Krosa komisija
01.12.2020

Latvijas Autokrosa čempionāts 2021. gadā sezonā domās par iespējām atpazīstamības celšanai

4

2021. gada sezonā Latvijas Autokrosa čempionāts startēs 28 reizi, tiek plānoti pieci sacensību posmi visā Latvijas teritorijā. Pēc LAF Krosa komisijas jaunā sastāva vēlēšanām, šī gada septembrī, ir veiktas dažādas izmaiņas. Jaunajā sezonā visas krosa disciplīnas strādās pie atpazīstamības celšanas un pietiekamas informācijas plūsmas.

Autokrosa disciplīnu ir iecienījuši daudzi latviešu autosportisti, cīņas gars slēgtā trasē, braucot kopā 12, pēc uzvaras alkstoši, braucēji, ir tas, kas vajadzīgs kārtīgam autokrosa cienītājam. Sportisti rūpējas par spraigām cīņām trasē, bet rīkotāju uzdevums ir nodrošināt sakārtotu digitālo vidi vieglākam reģistrācijas procesam, kā arī ērtākai aktuālās informācijas iegūšanai.

Arnis Odiņš, LAF Krosa komisijas Autokrosa disciplīnas virzītājs: “Mūsu vīzija ir celt čempionāta prestižu un veicināt atpazīstamību. Strādāsim pie mediju attiecībām, lai par sacensību posmiem un sportistu panākumiem zinātu ne tikai autosporta “virtuvē”. Tāpat, kolekcionēsim visus foto un video materiālus vienuviet – jaunajā mājaslapā, kā arī dalīsimies “AXLatvia” sociālajā vidē, lai sportisti varētu viegli atrast vēlamo. Kopā varam panākt daudz vairāk, tāpēc priecāsimies, ja sportisti dalīsies vairāk ar jaunumiem starpsezonā, kā arī sezonas laikā būs aktīvi sociālajos tīklos,” iesāk Arnis.

“Apbalvošanas ceremonija ir posms sacensību ķēdē, pēc kura braucēji tiecas visvairāk. Sasniegt goda pjedestālu un iegūt attiecīgu novērtējumu ir svarīgi, tāpēc sportistu motivācijai tiks piesaistīts papildus balvu fonds jaunajā, 2021. gada sezonā. Galvenais uzdevuma Latvijas autokrosā ir attīstīt un izcelt četras sporta bagiju klases: Mini bagiji, Xtreme kroskarti, kā arī 2020. gada sezonā aizsāktās B1600 un Junior Xtreme klases. Tiks strādāts, lai popularizētu jaunākās klases, piesaistot arvien jaunus braucējus,” ar jaunumiem dalās Arnis.

Reinis Lilienšteins, LAF Krosa komisijas vadītājs: “Mans un LAF Krosa komisijas mērķis 2021. gadā ir veicināt autokrosa atpazīstamību Latvijā, radot skaidru un saprotamu attīstības ceļu, kā jaunie autosporta entuziasti var uzsākt autosporta gaitas vietējā mēroga sacensībās, un nokļūt līdz pat Eiropas čempionātam. Kā komisijas vadītājs pilnībā atbalstu disciplīnas vadītāja priekšlikumu par autokrosa majāslapas izveidi, kurā publicēt aktualitātes par disciplīnas notikumiem, sekojot līdz Latvijas autokrosa braucējiem visā pasaulē. Paldies visiem sacensību organizatoriem un dalībniekiem, kas piedalījās LAF krosa komisijas rīkotajās sapulcēs un ar konstruktīviem priekšlikumiem palīdzēja sagatavot 2021. gada dokumentāciju, kas tuvākajās dienās tiks apstiprināta un publicēta jaunajā majaslapā www.axlatvia.lv un www.laf.lv. Novēlu visiem ziemas pārtraukumā teicami sagatavot tehniku jaunajai sezonai un tiekamies trasē 2021. gadā.”

Latvijas Autokrosa čempionāts / 2021. gada sezonas kalendārs:

23.05.2021 / 1. posms – Valmiera, Brenguļu autotrase

18.07.2021 / 2. posms – Jēkabpils, Pilskalnu autotrase

07.08.2021 / 3. posms – Vecpils, Vecpils autotrase

22.08.2021 / 4. posms – Smiltene, Tepera autotrase

4.-5.09.2021 / 5. posms – Bauska, Mūsa Raceland

Čempionāta popularizēšanai izveidoti divi jauni sociālo tīklu konti – Facebook.com lapa “AXLatvia” un Instagram.com profils “axlatvia”. Sekotājiem tiks piedāvāta regulāra informācijas plūsma, kā arī fotogrāfijas no sacensībām un gatavošanās procesiem 2021. gada sezonā un pirms tās.

Visa aktuālā informācija par Latvijas Autokrosa čempionātu pieejama čempionātam izveidotajā mājaslapā www.axlatvia.lv, kā arī Latvijas Automobiļu federācijas oficiālajā mājaslapā www.laf.lv. 

Foto: Klāvs Benefelds

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja

AX Latvia / Sabiedriskās attiecības

Tel.: 26612249; e-pasts: media@axlatvia.lv