Standarta automobiļu komisija
09.06.2022

Minirallijam “Gulbis” pieteikušies vairāk nekā 130 dalībnieki

Gulbis 11

Jau sestdien, 11.jūnijā,  minirallija dalībnieki un līdzjutēji tiksies Gulbenē – tur ar sacensībām “Gulbis” tiks atklāta ERST Finance minirallija kausa 2022.gada sezona. 

Gulbis 11
Foto: Dace Janova

Par to, ka minirallija sezona un tās pirmā sacīkste tiek gaidīta ar patiesu nepacietību, liecina arī pieteikumu saraksts, kurā redzamas veselas 130 ekipāžas.

Vissīvākās cīņas gaidāmas 2WD klasē, te pieteikušies 24 dalībnieki, no kuriem lielākā daļa “Gulbī” piedalīsies ar BMW markas auto.  Priecē arī pieteikumu skaits 2WD Rookie klasē  – 22 ekipāžas. 4WD+ konkurencē trasē cīnīsies 18 vienības, 4WD Rookie startēs 12 dalībnieki.

Pa 14 ekipāžām sacentīsies 2000  un 1600 ieskaitēs,  Buggy klasē skatītājus priecēs četri atraktīvi bagiji, savukārt Open 4WD uz starta stāsies 8 dalībnieki, Open 2WD  septiņi, 4WD klasē ātrumposmos dosies 5  ekipāžas un junioru vērtējumā sacentīsies 2 jaunie talanti. 

Lai gan šķiet, ka teju visi Gulbenes apkārtnes ceļi jau ir tikuši izmantoti kā minirallija ātrumposmi, arī šogad sacensību organizatori tomēr ir iekļāvuši sacensību trasē vienu, iepriekš minirallijos neizmantotu ātrumposmu. Kopā “Gulbja” distanci veidos seši dopi, kuru kopējais garums būs 25 kilometri.

Un vēl viens ķirsītis uz minirallija sezonas atklāšanas tortes – kā atklāj sacensību vadītājs Jānis Sniedzāns, “Gulbja” organizatoriem šogad palīgā dosies Latvijas rallija leģenda Jānis Vorobjovs, kurš, pildot “nulles” ekipāžas funkcijas, pārliecināsies par trases drošību.

Visi pieteikušies dalībnieki redzami interneta vietnē www.minirallijs.lv, te publicēts arī minirallija “Gulbis” nolikums un citi sacensību dokumenti.

Sacensības organizē Gulbenes Auto-moto sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un LAF SAK.

Informāciju sagatavoja:

Minirallija “Gulbis 2022” preses sekretāre Dace Janova