Rallija komisija
06.06.2023

Lietuvas “Rally Žemaitija” Emīls Blūms LARC3 klasē uzvar visos ātrumposmos un savas klases kopvērtējumā

3

Lietuvas rallija čempionātā “Rally Žemaitija” pirmo reizi piedalījās Latvijas ekipāža Emīls Blūms un Didzis Eglītis. Kopumā šajās debijas sacensībās tika aizvadīti 12 ātrumposmi, kuros visos izcīnīta uzvara klasē. Otrajā vietā ekipāža no Polijas A.Rzežnik / A.Sadowski, kurus latvieši apsteidza par 1:36.66 minūtēm, bet trešajā vietā lietuviešu ekipāža M.Vegele / G.Saudargas, no uzvarētājiem atpaliekot 2:04.54 minūtes.

1

112,57 km tika veikti divu dienu garumā, gan piektdien, gan sestdien veicot sešus ātrumposmus. Šīs sacensības bija ne tikai Lietuvas rallija čempionāta posms, bet arī Baltijas jūras rallija čempionāta un Lietuvas rallijsprinta posms.

Emīls Blūms, Rallyworkshop komandas rallija pilots: “Pirmo reizi piedalījāmies šajās sacensībās – vakardienas nakts ātrumposmi, kas sākās tikai īsi pirms pusnakts, bija kaut kas īpašs. Ātri ceļi, vasarai atbilstoši – putekļi, kas apgrūtina redzamību, radot papildus spriedzi. Man būtu gribējies, lai piedalās arī citi mūsu klases sportisti, piemēram, sīvākie konkurenti no Igaunijas un Latvijas, lai varētu vairāk noprast kādās pozīcijās mēs esam. Tagad zinām, ka Latvijas un Igaunijas sacensībās mums tomēr ir diezgan daudz laika, lai varētu sagatavoties sacensībām, pārbaudīt stenogrammu un veiktos pierakstus. Šeit viss ir ļoti kompakti un raiti, nav daudz brīva laika domāšanai. Kopumā esam apmierināti gan ar savu sniegumu, gan iegūto rezultātu.”

5

Iegūta jauna pieredze un ekipāža ir izdarījusi secinājumus, lai turpmāk vēl labāk sagatavotos sacensībām. Nākamās sacensības: Igaunijas rallija čempionātā E.Blūms/D.Eglītis savas līderpozīcijas noturēt centīsies, piedaloties – “Rally Estonia”, 20.-23.jūlijs, kas ir arī WRC posms un skatītājiem būs iespēja redzēt arī pasaules ātrākās rallija ekipāžas.

 

Foto: Rally Žemaitija

Informāciju sagatavoja: Anda Podziņa