Standarta automobiļu komisija
01.10.2020

Latvijas Automobiļu federācija un ŠKODA Latvija turpina radīt vienotu un drošu apģērbu trašu tiesnešiem

Tiesnesi 1

Otro gadu pēc kārtas, Latvijas Automobiļu federācija sadarbībā ar ŠKODA Latvija kopīgi izstrādā jaunas iespējas LAF slēgto trašu sacensību tiesnešiem strādāt droši, ērti un profesionāli, papildinot esošo formu daudzumu, kā arī radot papildus ekipējumu.

Pagājušajā sacensību sezonā tika izstrādāts pavisam jauns koncepts tiesnešu apģērbam Latvijas autosportā. Pateicoties sadarbībai tika radīti 100 tiesnešu formu komplekti, kuros ietilpst trīs elementi – bikses, jaka un cepure, kas izstrādāti no ugunsdrošiem materiāliem, atbilstot vajadzīgajiem starptautiskajiem kvalitātes standartiem.

Turpinot iesākto sadarbību, šī gada otrajā pusē LAF un ŠKODA Latvija vienojās par 26 jaunu tiesnešu formu komplektu izstrādi, kas nodrošinās, ka visu slēgto trašu tiesneši var strādāt droši un būt pamanāmi trasē. Esošais apģērbs tika papildināts ar jauniem elementiem – 52 ūdensnecaurlaidīgas virsjakas un 74 bikses, kas atvieglo darbu sacensībās, kuru norisi ietekmē nelabvēlīgi laikapstākļi. Trasēs strādājošie tiesneši turpmāk varēs pilnvērtīgi un profesionāli aizvadīt visas sezonas sacensības.

Linda Medne, LAF Ģenerālsekretāre: “Latvijas Automobiļu federācijas galvenā prioritāte ir drošība sacensību laikā, jo autosports ir tehniski sarežģīts un neparedzams sporta veids. Sacensību rīkotāji un tehniskais personāls Latvijā strādā augstā un starptautiski atzītā līmenī, tāpēc mūsu uzdevums ir nodrošināt visu nepieciešamo, lai padarītu šo cilvēku darbu pēc iespējas drošāku. Šī sadarbība ir ļāvusi būtiski mainīt darba vidi LAF slēgto trašu sacensību tiesnešiem, padarot pamanāmākus trasē, lai sacensību dalībnieki nepieciešamības gadījumā varētu viņus atpazīt un vērsties pēc palīdzības.”

Pasaules rallijkrosa posma Rīgā rīkotāji un sacensību vadība vēlējās, lai sadarbības partneris ŠKODA Latvija un tās pārstāvji iejustos trases tiesnešu lomā, lai pastiprinātu savas zināšanas par nepieciešamību pēc augstākā līmeņa un kvalitātes drošības ekipējuma sacensību norisē. Avantūrai piekrita Auto 100 Latvija, ŠKODA importētāja vadītājs Māris Jansons, kā arī Auto 100 Latvija mārketinga vadītājs Gatis Smudzis, kuri apmācītu un profesionālu tiesnešu vadībā piedalījās sacīkstēs un gādāja par sportistu drošību dažādās trases zonās. Jāpiemin, ka trasē viņi devās vienotajā drošības ekipējumā.

Auto 100 Latvija, ŠKODA importētāja vadītājs Māris Jansons: “Uzsākot šo sadarbību pagājušā gada sākumā ar lielu nepacietību gaidījām atsauksmes par šo projektu no iesaistītajām pusēm. Jau pēc pirmajām aizvadītājām sacīkstēm atsauksmes bija ļoti pozitīvas, kas mums radīja pārliecību, ka projekts ir dzīvotspējīgs un pozitīvus atzinumus sniedza ne tikai paši lietotāji, bet arī sacīkšu rīkotāji un novērotāji pat starptautiskā līmenī. Latvijā rīkotās autosacīkstes ir izpelnījušās augstākos novērtējumus FIA struktūrās, kas apliecina organizatoru un iesaistīto pušu profesionalitāti un mums ir liels gandarījums, kad varam būt neliela daļa no šī snieguma. Tiesneši šajos seriālos pilda atbildīgas, nozīmīgas funkcijas, lai sacīkstes noritētu droši, tāpēc atbilstošs, drošs ekipējums ir ļoti svarīgs. Redzot ar kādu atbildību un profesionalitāti tiesnešu komanda darbojas Latvijā organizētos pasākumos, esam priecīgi par mūsu atbalsta pozitīvo pienesumu visai autosporta saimei.”

Latvijas Automobiļu federācija turpinās ieviest dažādus jauninājumus, lai atvieglotu un padarītu kvalitatīvāku dažādu sacensībās iesaistīto cilvēku darbu.

2020. gada sezonā, tāpat, kā citus gadus, tiek aizvadītas sacensības septiņu komisiju ietvaros: drifta, kartinga, krosa, rallija, standartauto, šosejas un trofireida.

Jaunumiem par notiekošo Latvijas autosportā var sekot līdzi http://www.laf.lv

Foto: Neste World RX of Rīga

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja

LAF Prese / Sabiedriskās attiecības

Tālr.: +371 26612249; E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv