19 dalībnieki, starp kuriem bija gan iepriekš startējuši braucēji, gan arī vairāki debitanti. Jāatzīmē, ka šajā klasē var piedalīties jau no sešu gadu vecuma, kas ļauj šādā agrā vecumā spert pirmos soļus drifta pasaulē. Labāko rezultātu kvalifikācijā uzrādīja Rihards Vītkins ar 93 punktiem, kuram sekoja Dominiks Bertāns ar 86 punktiem un Kārlis Taujenis ar 77 punktiem.

OPEN klasē, kurā piedalās jaunie sportisti vecumā no 12 gadiem, uz starta izgāja 12 dalībnieki, to starpā arī divas meitenes – Paula Jansone un Harta Ābele. Labākais sniegums kvalifikācijā padevās Ritumam Jēkabsonam ar 91 punktu, savukārt aiz viņa ierindojās Mārtiņš Freivalds un Ralfs Freimanis ar attiecīgi 85 un 82 punktiem. Ņemot vērā, ka pirmais astotnieks visi uzrādīja 75 un vairāk punktus, tad bija skaidrs, ka jaunajā un ātrajā trases konfigurācijā būs sagaidāmas aizraujošas cīņas.

KIDS klasē finālbraucienos līdz pusfināliem aizcīnījās trīs no kvalifikācijas pirmā četrinieka, parādot, ka augsts kvalifikācijas rezultāts bieži vien ir jau puse no uzvaras arī tandēmos. Sīvākā TOP 8 cīņa noritēja starp Rodrigo Živu (4. vieta kvalifikācijā) un Reini Kivliņu (5. vieta kvalifikācijā), no kuriem labāku sniegumu šoreiz parādīja Kivliņš. Pirmajā pusfinālā Kivliņam izdevās pārspēt arī kvalifikācijas uzvarētāju Rihardu Vītkinu, nodrošinot sev vietu finālā. Otrajā pusfinālā savā starpā tikās Dominiks Bertāns un Kārlis Taujenis, šajā duelī triumfējot Bertānam.

Nik Nak Drifta Traiku Kauss, 2. Posms, Open Grupa4

Lielajā finālā savu uzvaras gājienu turpināja Kivliņš, kurš pārspēja Bertānu un tādējādi izcīnīja uzvaru. Jāatzīmē, ka Kivliņš pirmajā posmā nepiedalījās un attiecīgi parūpējās par nelielu pārsteigumu, iegūstot pirmo vietu savās pirmajās šīs sezonas sacensības. Cīņā par trešo vietu stabilāku sniegumu parādīja Taujenis, kuram attiecīgi trešais goda pjedestāla pakāpiens, kamēr Vītkinam posmā ceturtā vieta. Pēc pirmajiem diviem posmiem kopvērtējuma līderpozīcijā izvirzījies Dominiks Bertāns, kuram seko Rihards Vītkins un Gustavs Ābele.

Tāpat kā KIDS klasē arī OPEN ieskaitē finālbraucienu TOP 4 iekļuva trīs no kvalifikācijas pirmā četrinieka. Par pārsteigumu parūpējās Paula Jansone, kura TOP 8 kārtā pārspēja kvalifikācijas otrās vietas ieguvēju Mārtiņu Freivaldu. Pusfinālā gan pārliecinošāku sniegumu cīņā pret Jansoni parādīja Ralfs Freimanis, kurš attiecīgi iekļuva finālā. Otrajā pusfinālā Harijs Labarēvičs pārspēja kvalifikācijas uzvarētāju Ritumu Jēkabsonu.

Nik Nak Drifta Traiku Kauss, 2. Posms, Open Grupa2

Fināla cīņa starp Freimani un Labarēviču izvērtās ļoti līdzīga, tomēr beigās ar nelielu pārsvaru uzvaru izcīnīja Labarēvičs. Braucienā par trešo vietu Paulai Jansonei padevās vēl viens pārsteigums, izcīnot uzvaru pār Jēkabsonu. Pēc pirmajiem diviem posmiem OPEN klases kopvērtējumā ar 182 punktiem līderpozīcijā atrodas Ralfs Freimanis, tomēr tikai vienu punktu aiz viņa atrodas Ritums Jēkabsons un Mārtiņš Freivalds.

NIK NAK® drifta traiku kauss notiek sadarbībā ar Latvian Drift, tāpat paldies kausa atbalstītājiem Monster Energy un MILZU! pārslas par balvām jaunajiem drifteriem. Pēc pirmajiem diviem posmiem tagad iestājas vasaras pauze, kuras laikā sacensības nenotiks. Tomēr gan esošie, gan potenciālie dalībnieki laipni aicināti uzlabot savas prasmes Drifta halles pirmdienu vakaru treniņos, kuros kā instruktors darbojas arī Baltijas un Ziemeļeiropas drifta čempions Nikolass Bertāns. 2023. gada sezonas abi noslēdzošie posmi norisināsies rudenī, informācija par datumiem vēl sekos un tā būs atrodama mājaslapā www.driftahalle.lv un Facebook lapā.

 

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Drifta halle