Standarta automobiļu komisija
31.01.2022

Montekarlo apstākļos Rīgas Ziemas kausa noslēgumā titulus izcīna Ints Dimiņš

Rzk2022 4b

Ar aizraujošām cīņām sestdien, 29. janvārī, tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 2021/2022 sezonas ceturtais un noslēdzošais posms. Pilnpiedziņu klasēs šoreiz uzvaras laurus sadalīja Ints Dimiņš (Audi 80) un Artis Vicinskis (Subaru Impreza), priekšpiedziņās pirmās vietas vecmeistaram Modrim Žentiņam (Honda Civic), bet aizmugurējās piedziņās šoreiz dominēja Mārtiņš Larionovs ar BMW 3. sēriju.

Rzk2022 4b
Foto: Raimonds Volonts

Uz sezonas noslēgumu ieradās 97 dalībnieki, starp kuriem šoreiz bija arī vairāki piloti ar rallijam sagatavotām Mitsubishi Lancer Evolution. Tāpat pirmo reizi šosezon Rīgas Ziemas kausā uz starta izgāja viens no karstākajiem pēdējo gadu auto – trešās paaudzes Ford Focus RS. Jāatzīmē, ka kuplākais dalībnieku skaits – 18 – šoreiz bija tieši 4WD ieskaitē.

Kā jau ierasts šajā ziemas sezonā laikā apstākļi visas dienas garumā bija mainīgi kā slavenajā Montekarlo rallijā. Rīta pusē, kad tika aizvadīti pirmie divi braucieni, trasi klāja tīrs ledus, bet uz pēcpusdienu ledus nokusa un teju visā trasē jau bija tīrs asfalts. Tādējādi vadošajiem pilotiem nācās domāt ne vien par precīzu braukšanu trasē, bet arī par pareizu riepu stratēģiju.

2WD un 2WD OPEN klasēs noslēdzošajā posmā uzvaras izcīnīja autosprintu leģenda Modris Žentiņš, kurš tādējādi sev nodrošināja izcilus rezultātus arī sezonas kopvērtējumā – tituls 2WD OPEN ieskaitē un sudrabs 2WD. Raitim Bilam (Toyota Carina) sezonas noslēgumā pietika ar otro vietu, lai saglabātu pārsvaru kopvērtējumā un izcīnītu 2WD titulu. Veiksmīgs posms arī Varim Žentiņam (Honda Civic) – trešais 2WD un otrais 2WD OPEN.

Pirms šī posma favorīts uz kopvērtējuma pirmajām vietām aizmugurējās piedziņas klasēs bija Matīss Mežaks, tomēr viņš šoreiz uz starta neizgāja. Tā vietā šoreiz gan RWD, gan RWD OPEN ieskaitēs dominēja Mārtiņš Larionovs (BMW 3. sērija), izcīnot pārliecinošas uzvaras. Tā kā viņš bija izlaidis trešo posmu, tad kopvērtējumā viņam bronza RWD OPEN klasē. 

Mežaku uzvārdu godam pārstāvēja Mārtiņš Mežaks (BMW 3. sērija), izcīnot otro vietu RWD klasē. Jāatzīmē, ka tieši RWD ieskaitē izvērtās ļoti sīva cīņa par kopvērtējumu. Ar vien piekto vietu posmā titulu izdevās izcīnīt Kristapam Drozdovam (BMW 3. sērija), tomēr vien divus punktus aiz viņa kopvērtējumā ierindojās Kārlis Karāns (BMW 3. sērija). Arī RWD OPEN titulu izšķīra vien trīs punkti – Karānam ar otro vietu posmā pietika, lai apsteigtu Andri Aizpurieti (BMW 3. sērija) un iegūtu uzvaru kopvērtējumā.

4WD ieskaitē perfekti sezonu noslēdza Ints Dimiņš – uzvara visos trīs braucienos un pārliecinošs triumfs arī kopvērtējumā. Jāatzīmē, ka Dimiņš šajā sezonā izcīnīja titulus visās trīs pilnpiedziņu ieskaitēs – ne vien minētajā 4WD, bet arī 4WD OPEN un AUDI QUATTRO. Posma ievaros uzvaru 4WD OPEN izcīnīja Artis Vicinskis (Subaru Impreza), kuram attiecīgi otrā vieta sezonā gan 4WD, gan 4WD OPEN. Jāatzīmē gan, ka Vicinskis nestartēja pirmajā posmā, kas pamatīgi iedragāja cerības cīņā par titulu.

Jāatzīmē, ka par pārsteigumu parūpējās Gatis Bisenieks (Audi A4), kurš sezonas noslēgumā izcīnīja trīs goda pjedestālus – trešās vietas 4WD un 4WD OPEN, kā arī otrā vieta AUDI QUATTRO ieskaitē. DĀMU klasē trešo uzvaru pēc kārtas ieguva Maija Stakena (VW Golf), otrā Dita Siliņa (Audi 80), bet trešajā pozīcijā Luīze Bērziņa (BMW 3. sērija). Kopvērtējumā pirmā Dita, otrā Maija, bet trešā Luīze.

Rīgas Ziemas kausa organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem par šo aizraujošo Rīgas Ziemas kausa jubilejas sezonu un aicina atkal tikties jau šī gada nogalē, kad Rīgas Ziemas kausam plānota jau sestā sezona. Sīkāka informācija par Rīgas Ziemas kausu atrodama gan mājaslapā http://kalvemotorsports.lv/ziema/, gan Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

Aicinām apskatīt arī Rīgas Ziemas kausa noslēguma video atskatu:

Rīgas Ziemas kausa 4. posma rezultāti:

2WD

1. Modris Žentiņš, Honda Civic

2. Raitis Bila, Toyota Carina

3. Varis Žentiņš, Honda Civic

2WD OPEN

1. Modris Žentiņš, Honda Civic 

2. Varis Žentiņš, Honda Civic

3. Toms Ozols, VW Golf 

RWD

1. Mārtiņš Larionovs, BMW 3. sērija

2. Mārtiņš Mežaks, BMW 3. sērija

3. Kārlis Karāns, BMW 3. sērija

RWD OPEN

1. Mārtiņš Larionovs, BMW 3. sērija

2. Kārlis Karāns, BMW 3. sērija

3. Ojārs Avotiņš, BMW 3. sērija

4WD

1. Ints Dimiņš, Audi 80 

2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

3. Gatis Bisenieks, Audi A4 

4WD OPEN

1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

2. Ints Dimiņš, Audi 80

3. Gatis Bisenieks, Audi A4

AUDI QUATTRO

1. Ints Dimiņš, Audi 80

2. Gatis Bisenieks, Audi A4

3. Rūdolfs Krūmiņš, Audi A3 

DĀMAS

1. Maija Stakena, VW Golf

2. Dita Siliņa, Audi 80 

3. Luīze Bērziņa, BMW 3. sērija 

Informāciju sagatavoja:

Eduards Kalve, Rīgas ziemas kauss organizators

Tel.: +371 29114344