Krosa komisija
25.05.2022

Mūžībā devusies leģendārā autokrosa mamma Diāna Daugule

8ece 5ecfb1f61419f

Ar skumjām paziņojam, ka mūžībā devusies leģendārā “autokrosa mamma”, “autokrosa Diāna” – Diāna Daugule, pirmā LAF Krosa komisijas vadītāja neatkarīgajā Latvijā. Atvadīšanās no Diānas kundzes notiks sestdien, 28. maijā pl.11:00 Rīgas Dievmātes Pasludināšanas Pareizticīgo baznīcā Gogoļa ielā 9. Zemes klēpī guldīsim pl.12:30 Miķeļa kapos.

8ece 5ecfb1f61419f

Diāna Daugule lielāko daļu sava mūža veltījusi autosportam. PSRS laikos viņa bija cienīta un atzīta sacensību tiesnese visā plašajā savienībā, līdzdarbojoties sacensību dokumentu sagatavošanā un apkopojot dažādu autosporta veidu rezultātus.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika atjaunota arī Latvijas Automobiļu federācija. Diāna allaž bija klāt šajos notikumos, lai palīdzētu ar pieredzi un veidotu Latvijas autosportu tādu, kādu to zinām šobrīd. Viņa kļuva par LAF Krosa komitejas vadītāju, vienlaikus kļūstot par “krosa mammu” daudziem desmitiem autokrosa braucēju. Viņas laikā nostabilizējās nacionālā līmeņa autokross, rodoties arvien jauniem dalībniekiem un sacensību rīkotājiem. Viņas laikā izauga vairākas spēcīgu sacensību tiesnešu un sekretāru paaudzes. Viņas laikā Latvijas autokrosa braucēji uzsāka savu ceļu uz Eiropas autokrosa čempionāta uzvarām un čempiontituliem.

457e 5ecfb12b32c0e

Arī pēc savas aktīvās darbības, caur pārbaudījumiem viņa nekad neaizmirsa krosu, ik gadu raujoties uz nacionālā līmeņa sacensībām, bet jo īpaši vēloties redzēt Latvijas braucēju sekmes Eiropas čempionāta posmos Mūsas trasē. Un arī viņu neaizmirsa – Latvijas D-1 braucēji un daudzi citi sava laika sportisti allaž sumināja viņu svētkos un nepiemirsa apjautāties, kā Diānai klājas. Satiekot Diānu, vienmēr šķita, ka klājas lieliski – vienmēr enerģiska, vienmēr gatava redzēt, spriest, analizēt un dot savu redzējumu par notiekošo.

Cdf2 5ecfb19b1806d

Garš un piedzīvojumiem bagāts mūžs, kas aprāvās dienu pirms 92. dzimšanas dienas. Bez Diānas Daugules Latvijas krosa saime nebūtu tāda, kāda tā ir šodien. Caur kļūdām un neveiksmēm, bet viņas uzraudzībā uzbūvēts šis sports!

Latvijas Automobiļu federācija, visas autosporta saimes vārdā, izsaka visdziļāko līdzjūtību Diānas Daugules ģimenei, tuviniekiem un draugiem!

0b3e 5ecfb0cf5f201