Rallija komisija
07.12.2020

Mārtiņš Sesks/ Renārs Francis izcīna JWRC vicečempiona titulu

Pjedestals Jwrc Monza

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža M.Sesks/R.Francis  izcīna vicečempiona titulu un pasaules junioru rallija čempionāta sezonu noslēdz uz pjedestāla otrā pakāpiena.

Pēc ACI Rally Monza septītajā ātrumposmā piedzīvotās smagās avārijas autosportisti no sacensības izstājās un rallija noslēdzošo dienu veltīja rūpēm par savu veselību.

“Pēc konsultācijām ar Itālijas slimnīcas ārstiem un FIA galveno ārstu, pēdējo rallija dienu aizvadām miera režīmā. FIA rekomendācija pēc atgriešanās no sacensībām ir veikt papildus pārbaudes Kembridžas klīnikā Anglijā. Šobrīd ir pāris stīvumi un pēcavārijas sindroms, taču normāla pašsajūta pamazām atgriežas. Tas, ka esam sveiki un veseli vēlreiz parāda, ka drošība mūsu sportā ir augstā līmenī.

Moncas rallijs bija super sarežģīts! Mēs piedzīvojām visus iespējamos laikapstākļus. Kļūdas pieļāva visi, tostarp mēs gan sacensību pirmajā dienā, gan sestdien, kad ātrā kalnu sekcijā notika bremžu sistēmas kļūda un piedzīvojām avāriju.

Konkurence bija augsta. Visi no mūsu JWRC trijnieka cīnījās ar maksimālu atdevi līdz pēdējiem metriem. Esmu ļoti priecīgs par Toma Kristensena uzvaru. Kopā esam aizvadījuši daudzas sezonas, tostarp kā komandas biedri “Opel Motosport” rūpnīcas komandā,” iespaidos dalās LMT Autosporta akadēmijas pilots Mārtiņš Sesks.

Komandas treneris Uldis Briedis norāda, ka laikapstākļi pirmajās divās rallija dienās bija tuvi tiem, kādos notika iepriekšējā sagatavošanās Latvijā: “Bijām gatavojušies mainīgam segumam un mitram asfaltam, taču slidenai gruntij iespējams par maz. Tomēr neviens nebija gaidījis sniegu. Sacensību laikā bija daudz spekulāciju par laikapstākļiem un pēdējā brīdī visiem bija jāpieņem ātri lēmumi par riepu izvēli. Tā kā onboard kameras ieraksts nav saglabājies, arī avārijas tehniskie iemesli vēl tiek noskaidroti.”

Viens no sīvākajiem Seska/Franča sacensību konkurentiem, soms Sami Pajari pēc izstāšanās otrajā sacensību dienā, izmantoja iespēju atgriezties sacensībā un cīnīties par uzvaras punktiem katrā atlikušajā ātrumposmā. Tomēr lidojošajam somam savu plānu pilnībā neizdevās realizēt un latvieši saglabāja otro pozīciju. Savukārt zviedrs Toms Kristensens izmantoja iespēju doties pretī čempiona titulam lieki neriskējot, jo tuvākais konkurents pēc Seska/Franča izstāšanās atpalika gandrīz par 3 minūtēm.

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama www.martinssesks.com un sociālo tīklu kontos „Twitter”@MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā @AutosportaAkademija.

Foto: M-Sport Media

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186; E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv