Krosa komisija
15.08.2022

Latvijas autokrosa posmā Mūsas trasē noskaidrots piramos šīs sezonas čempions

Screenshot 2022 08 15 At 14.39.02

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 13. augustā, leģendārajā “Mūsa Raceland” trasē, norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta un kausa ceturtais šīs sezonas posms. Vairāk nekā 90 dalībnieku konkurencē tika noskaidroti labākie braucēji deviņās ieskaites klasēs. Par čempiona titulu, vienu posmu pirms sezonas noslēguma, parūpējās “Xtreme” bagiju klases braucējs Mikus Neško.

Screenshot 2022 08 15 At 14.39.02
Foto: Kalvis Zaļaisklans

Sacensības Bauskas pusē iecienījuši daudzi, tomēr trase no dalībniekiem prasa pieredzi un labas iemaņas braukšanā sacensību režīmā. Dienas gaitā spraigas cīņas un nerimstoša motivācija cīnīties par posma uzvarām, kā arī sezonas kopvērtējuma punktiem, kuri noteiks šī gada labākos, čempionus un kausa ieguvējus. Vienu posmu pirms sezonas noslēguma noskaidrots pirmais 2022. gada čempions, “Xtreme” klasē, Mikus Neško, aizstāvot titulu otro gadu pēc kārtas!

Mikus Neško, Mūsas posma uzvarētājs un 2022. gada čempions “Xtreme” bagiju klasē: “Bauskas trase man ļoti patīk, tā ir ātra, šodien diena izvērtēs veiksmīga un gāja mums labi! Jāsaka godīgi, šodien vēlējāmies visu izdarīt tā, lai aizbraucot uz pēdējo šīs sezonas posmu, mēs to varētu baudīt. Nav viegli domāt par kopvērtējumu tad, kad cīnies par uzvaru posmā, tas iedod papildus spriedzi un stresu. Smiltenē varēsim braukt un izbaudīt, nevis domāt par šo sacīksti kā par darbu, lai sapelnītu vajadzīgos punktus.”

“Protams, ka pēc pagājušajā gadā iegūtā titula, ir neliels spiediens gan no komandas, gan atbalstītājiem, jo ir vēlēšanās to savu latiņu noturēt vai uzlabot. Šī ir uzvara visai komandai, jo lielākā daļa ir kopā ar mani liela entuziasma vadīti, šobrīd ir ļoti forša sajūta,” gandarīts ir sportists.

Šo sacensību posmu kuplākā konkurencē aizvadīja “B1600” bagiju klases braucēji, uz starta stājās deviņi spēcīgi sportisti. Klasei dalību pieteica arī autokrosā zināmās Grenču ģimenes jaunākais braucējs Kristiāns Grencis, kurš, kā atzina pats, vēlējās pārbaudīt sava bagija spēju konkurēt ar jaudīgākiem braucamrīkiem. Kristiāna bagijs ir zemākas klases bagijs, kas paredzēts startam FIA Eiropas autokrosa čempionāta “Junior Buggy” klasē, bet pārējie konkurenti trasē devās ar “B1600” klases bagijiem, kuri ir nākamais pakāpiens pēc junioru klases. Gados jaunais sportists spēja pierādīt savas un bagija spējas, un dienas noslēgumā svinēja iegūto otro vietu šajā klasē.

Kristiāns Grencis, “B1600” klases otrās vietas ieguvējs: “Izlemts par labu startam šajā posmā un klasē tika pirms nedēļas, kad atgriezāmies no Eiropas čempionāta posma Nīderlandē. Brālis Justs ar tēti Ervinu mudināja, ka vajadzētu aizbraukt uz Bausku un saprast, ko var izdarīt, braucot pie lielākas klases. Brālis pirms dažiem gadiem izmēģināja to pašu, tāpēc nolēmām, ka to varētu darīt arī es. Sākumā šķita, ka neies tik labi, cik vēlējāmies, jo atšķirība šiem bagijiem ir liela, bet dienas noslēgumā viss izvērtās labi! Šī brīža emocijas ir neaprakstāmas!”

Labākie Latvijas autokrosa čempionāta un kausa trešajā posmā:

Mini bagiji

1.Kristupas Pilipavičius (Lietuva), 2. Patrikas Dungveckis (Lietuva), 3. Ažuolas Dungveckis (Lietuva) 

Junior Xtreme bagiji

1.Matas Zavarskis (Lietuva), 2. Raivo Jānis Beierbahs, 3.Markuss Ūtēns

Xtreme bagiji

1.Mikus Neško, 2. Viesturs Sproģis, 3.Tets Vare (Igaunija)

B1600 bagiji

1.Tomass Zavarskis (Lietuva), 2. Kristiāns Grencis, 3. Modris Lešinskis

VAZ klasika

1Armands Ķēniņš, 2. Edijs Zimza, 3.Ivo Žilde

1600 

1.Dāvis Ūdris, 2. Kristaps Savickis, 3. Andis Kļava

2000 super 

1. Ivo Gabrāns, 2. Ritvars Kārkliņš, 3. Viesturs Plētiens

Open 2500 

1.Ints Jeršovs, 2. Aigars Bajārs, 3. Ritvars Zobens

B6000 bagiji

1.Marts Henings (Igaunija), 2.Ainārs Ramats 3.Ots Kevai (Igaunija)

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa 2022. gada sezonas noslēgums, piektais posms, 28. augustā Sporta kompleksā “Teperis”, Smiltenē.

Sacensību tiešraides ieraksts pieejams šeit – https://youtu.be/zcDM2ehJsf0

Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja / AX Latvia

Tel.: +371 26612249; E-pasts: zane.lielkaja@gmail.com