Krosa komisija
27.07.2023

Latvijas autokrosa čempionāta sezona turpinās, nedēļas nogalē posms Vecpils autotrasē

2000 Super Vp

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezonas turpinājums norisināsies šajā nedēļas nogalē, 29. jūlijā, Vecpils autotrasē. Sacensībām Liepājas pusē gatavojās vairāk nekā 90 autokrosa braucēji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Xtm Mini Bagiji Vp

Nemainīgi kuplā skaitā uz starta mazākie autokrosa braucēji XTM Mini bagiju klasē. Sacensībās uz starta 22 braucēji. Līdz šim nepārspēts lietuviešu braucējs Kristupas Pilipavičius, uzvaras visos aizvadītajos posmos. Otro vietu ieņem Patrikas Dungveckis no Lietuvas, bet TOP3 noslēdz šī gada debitante Patrīcija Neikšāne. Kopā ar sezonas atbalstītāju, uzņēmumu XTM, čempionāta rīkotāji sagatavojuši īpašu balvu – autosporta simulatoru, kuru iegūs sezonas uzvarētājs.

Interesantas cīņas līdz šim vērojamas Xtreme Junior klasē, Vecpilī uz starta desmit jaunie braucēji. Aizvadītajos posmos spraigi momenti, kuri gāž visas iespējamās prognozes par sacensību iznākumu. Līdz šim viena uzvara Marselam Romanovskim, bet divas Raivo Jānim Beierbaham, kopvērtējumā trešo vietu, pēc iepriekš minētajiem sportistiem, ieņem Roberts Čākurs. Šobrīd sezonas uzvarētāju noteikt būtu grūti, jo TOP3 punkti visai blīvi. Romanovskim 48 punkti, Beierbaham un Čākuram katram pa 47 punktiem.

Xtreme bagiju klasē cīņas deviņu braucēji konkurencē. Pēc debijas pagājušajā gadā un iegūtas ceturtās vietas sezonā, pārliecinošu sniegumu demonstrē jaunais braucējs Roberts Rumbenieks. Šobrīd Roberts ieņem līderpozīciju, aiz viņa Markuss Ūtēns, bet trešais ir lietuvietis Matas Zavarskis, jāpiemin, ka visi ir vienas autokrosa komandas “OC Racing” sastāvā. Jaunie sportisti aiz sevis atstājuši iepriekšējos gados čempionu titulus ieguvušos braucējus Gati Geisteru un Miku Neško. Lai gan posmā Pilskalnos Rumbeniekam neveiksmes ar tehniku un izstāšanās ir samazinājusi pārsvaru sezonā, sportists ir motivēts cīnīties tālāk.

Xtreme Bagiji Vp

Roberts Rumbenieks, līderis Xtreme bagiju klasē pēc aizvadītiem trīs sacensību posmiem: “Aizvadītie trīs posmi ir likuši doties cauri pārbaudījumiem, kas ietver tehniskas problēmas, avārijas trasē, taču tas nedod iemeslu mums padoties. Tā visa ir liela mācība, kā šādās situācijās rīkoties. Xtreme klases konkurenti ir ļoti spēcīgi, visi iet uz savu mērķi, līdz ar to, nevienā brīdī nevar atslābt!”

Lielā skaitā cīņas turpina demonstrēt 2000 Super klases braucēji, startam nedēļas nogalē gatavojās 23 sportisti. Aizvadītajos posmos katrā trasē cits uzvarētājs. Brenguļos uzvara Viesturam Plētienam, Mūsas trasē Sandrim Vigulim, bet Pilskalnos Ivo Gabrānam. Pagājušajā gadā Vecpilī uzvaru svinēja Ritvars Kārkliņš, kurš šajā sezonā paņēmis pauzi, atliek tikai minēt, kurš izrādīsies labāks šajā gadā.

OPEN klasē astoņu sportistu pieteikumi, trīs posmu summā pirmais Ints Jeršovs, otrais Artis Radionovs, bet trešais Artis Voicišs. VAZ klasika uz starta astoņi piloti, tostarp, viens igauņu braucējs. Tāpat kā 2000 Super klasē, arī šīs klases statistika līdzīga – trīs posmi, trīs uzvarētāji, taču līderis šobrīd Ivo Žilde, otrais Armands Ķēniņš, bet trešais Jānis Logins. B1600 bagiju klasē pieci pieteikumi. Šī brīža līderis ir Edgars Zīverts, otrais Niks Apfelbaums, bet trešais Māris Riekstiņš.

1600 Klase Vp

Sešu dalībnieku konkurencē cīņas 1600 klasē, pēc trīs posmiem līderis ir Jānis Nagla, otrais Ģirts Kuzmanis, bet trešais Pēteris Āboliņš. Konkurence klasē sīva, katrs no dalībniekiem ir spēcīgs un goda pjedestāla sastāvs ne vienmēr ir nosakāms priekšlaicīgi, braucēji spēj sarīkot spraigas cīņas sev un šovu skatītājiem. Šī brīža līderis Jānis Nagla ir klases veterāns un ir motivēts klasi noturēt čempionāta statusā un aicināt ne tikai jaunus braucējus pievienoties klasei, bet atgriezties arī “vecajiem” cīņu biedriem.

Jānis Nagla, līderis 1600 klasē pēc aizvadītiem trīs sacensību posmiem: “Kādreiz klasē startēja pat vairāk nekā 20 dalībnieki un cīņas bija sīvas, jo finālā tiek tik, cik tiek, pārējiem jādodas mājās. Jāsaka gan, ka tagad nekas nav mainījies, neesam daudz, bet visi ir sīvi konkurenti un cīnās par vietu uz goda pjedestālu, tāpēc jābūt gataviem uz visu. Vēl viens faktors ir automašīnas un paša gatavība startam, tas nosaka daudz – nekad nevaram paredzēt, kurš būs ieguldījis vairāk darba un būs mierīgāks atbraucis uz sacīksti. Esmu ieguldījis daudz darba un laika, lai pacīnītos par uzvarām ne tikai posmos, bet arī sezonā, uz to arī ar komandu tiecamies!”

Autokrosa sacensību dalībnieku saraksts pieejams www.axlatvia.lv – https://www.axlatvia.lv/lv/show-racers/22

Biļetes uz autokrosa sacensībām pieejamas www.aula.lv, kā arī norises vietā, biļetes cena 10 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, apmeklējot pasākumu pieaugušā pavadībā, ieeja bez maksas. Invalīdiem, uzrādot apliecību, ieeja bezmaksas. Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv.

Sacensību programma:
29. jūlijs
08:30 / Brīvie treniņi
10:15 / Sacensību atklāšana
10:30 / 1. kvalifikācija
11:55 / Pārtraukums
12:30 / 2. kvalifikācija
13:55 / Pusdienu pārtraukums
14:50 / 3. kvalifikācija
16:15 / Pārtraukums
16:50 / B fināli un Fināli
19:30 / Apbalvošana

 

Video: youtu.be/vbmQ8rJCuAk

Foto: Miks Brūšnieks

Informāciju sagatavoja: Zane Lielkāja-Gerika