Standarta automobiļu komisija
29.08.2022

Minirallija Ropaži 2022 uzvarētāju likteni izšķir vien 1,62 sekundes

302200995 931319894482648 4325575997172744018 N

Sestdien, 27. augustā, Ropažu novadā tika aizvadīts ERST Finance minirallija kausa izcīņas trešais posms – minirallijs Ropaži 2022. Uzvaru absolūti un 4WD+ ieskaitē izcīnīja Raivis Balodis/Ģirts Kārkliņš ar Subaru Impreza, tuvākos sekotājus Mārtiņu Ķikustu/Raiti Ķikustu ar Audi 90 finišā apsteidzot vien par 1,62 sekundēm.

302200995 931319894482648 4325575997172744018 N
Foto: Raimonds Volonts

Minirallijs Ropaži 2022 šoreiz uz starta pulcēja 104 ekipāžas, kas svelmainajā vasaras dienā kopā ar pārbraucieniem veica vairāk nekā 100 kilometrus garu distanci. Ropažu novada ceļos tika aizvadīti seši ātrumposmi, no kuriem gan viens tehnisku iemeslu dēļ bija jāveic pārbrauciena režīmā. Par laimi, aizraujošākais ātrumposms – SS3/SS6 (BLAST.LV) –  tika veikts abas reizes, sportistiem pēc finiša īpaši uzslavējot šī ceļa posma pagriezienu sērijas un ātrumu. 

Jāatzīmē, ka organizatori šoreiz bija parūpējušies par īpašu drošības jauninājumu, tā sauktajiem vārtiem konusu formātā, kas sašaurināja ātrāko pagriezienu trajektorijas un mazināja trasē esošās bīstamās vietas. Drošības vārtu efekts bija acīmredzams, jo Ropažos notiekošajā minirallijā tika piedzīvotas vien divas vieglas avārijas, abām noslēdzoties vien ar nelieliem automašīnu bojājumiem.

Ekipāžas visas dienas garumā aizvadīja aizraujošas cīņas, kuras vairākās ieskaitēs beigās izšķīra sodi par izsistiem konusiem ātruma slāpētājos. Reti kurai no ekipāžām izdevās no tiem izvairīties, tādējādi rezultātu šoreiz veidoja ne vien ātrums trasē, bet arī precizitāte iepriekš minētajos elementos.

1600 ieskaitē uzvaru izcīnīja ar klasisko VAZ 21083 startējošie Atis Līcis/Māris Rode, kam sekoja Arnis Blūmfelds/Kārlis Eberhards (Honda Civic) un Kristaps Priedīte/Aivis Bērziņš (Opel Corsa). 2000 klasē sīva cīņa par pirmo vietu izvērtās starp divām ar Honda Civic Type-R braucošām ekipāžām, jo uzvarētāji Kristaps Telle/Mārtiņš Kalējs otrajā vietā esošos Reini Trūpu/Ēriku Kursišu finišā apsteidza vien par nepilnām desmit sekundēm.

Blīvākās cīņas šoreiz bija vērojamas 2WD ieskaitē, kurā pjedestālu izšķīra sodi, ietekmējot vairāku sezonas vadošo ekipāžu rezultātus. Pirmajā vietā šoreiz Reinis Vilkaitis/Andis Zīlīte, par 3,56 sekundēm pārspējot Ralfu Sirmaci/Armandu Biti, savukārt trešajā vietā Ģirts Vītiņš/Daniels Jānis Justs. Sodu dēļ ar vietām ārpus goda pjedestāla šoreiz nācās samierināties Kristapam Laipniekam/Kārlim Jansonam un sezonas līderiem Gvido Rozenblūmam/Indulim Kalniņam. 2WD Rookie klasē par uzvarētājiem tika kronēti Armands Keišs/Jānis Šnikvalds, kas ar savu BMW 330d attiecīgi ieņem kopvērtējuma līderu godu.

4WD ieskaitē pirmajos divos posmos uzvarām bija apmainījušies ar Audi A4 braucošie Māris Egle/Kristaps Dreimanis un Raimonds Dūcis/Elvis Špehts, tomēr šoreiz ātrāki izrādījās Dūcis/Špehts, tādējādi arī pārņemot klases kopvērtējuma vadību. Absolūti ātrākie un attiecīgi arī ātrākie 4WD+ ieskaitē minirallijā Ropaži 2022 bija ekipāža Raivis Balodis/Ģirts Kārkliņš, vien par 1,62 sekundēm apsteidzot tuvākos sekotājus Mārtiņu un Raiti Ķikustus. Trešajā pozīcijā šoreiz Elmārs Aukšmuksts/Kaspars Bundzinieks (Subaru Impreza), savukārt ceturtajā vietā ierindojās viesi no Igaunijas – Kristjan Hansson/Kalmer Kase (Subaru Impreza), kas atzina, ka viņiem patīk Latvijā esošie ceļi un ka noteikti turpinās piedalīties Latvijā rīkotajos minirallijos.

4WD Rookie klasē ne vien ātru, bet arī precīzu braukšanu demonstrēja šīs ieskaites uzvarētāji Leonīds Pugo/Matīss Erts (Subaru Impreza). Viņu tuvākie sekotāji trasē demonstrēja lielāku ātrumu, tomēr sodu dēļ ekipāžām Jānis Lazdiņš/Vitālijs Ameļčenko (Subaru Impreza) un Edvards Bērzups/Dainis Krauja (Mitsubishi Lancer Evo) šoreiz goda pjedestāla otrais un trešais pakāpiens.

BUGGY klasē uzvaru izcīnīja Rolands Puravs/Ingars Sakne, aiz sevis atstājot Robertu Veismani/Paulu Gereišu un Artūru Zacestu/Elviju Rozi. Tikmēr OPEN 2WD pārliecinoši pirmie Mārtiņš Kreicburgs/Uģis Elberis (BMW 3. sērija), kam sekoja Sanids Laube/Jānis Liepiņš (Renault Clio) un Edmunds Ērglis/Uģis Urbanovičs (BMW 3. sērija). OPEN 4WD šoreiz pirmo trijnieku veidoja Intars Rezakovs/Elvijs Zebuliņš (Subaru Impreza), Jānis Paipals/Renārs Šķenders (Subaru Impreza) un Atris Gromovs/Kristers Blūms (Mitsubishi Lancer Evo).

Nākamais ERST Finance minirallija kausa izcīņas posms – minirallijs Karosta 2022 – norisināsies jau 17. septembrī Liepājā. Plašāka informācija par minirallija disciplīnu atrodama mājaslapā www.minirallijs.lv, savukārt jaunumiem iespējams sekot līdzi minirallija Facebook un Instagram sociālo tīklu profilos.