Krosa komisija
19.07.2021

LATVIJĀ SEPTEMBRĪ NOTIKS PASAULES RALLIJKROSA DUBULTPOSMS

2021 07 19 F1 Fia World Rx Riga Latvia ©fiaworldrallycross.com

Šogad Rīgā, Biķernieku trasē, norisināsies divi FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) posmi. Starptautiskās automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l’Automobile, FIA) prezidents Žans Tods apstiprinājis FIA Bezceļu komisijas (FIA Off-road commission) balsojuma rezultātus, tādējādi ratificējot ierosinātās izmaiņas World RX 2021. gada sezonas kalendārā. Abi posmi norisināsies Rīgā, Biķernieku trasē vienā nedēļās nogalē, 18.-19. septembrī. Tādējādi FIA pasaules rallijkrosa čempiontitula ieguvēju noskaidros deviņu posmu kopsummā.

2021 07 19 F1 Fia World Rx Riga Latvia ©fiaworldrallycross.com

Latvijas posms kļūs par šogad otro, kam vienā nedēļas nogalē uzticēts noskaidrot uzreiz divu posmu uzvarētājus – bez Rīgas posma šāds pats formāts paredzēts arī Vācijā, Nirburgringā, notiekošajām sacensībām, kas šogad pieredzēs savu debiju World RX. Čempionāta sākums paredzēts jau šīs nedēļas izskaņā, 23.-24. jūlijā, dalībniekus pulcējot Spānijā, Barselonā. Līdz Latvijas posmu norisei čempionāts viesosies arī Zviedrijā, Holjes, kā arī Francijā, Lojakā. Savukārt pēc sacensībām Latvijā, Rīgā, paredzēti vēl divi posmi – viens no tiem Beļģijā, Spā, bet čempionāta finālposms plānots Portugālē, Montalegrē. Līdzās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmam, Rīgā, Biķernieku trasē, paredzēts arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta pilnpiedziņas auto ieskaites klases RX1 trešais posms.

“Šodien ar prieku varam apstiprināt, ka Rīga 2021. gada pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā tiks pārstāvēta divas reizes. Latvijas posma organizatori jau pagājušajā gadā sarīkoja veiksmīgu dubultposmu, tāpēc nešaubāmies, ka arī šogad sacensību organizatoru komanda tiks galā ar šo uzdevumu. Faniem tas nozīmē vēl vairāk notikumiem bagātu braucienu Biķernieku trasē, kur jau kopš pirmā posma sarīkošanas 2016. gadā allaž notikušas aizraujošas sacensības. Arī no septembra dubultposma sagaidām tikpat intriģējošu turpinājumu,” FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Rallycross Promoter izpilddirektors Arne Dirks.

“Šīs ir vienreizējas ziņas visiem rallijkrosa faniem,” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs. “Divu dienu garumā mūsu sacensību apmeklētājiem no Latvijas un ārvalstīm būs iespēja sekot divtik daudz braucieniem un divtik lielam skaitam izšķirošo finālbraucienu, kuru notikumu pavērsienus paredzēt ir teju neiespējami. Šādas izmaiņas notiek 2021. gada sezonā, kad pasaules rallijkrosa čempiontitulu vēl pēdējo reizi iespējams izcīnīt braucot ar auto, zem kura motora pārsega atrodas iekšdedzes dzinējs. Var teikt, ka šogad skatītājiem tiek dota unikāla iespēja vēl vienu reizi klātienē izbaudīt šo superjaudīgo automašīnu cīņas trasē pirms nākamgad paredzētajām vērienīgajām izmaiņām un rallijkrosa elektrifikācijas,”

“Dubultposma organizēšana sacensību rīkotājam uzliek daudz lielāku atbildību – palielināts braucienu skaits nozīmē arī pieaugošu pienākumu sarakstu sacensību dienās. Bet ticu, ka mēs un mūsu partneri, kā arī atbildīgie dienesti ir tam gatavi, lai arī šādos apstākļos noturētu Latvijas posma augsto kvalitāti,” noslēdz Raimonds Strokšs.

2021 07 19 F3 Fia World Rx Riga Latvia ©fiaworldrallycross.com

Ieejas biļetes

Tāpat no šodienas tirdzniecībā pieejamas arī ierobežots skaits sacensību ieejas biļetes, kurām tirdzniecības perioda pirmajās dienās noteikta īpaša, samazināta cena. Biļete ļaus apmeklēt abas sacensību dienas, abus posmus. Biļetes uz vienas dienu nebūs pieejamas.

Lai nodrošinātu pasākuma atbilstību visiem spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, sacensības drīkstēs apmeklēt personas, kuras ir izgājušas pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu, izslimojušas Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā, vai saņēmušas negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Lai ievērotu piesardzību, skatītāji tiks dalīti zonās, tādējādi parūpējoties par epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu. Tāpat norādām, ka nevienai no skatītāju zonām nav paredzēta piekļuve dalībnieku parkam.

Skatītājus lūdzam ņemt vērā, ka noteikumi saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu var mainīties, līdz ar to var mainīties arī sacensību apmeklēšanas kārtība un prasības. Lūdzam sekot līdzi visai informācijai, kas tiks publicēta sacensību interneta mājaslapā.

Ņemot vērā visas prasības, Biķernieku trases pastāvīgās tribīnes A un D paredzētas skatītājiem, kuri izgājuši pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu vai izslimojuši Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā. Tikai pirmajās tirdzniecības dienās, biļetes cena uz abām sacensību dienām un abiem FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem A tribīnē būs 75,00 eiro, bet D tribīnē – 30,00 eiro. 

Savukārt stāvvietu sektors ST šogad nedaudz mainījis savu izkārtojumu un būs izveidots uz esošās Biķernieku trases (iepriekš C sektors) lielā tramplīna tuvumā, kā arī gar Joker apli, ļaujot vērot arī unikālo Biķernieku rallijkrosa trases risinājumu ar diviem paralēli esošiem tramplīniem. Šogad skatītājiem nebūs pieejama sekcija mežā. Stāvvietu sektors būs pieejams visiem augstāk minētajiem skatītājiem, tai skaitā arī tiem, kuri spēs uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Šobrīd ieejas biļetes stāvvietu sektorā ST pieejamas par cenu 20,00 eiro.

Tāpat tirdzniecībā pieejamas arī ieejas biļetes invalīdiem (iegādājoties biļetes, jāievēro tie paši noteikumi, kas attiecas uz katras zonas apmeklēšanu ar Covid-19 sertifikātu), kuru cena noteikta 10,00 eiro, kā arī katrai skatītāju zonai atbilstoša autostāvvieta, kuras iebraukšanas maksa uz abām dienām būs 10,00 eiro.

“Papildinot šodienas pozitīvo jaunumu sarakstu, skatītājiem esam raduši vēl nebijušu iespēju apmeklēt divus pasaules rallijkrosa čempionāta posmus, nemainot ieejas biļešu cenu. Vēl vairāk, vēlamies pateikties visiem Latvijas posma rallijkrosa faniem un šajos pārmaiņu laikos, pirmajās tirdzniecības dienās ieejas biļetēm nosakot īpašu, samazinātu cenu. Lai gan Covid-19 ir mainījis mūsu ikdienu, Covid-19 nav mainījis rallijkrosa sacensību spraigo būtību – cīņas Biķernieku trasē būs tikpat aizraujošas kā iepriekš!” tā RA Events direktors Raimonds Strokšs.

2021 07 19 F4 Fia World Rx Riga Latvia ©fiaworldrallycross.com

Ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Jaunākā informācija par iespējamo FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā, Rīgā esošajā Biķernieku trasē pieejama sociālo tīklu kontos TwitterFacebook un Instagram.

Ieejas biļešu sektors            Pilna cena          Cena līdz 1. augustam

TRIBĪNE A                                   € 95,00                           € 75,00

TRIBĪNE D                                   € 40,00                           € 30,00

STĀVVIETU SEKTORS ST          € 30,00                           € 20,00

INVALĪDU BIĻETE                       € 10,00                           € 10,00

AUTOSTĀVVIETAS BIĻETE         € 10,00                           € 10,00

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas atjaunotais kalendārs:

1.    BARSELONA               SPĀNIJA                 23.-24. jūlijs

2.    NIRBURGRINGA          VĀCIJA                   31. jūlijs – 1. augusts

3.    NIRBURGRINGA          VĀCIJA                   31. jūlijs – 1. augusts

4.    HOLJES                       ZVIEDRIJA              20.-22. augusts

5.    LOJAKA                       FRANCIJA               3.-5. septembris

6.    RĪGA                          LATVIJA                18.-19. septembris

7.    RĪGA                          LATVIJA                18.-19. septembris

8.    SPA                             BEĻĢIJA                 9.-10. oktobris

9.    MONTALEGRE*           PORTUGĀLE          23.-24. oktobris

2021 07 19 Worldrx Calendar Map

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas atjaunotais kalendārs, RX1 klase:

1.    HOLJES                       ZVIEDRIJA              20.-22. augusts

2.    LOJAKA                       FRANCIJA               3.-5. septembris

3.    RĪGA                          LATVIJA                18.-19. septembris

4.    SPA                             BEĻĢIJA                 9.-10. oktobris

*    Nepieciešams noslēgt vienošanos par sacensību norisi.

Foto atsauce: FIAWorldRallycross.com

Informāciju sagatavoja: 

Jānis Unbedahts, RA EVENTS

+371 26557801, janis@raevents.lv