Rallija komisija
01.10.2020

Minirallijs “Latvija 2020” apvienos pasaules līmeņa rallijkrosa trasi un plašās Biķernieku autošosejas trajektorijas

Mrlv Kopbilde

Latvijas zelta rudens nogalē, 24. oktobrī, Biķernieku trasē norisināsies Latvijas Minirallija kausa izcīņas noslēdzošā sacīkste minirallijs “Latvija 2020”, tiks noskaidroti sezonas labākie astoņās ieskaites klasēs. Sacensību dalībnieki dosies sešos ātrumposmos, kuri sevī ietvers gan asfalta, gan grants segumu.

Ar katru gadu minirallijs iemanto arvien lielāku popularitāti jauno, kā arī jau pieredzējušo rallija braucēju vidū. Sacensības apņem jaunas vietas, padarot to norisi interesantu ikvienam, jo tiek atklāti arī jauni, nebijuši ātrumposmi, kuri liek pārbaudījumus arī rūdītākajiem sportistiem. Sezonas noslēguma sacensībās dalībnieki dosies pasaulē atzītajā Biķernieku rallijkrosa trasē, kā arī jau iecienītajās autošosejas sekcijās. Visi seši minirallija ātrumposmi būs izveidoti Biķernieku trases teritorijā, kas sevī ietvers asfalta un grants segumus, to kopējais garums būs līdz 24 km, bet kopējais minirallija trases garums līdz 120 km.

Minirallijs “Latvija 2020” laika gaitā radījis jaunas tradīcijas, kuras tiks piekoptas nu jau ceturto gadu pēc kārtas. Viena no tām ir visu dalībnieku un viņu spēkratu vienošanās kopbildē, kura sacensību noslēgumā tiek pasniegta kā piemiņa no minirallija rīkotājiem. Gada noslēdzošais posms minirallija kausa izcīņā ir kļuvis par vietu, kur satiekas jaunie talanti un tie braucēji, kuri Latvijas rallija ceļos ir smēlušies pieredzi daudzu gadu garumā – nonākot sacīkstē, sportistiem ir lieliska iespēja salīdzināt savu sniegumu ar augsta līmeņa braucējiem, kā arī gūt neatsveramu pieredzi.

Līdz minirallija Latvija 2020dalībnieku pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām atlikušas mazliet vairāk nekā divas nedēļas. Pieteikumu aktivitāte pieaug, šobrīd sarakstā atrodamas teju 70 ekipāžas. Aicinām nenokavēt pieteikšanās termiņa beigas, kā arī pievērst uzmanību sacensību laikā noteikto kopējo ekipāžu skaitam.

Dalību sacensībās iespējams pieteikt gan ar savu ielas automašīnu, ar kuru iespējams dodas ikdienas gaitās, gan tādu, kura sagatavota īpaši autosporta sacīkstēm – ar speciāli izgatavotu drošības karkasu. Noslēdzošā posma ieskaites grupas: Historic grupa, kurā piedalās braucēji ar dažādiem vēsturiskajiem automobiiļiem, kuru ražošanas gads ir vecāks par 1997.gadu. Grupas: 1600, 2000, 2WD, 2WD OPEN, 2WD Rookie, 4WD, 4WD+, 4WD OPEN, 4WD Rookie, kurās automašīnu atbilstību nosaka vairāki tehniskie kritēriji, kā arī juniori un komandu ieskaite.

Pieteikušos dalībnieku saraksts, kā arī pārējie minirallija “Latvija” dokumenti pieejami interneta vietnē www.minirallijs.lv

Sacensību dalībniekiem sacensību diena iesāksies jau no 06:00 rītā ar administratīvo pārbaudi, dokumentu izsniegšanu un sacensību automašīnu tehnisko pārbaudi, bet pēc tam dalībnieki iepazīsies ar trasi. Minirallija starts tiks dots ap plkst. 10:45, un paredzams, ka pirmā automašīna finišu sasniegs plkst. 16:15, savukārt apbalvošana gaidāma plkst. 19:45.

Aicinām sekot līdzi jaunākajai un aktuālajai informācijai arī Minirallijs Latvija facebook.com lapā, kā arī daloties ar fotogrāfijām un videomateriāliem izmanto mirkļbirku #MinirallijsLV2020.

Foto: Minirallijs Latvija

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja, Minirallija “Latvija 2020” informatīvas komunikācijas vadītāja

E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv

Tel.: +371 26612249