Rallija komisija
26.04.2021

LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Sesks un Francis JWRC sezonas pirmajā posmā izcīna augsto otro vietu

Lm032021 494 1

LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis JWRC sezonas pirmajā posmā  uzveic viltībā Horvātijas ceļus un sāncenšus, un izcīna otro vietu. Pirmās šī gada pasaules junioru rallija čempionāta sacensības rallija ekipāža no 22.-25.aprīlīm aizvadīja Zagrebas apkārtnē, Horvātijā. 

Lm032021 494

Jau pirms sacensību starta bija skaidrs, ka asfalta rallijiem neierastie “metošie” tramplīni Horvātijas kalnu ceļos būs ļoti nopietns pārbaudījums komandas stratēģijai un tehnikai. Pirmo sacensību dienu komanda uzsāka piesardzīgi, meklējot īsto braukšanas tempu, un dienu noslēdza ceturtajā vietā. Tomēr ekipāžai izdevās atrast pareizo braukšanas taktiku, izvairīties no kļūdām, kas itin viegli var gadīties Horvātijas līkumotajos, slidīgajos ceļos, un otrajā dienā finišēt trešajā vietā, 5,2 sekundes  atpaliekot no otrās vietas ieguvēja, soma Lauri Jona. Sacensību noslēgumā Mārtiņš Sesks un Renārs Francis pakāpās  rezultātu tabulā un izcīnīja augsto otro vietu.

Bog4297 1

“Aizvadījām vienu no grūtākajiem un trakākajiem rallijiem. Tomēr Horvātija sniedza arī vērtīgu pieredzi un daudz mācību. Otrā vieta ir labs sākums sezonai, turpināsim attīstīt sniegumu, lai sasniegtu augstākus rezultātus. Ar nepacietību gaidu startu Portugālē,” pēc sacensībām komentēja Sesks.           

Komandas treneris Uldis Briedis JWRC sezonas pirmo posmu nodēvēja par “ātras domāšanas sacensībām”: “Pirmkārt Horvātijā bija daudz “metošu” tramplīnu, kur lecot pagriezienā auto uz asfalta piezemējas tieši tādā leņķī, kādā auto tika sagatavots pirms tramplīna, un trajektoriju pēc tāda lēciena labot īsti nav iespējams. Otrkārt, nācās izprast īpaši slideno asfaltu, kas bija klāts ar dubļiem, akmeņiem un pērnajām lapām. Treškārt līkumotajos kalnu ātrumposmos stūrmanim bija nepieciešams  demonstrēt augstu profesionalitāti un īsā laikā pilotam dot ļoti daudz informācijas. Netrūka arī izaicinājumu ar tehniku, kur Renāra atbalsts  bija neatsverams.”

Lm032021 145

Pēc pirmā posma Horvātijā pasaules junioru rallija čempionāts turpināsies akmeņainajos un viltīgajos Portugāles ceļos (20.-23.maijā), sezonas vidus no 15. līdz 18.jūlijam pavadīs tepat Igaunijā, bet čempionāta noslēdzošie posmi notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Pandēmijas apstākļos autosporta atbalstītāju ceļošana ir ierobežota un vairums pasaules rallija čempionāta sacensību posmu notiek bez skatītāju klātbūtnes, tāpēc  sacensību tiešraidēm iespējams sekot kanālā TV 3 Sports Latvija, kā arī tiešsaistē WRC + All Live.

Dsc6791

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook”@MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā @AutosportaAkademija.       

Foto: M-Sport Media

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186; E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv