Standarta automobiļu komisija
10.05.2024

Minirallija diena ar semināru un treniņu jau 18. maijā Ropažos, pirmais posms jūnijā Gulbenē

Minirallijs 2024

Jau nākamnedēļ sestdien, 18. maijā, ar minirallija dienu Ulbrokā un Ropažos tiks ieskandināta 2024. gada “ERST Finance” minirallija kausa sezona. Dienas pirmajā pusē Ulbrokā notiks seminārs jaunajiem dalībniekiem, savukārt pēcpusdienā Ropažu novadā tiks aizvadīts treniņš 3,7 km garā grants ātrumposmā. Pirmais no pieciem sezonas posmiem būs minirallijs “Gulbis”, kas norisināsies 8. jūnijā Gulbenē.

Minirallija Diena 2024

Minirallija diena Ulbrokā un Ropažos būs lielisks veids, kā sagatavoties jaunajai sezonai, jo Ulbrokas pērlē notiekošajā seminārā jaunajiem un potenciālajiem dalībniekiem būs iespēja detalizēti uzzināt par visu, kas nepieciešams, lai startētu minirallijā. Sacensību tiesneši, organizatori un pieredzējuši piloti pastāstīs gan par laika kontrolēm, stenogrammām un leģendām, gan arī par to, kā vislabāk sagatavot savu automašīnu. Tāpat turpat stāvlaukumā notiks automašīnu tehniskās pārbaudes, kurās varēs noskaidrot, vai jūsu automašīna atbilst minirallija tehniskajām prasībām, kā arī uzdot jautājumus tehniskajiem komisāriem.

Dienas otrajā pusē gan jaunie, gan jau pieredzējušie dalībnieki varēs iesildīties sezonai minirallija treniņā, kas tiks aizvadīts Ropažu novadā. Organizatori ir sagatavojuši interesantu 3,7 kilometrus garu grants ātrumposmu, kurā piloti un stūrmaņi pēc garā ziemas pārtraukuma varēs pārbaudīt gan savas, gan savu automašīnu spējas. Treniņš ilgs piecas stundas, kas nozīmē, ka visiem būs iespēja no sirds izbraukties, slīpējot savas braukšanas prasmes un notestējot pa ziemu sagatavoto tehniku. Plašāka informācija par minirallija dienu, kā arī reģistrācija pieejama šeit – minirallijs.lv/trenini/.

Minirallijs 2024 3

Pirmās “ERST Finance” minirallija kausa sacensības tiks aizvadītas 8. jūnijā Gulbenes apkārtnē. Minirallijs “Gulbis” kļuvis jau par tradicionālu un dalībnieku iemīļotu posmu, kurā gan braucējus, gan skatītājus priecē atraktīvi grants ātrumposmi. Mēnesi vēlāk – 6. jūlijā – sezona turpināsies ar vēl vienu aizraujošu grants posmu Ropažos, savukārt 24. augustā sekos šīs sezonas jaunums – minirallijs “Talsi”. Sezona tiks noslēgta ar diviem asfalta posmiem – 21. septembrī minirallijs “Karosta” Liepājā, savukārt 19. oktobrī Biķerniekos minirallijs “Latvija”.

Līdzās tradicionālajām minirallija klasēm uz šo sezonu izveidota jauna klase “Studenti”, kas vērsta uz jauniešu ekipāžām bez iepriekšējas pieredzes minirallijā, rallijsprintā vai rallijā. Šajā ieskaitē varēs startēt dalībnieki vecumā no 18 līdz 23 gadiem, pilotējot automašīnas ar vienas ass piedziņu (t.i. auto ar priekšējo vai aizmugurējo piedziņu). Jāatzīmē, ka šai klasei ir īpaši samazināta dalības maksa, lai jauniešiem atvieglotu pirmos soļus autosportā.

Minirallijs 2024 2

Bez jaunās Studentu ieskaites minirallijā šosezon būs ierastās 1600, 2000, 2WD, 4WD un 4WD+ klases, kurās var startēt ar ielas automašīnām, kam ir izieta “CSDD” tehniskā apskate. Līdzās šīm klasēm pieejamas arī 2WD Rookie un 4WD Rookie ieskaites, kurās var startēt jaunie dalībnieki ar maksimāli divu gadu pieredzi. Tāpat saglabāta skatītāju iecienītā BUGGY klase, kurā piedalās bagiji ar pielaidi ceļu satiksmei. Jāatzīmē, ka miniralliju kā lielisku treniņa platformu vai iespēju veikt pirmos soļus rallijā var izmantot arī īstas sacīkšu automašīnas ar pilnajiem drošības karkasiem, startējot 2WD OPEN un 4WD OPEN ieskaitēs. Plašāka informācija par ieskaites klasēm pieejama “ERST Finance” minirallija kausa izcīņas nolikumā – https://laf.lv/wp-content/uploads/2024/02/Minirallijs-2024-nolikums.pdf.

Aicinām visus jaunos un arī pieredzējušos dalībniekus izmantot iespēju iesildīties jaunajai sezonai minirallija dienā 18. maijā, kā arī tiekamies, protams, minirallijā “Gulbis”, kas notiks 8. jūnijā Gulbenes apkārtnē. Visa informācija par sacensību seriālu atrodama minirallijs.lv/, tāpat jaunumiem iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos – www.facebook.com/minirallijs un www.instagram.com/minirallijs/.

Minirallija dienas programma, 18. maijs:
Dienas pirmā daļa – seminārs, “Ulbrokas Pērle”, Institūta iela 3, Ulbroka
8:00-9:00 – Ierašanās, reģistrācija, uzkodas
9:00-9:20 – Semināra ievads: kas ir minirallijs, nolikuma un sporta kodeksa apskats
9:20-9:50 – Stenogramma, leģenda, laika kontrole, tiesneši
9:50-10:10 – Pārtraukums, uzkodas
10:10-10:40 – Sociālo tīklu lietošana, publicitāte – dalībniekiem
10:40-11:00 – Sacensību klases un automašīnas sagatavošana minirallijam
11:00-11:30 – Laika kontroles demonstrācija
11:30-12:30 – Tehniskā komisija automašīnām (t.sk. tiem kas brauks treniņu)

Dienas otrā daļa – minirallija treniņš, 3,7 km garā grants ātrumposmā Ropažu novadā
14:00-15:00 – Ierašanās, reģistrācija, tehniskā komisija (tiem kas nav izgājuši semināra laikā)
15:00-20:00 – Minirallija treniņš 3,7 km garajā grants ātrumposmā

Minirallija kausa 2024. gada kalendārs:
1. posms, minirallijs “Gulbis”, 8. jūnijs
2. posms, minirallijs “Ropaži”, 6. jūlijs
3. posms, minirallijs “Talsi”, 24. augusts
4. posms, minirallijs “Karosta”, 21. septembris
5. posms, minirallijs “Latvija”, 19. oktobris

 

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: Eduards Kalve