Krosa komisija
10.07.2022

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta debitants Jorens izcīna uzvaru Super 2000 klasē, Supercar klasē ātrākais Edijs Ošs

Screenshot 2022 07 10 At 09.15.21

Vakar, 9. jūlijā, leģendārajā Biķernieku trasē norisinājās apvienotā Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais sacensību posms. Autosporta pasākumā uz starta devās vairāk nekā 70 braucēji septiņās ieskaites klasēs: Yaris CupLada RXSuper 1600Super 2000BMW RX 3000Xtreme bagiji, Supercar.

1 Jorensikers Ⓒkalviszalaiskalns
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Šajās sacensībās nervus kutinošus momentus sagādāja Super 2000 klases fināla brauciens. 17. gadus jaunais debitants Jorens Ikers spēja, no otrās rindas – ārējās malas, izrauties priekšgalā un pēc pirmā līkuma doties aplī pirmajā pozīcijā. Konkurentiem iesaistoties dažādos sacensību incidentos, jaunajam pilotam izdevās noturēt pietiekamu attālumu no tuvākā konkurenta un uzvarēt savas pirmās sacensības. 

Jorens Ikers, Super 2000 klases uzvarētājs Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā: “Šobrīd patiešām ir ļoti grūti novaldīt emocijas – šīs ir tikai manas trešās sacensības, pirmajās divās, kurās piedalījos avarēju un tad kaut kas šāds – uzvara! Pirmajās divās kvalifikācijās man gāja ļoti labi, taču, trešajā braucienā, starta incidenta dēļ sagriezos, fināla braucienā ne pārāk laba starta pozīcija – otrā rinda. Šīs bija manas pirmās sacensības lietus apstākļos, tāpēc pirmajā aplī daudz bremzēju, sākumā vispār nezināju kā jābrauc, taču, ar laiku, pieradu. Fināla brauciena startā atrados otrās rindas ārmalā, kur uz seguma nebija gumija, kas man, šajos laikapstākļos, ļāva startā izrauties. Uz nākamajiem posmiem skatos ļoti ambiciozi – vēlos uzvarēt!”

Spēcīgākajā čempionāta klasē, Supercar, šajās sacensībās uz starta izgāja gan esošie favorīti, gan divi debitanti, LADA RX klases vicečempions, Mārcis Martinovs un, Super 1600 klases čempions, Arnis Odiņš. Visas dienas garumā ļoti labu sniegumu uzrādīja šī brīža kopvērtējuma līderis Edijs Ošs, uzvarot arī klases fināla braucienā. 

Edijs Ošs, Supercar klases uzvarētājs Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā: “Viena maza uzvariņa atkal ir kabatā, taču galvenos, sev uzstādītos mērķus vēl neesmu sasniedzis, tāpēc jāturpina attīstīties un augt. Pirmā kvalifikācija bija laba, otrajā sarkanie karogi, riepas jau bija uzkarsušas, mēs nebijām pielāgojuši programmu mašīnai, tāpēc nevarējām nobraukt kā gribētos. Lietus apstākļiem nebijām gatavojušies! Tāds ir iznākums – starts neizdevās un viss bija jāizdara trasē. Biķernieku trase ļoti mainās slapjā un sausā laikā – mainās gan ātrumi, gan trajektorijas, it īpaši uz starta. Nākamais posms norisināsies Igaunijā, šajā trasē jau esmu iepriekš braucis, tā man patīk, tāpēc domāju, ka ar šo posmu nebūs problēmu. Uz rītdienu, RallyX posmu, skatāmies piesardzīgi – netiecamies paveikt varoņdarbus, galvenais mērķis ir mācīties un gūt pieredzi!”

Rīt, 10. jūlijā, cīņas turpināsies Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX sestajā posmā, Biķernieku trasē. Cīņās dosies astoņi latviešu braucēji. Crosscar klasē Reinis Nitišs, Ronalds Baldiņš un Jānis Baumanis. 2WD Open klasē Kristaps Grunte, viņam pievienosies vēl trīs latvieši, Raivis Galviņš, Māris Druva un Ralfs Igaveņš. Supercar klasē Latviju pārstāvēs Edijs Ošs.

Labākie Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā:

Yaris Cup

1. Markuss Ūtēns

2. Linards Jasons

3. Toms Bumbiers

Lada RX

1. Mārtiņš Muraška

2. Andris Krastiņš 

3. Normunds Dobums

Super 1600

1. Janno Ligurs (Igaunija)

2. Valdas Mikužis (Lietuva)

3. Ritis Gurklis (Lietuva)

Super 2000

1. Jorens Ikers

2. Marko Muru (Igaunija)

3. Jānis Miščenko

BMW RX 3000

1. Kārlis Nebars

2. Kristaps Kronbergs

3. Lukas Sidabras (Lietuva)

Xtreme bagiji

1. Reinis Nitišs

2. Elias Svensons (Somija)

3. Riku Huka (Somija) 

Supercar

1. Edijs Ošs

2. Mārcis Martinovs

3. Andri Ouns (Igaunija)

Sacensību programma svētdienai, 10/07/2022

9:45 / pirmā kvalifikācija

11:05 / otrā kvalifikācija

13:25 / trešā kvalifikācija

15:40 / pusfināli, fināli

18:30 / apbalvošana

Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.aula.lv /  https://www.aula.lv/pasakumi/rallycross-power-weekend?event=1197

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, www.rallyx.se, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja 
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības
E-pasts: media@rallycross.lv
Tel. Nr.: +371 26612249