Kartinga komisija
27.06.2023

Madonā 7.-8. jūlijā notiks bērnu, jauniešu un vēsturiskais kartinga festivāls

Festival1

Micro-Mini-Junior festivāls ir bērnu un jauniešu sacensības, kas notiek vienreiz gadā un piedāvā labu balvu fondu. Norises vieta ir Madonas kartinga trase un sacensības šogad notiks 7.-8. jūlijā. Sacensību ietvaros norisinās arī vēsturisko klašu braucieni, kurās piedalās gan kartinga veterāni, gan sportisti, kuru īpašumā ir 90to vai vecāka sporta tehnika.

Festival2

Sacensību idejas autors Revits Rubcovs, kartinga sporta komandas MRG group īpašnieks un vadītājs. Pirmās sacensības aizvadītas un tradīcija uzsākta 2022. gadā. Sacensību kodolu veido bērnu klases (6-15 gadu vecumam). Uz sacensībām tiek aicināti un sagaidīti visi Rotax Max Micro, Mini un Junior klašu pārstāvji ne tikai no Baltijas, bet arī Skandināvijas un Centrāleiropas.

Netiek aizmirsta kartinga vēsture un veterāni, jo kurš draudzēsies ar pagātni, tam būs arī skaista nākotne. Šai sakarā visi retrokartinga mīļi, entuziasti un īpašnieki tiek aicināti piedalīties vēsturisko klašu festivālā. Šogad paredzētas ieskaites Retro klasē, kur pamatā jāizmanto kartingi ar dzinējiem Minska vai Čezeta un kartinga rāmim jābūt bijušo sociālistisko valstu ražojumam kā arī riepām jābūt no tiem laikiem vai to replikām. Klasēs retro-M un Retro-CZ drīkst izmantot arī mūsdienu riepas. Ir arī nedaudz modernākas klases M125 un CZ125, kur dzinēji jāizmanto praktiski tādi paši kā klasē Retro, bet kartinga šasija/rāmis drīkst būt mūsdienīgas izcelsmes. Un tad vēl ir Open100 klase – kādreizējā starptautiskā klase, dzinējiem bez ātrumkārbas. Savā laikā Tomasa tētis Mareks Štolcermanis guvis spīdošus panākumus tieši šajā klasē.

Festival3

Piektdienā notiks brīvie treniņu braucieni un sestdienā sacensību ieskaites braucieni. Sacensību formāts atšķiras no ierastajiem sacensību formātiem reģionā, kas padara šīs sacensības vēl interesantākas. Programmā vairāki priekšbraucieni, fināli un diena noslēgsies ar Superfinālu, kura uzvarētāji saņems grandiozas balvas – pilnīgi jaunu savai klasei atbilstošu Rotax dzinēju. Arī citi laureāti tiks pie vērtīgām balvām.

Vēsturiskajās klasēs dienas plāns nav tik intensīvs, sportisti tomēr nav profesionāļi un tehnika nav pirmā svaiguma. Attiecīgi šajās klasēs uzvarētāju noteiks divu fināla braucienu rezultātu summa. Šajās klasēs akcents tiek likts uz vēstures godināšanu, tomēr arī šajos braucienos sacīkšu azarts neizpaliek. Visi vēsturisko kartingu īpašnieki tiek laipni aicināti kuplināt dalībnieku sastāvu.

Skatītājiem ieeja pasākumā, kā ierasts kartingā, ir bez maksas. Sīkāka informācija gan sportistiem gan skatītājiem (nolikumi, dienas kārtības) meklējamas Pro-Kart, LAF interneta vietnēs un Rotax Global mobilajā aplikācijā. Dalībnieku iepriekš pieteikšanās tiks slēgta 02.07.2023.

Organizatori izsaka pateicību saviem sadarbības partneriem Hydroscand, Bucher Municipal, MRG Group, LAF un Madonas pilsētai.

 

Foto: Mārtiņš Jankovskis

Informāciju sagatavoja: Valdis Brutāns