LAF
23.02.2023

Nedēļas nogalē rallijs Alūksnē, folkreiss Ludzā un autosprints Vaiņodē

2023 W8 1

Šīs nedēļas nogales galvenais notikums Latvijas autosportā būs rallijs Alūksne, kas kopā pulcēs visus spēcīgākos Latvijas un Igaunijas rallija pilotus. Tāpat Ludzā norisināsies Folkreisa un Autokrosa Ziemas kausa dubultposms, savukārt Vaiņodē tiks aizvadīts Kurzemes Ziemas kausa 3. posms.

2023 W8 2

Laika apstākļi Alūksnes novadā parūpējušies par kārtīgu ziemu ar pamatīgu ledus un sniega kārtu, nodrošinot izcilus priekšnosacījumus aizraujošām sacensībām. Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu 2. posms kopā pulcēs teju 100 ekipāžas no vairāk nekā 12 valstīm. Lielākās latviešu cerības tiek liktas uz Mārtiņu Sesku ar jauno Škoda Fabia RS Rally2, Jāni Vorobjovu un Emīlu Blūmu. Sacensību starts tiks dots piektdienas vakarā ar diviem nakts ātrumposmiem, savukārt sestdien pilotiem visas dienas garumā būs jāveic vēl astoņi ātrumposmi.

Pēc vairāku sacensību atcelšanas likās jau, ka Folkreisa un Autokrosa Ziemas kausu neizdosies pilnvērtīgi aizvadīt (tam nepieciešami trīs posmi), tomēr pēkšņi uznākušais sals ļaus šajā nedēļas nogalē Ludzas Makašānu trasē notikt līdz šim nebijušam dubultposmam. Sacensībām pieteikušies vairāk nekā 40 dalībnieki, kas sestdienā aizvadīs ziemas sezonas otro posmu, savukārt svētdienā – trešo.

Tikmēr sestdien otrā Latvijas galā – Vaiņodes lidlaukā – norisināsies Kurzemes Ziemas kausa 3. posms. Lai arī pirmie posmi notika vairāk rudenīgos apstākļos, laika prognozes rāda, ka šoreiz arī kurzemnieki beidzot varētu sagaidīt sniegotu segumu. Jau šobrīd sacensībām reģistrējušies 130 dalībnieki, kas paredz spraigas cīņas visās ieskaites klasēs.