Drifta komisija
03.10.2023

NEZ Drift Grand final nedēļas nogalē Biķerniekos uz starta 150 dalībnieki

Nez4

Tas brīdis ir klāt – arī drifta disciplīna oficiāli noslēgs 2023. gada sezonu. 7. un 8. oktobrī Biķernieku sporta kompleksā norisināsies Ziemeļeiropas Zonas drifta čempionāta fināls jeb Grand Final 2023, kas ietvers sacensībās Livonijas drifta čempionāta finālu, Latvijas drifta čempionāta finālus, Latvijas drifta kausa finālu, Lietuvas Semi Pro čempionāta finālu un, protams, NEZ drifta čempionāta finālu.

Nez3

Street klasē uz starta redzēsim 60 braucējus, Semi Pro klasē 60 braucējus un Pro klasē 30. Semi Pro klase pārsteidz ar savu dalībnieku skaitu, kas saistīts ar Lietuvas čempionāta posmu Latvijā. Ar sportistiem organizators atsevišķi iepazīstinās drīzumā, bet noteikti var minēt, ka būs gan skaļas atgriešanās, gan populārākie Latvijas braucēju vārdi. Ar pilno dalībnieku sarakstu sacensībām var iepazīties www.driftlatvia.com.

Sacensības būs īpašas ne tikai ar to, ka šis ir sezonas noslēgums, bet arī ar to, ka paralēli drifts notiks divās trasēs vienlaicīgi, un driftu varēs vērot vienlaicīgi, jo konfigurācijas veidotas tā, ka abas ir integrētas lielajā Biķernieku trasē.

Nez1

Visās ieskaites klasēs, kurās tiks noskaidroti labākie sacensībās brīvdienās, ir sīva cīņa arī par sezonas kopvērtējumu, uzvarētāji un tādi kārtīgi līderi izteikti nav nevienā no ieskaitēm. Starp citu, lai saprastu, cik tieši aizraujošs būs sezonas noslēgums, uzskaitīsim Jums kādi tituli tieši izšķirsies sezonas noslēgumā: Ziemeļeiropas čempions, Livonijas čempions, Latvijas PRO un Semi Pro čempions, Street klases uzvarētājs, Lietuvas Semi Pro čempions, Čempionātu komanda, Street labākā komanda, Čempionu kauss, Junioru kauss, Gada debija un Ladies cup.

Saistībā ar dalībnieku skaitu sacensības norisināsies divas pilna dienas. Sestdienā būs iespēja vērot visām klasēm gan treniņbraucienus, gan kvalifikācijas braucienus, bet Lietuvas Semi Pro čempionātam Tandēmus TOP16. Svētdienā visas klases aizvadīs savus tandēmu treniņus un tad jau galvenās tandēmu cīņas divās trasēs vienlaicīgi.

Nez7

Trīs trases konfigurācijas, viena norises vieta, Biķernieku kompleksās sporta bāzes galvenā trase, 150 sportisti, 5 tandēmu sesijas, jeb fināli, drifts pa tumsu, jo Street klasei fināli plānoti dienas otrajā pusē un arī LT fināli, atvērtais dalībnieku parks un Drift Masters trases konfigurācija Semi Pro un Pro klasei, jeb #fdstyle, viss ko var vēlēties grandiozam sezonas noslēgumam Biķernieku trasē.

Biļetes ir pieejamas gan iepriekš pārdošanā www.bilesuserviss.lv, gan arī biļetes būs pieejamas uz vietas sacensību dienā. Biļetes ietver ieeju dalībnieku parkā, skatītāju zonās, kā arī iespēju iziet ārā un iekšā no sacensībām. Ar biļeti, kas iegādāta uz sacensībām 08.10.2023, var apmeklēt arī 07.10.2023 treniņus un kvalifikāciju, kas ir iekļauts biļetē. Plašāka informācija un sacensību jaunumi www.driftlatvia.com, kā arī Facebook “Latvian Drift page” un Instagram “latviadrift”.

 

Video: youtu.be/9bbwepFklJw?si=9-mMPjofmWx2k7Z5

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša