LAF
06.03.2022

Latvijā rīkotās autosporta sacensībās ir aizliegts piedalīties gan krievu, gan baltkrievu sportistiem

Laf Slider 2 2

LAF Ģenerālsekretāre Linda Medne: “Latvijas Automobiļu federācija aizvadītajās dienās saņēmusi jautājumus, kā LAF Prezidija lēmums, kas pieņemts, balstoties uz Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) paziņojumu, darbosies autosporta šī brīža ikdienā. Vēlamies vērst skaidrību jautājumā, kas izraisījis diskusijas sabiedrībā.

Lēmums paredz, ka krievu un baltkrievu sportisti, kuriem ir Latvijas Automobiļu federācijas izsniegta autosporta licence nepiedalās sacensībās ar LAF licenci, bet gan paraksta Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) neitralitātes deklarāciju un turpmāk sacensībās startē ar neitrālā sportista licenci. Gadījumā, ja sportists atsakās parakstīt neitralitātes deklarāciju, FIA liedz dalību jebkurās autosporta sacensībās.

Izglītības un zinātnes ministrija ir noteikusi, ka šobrīd Latvijā rīkotās autosporta sacensībās ir aizliegts piedalīties gan krievu, gan baltkrievu sportistiem. Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas sportistiem un komandām, kurām ir izsniegta šo valstu licence dalībai jebkādā formā autosporta pasākumā, nav atļauts piedalīties Latvijā rīkotājās nacionālajās un starptautiskajās sacensībās.

IZM ir rekomendējusi, bet Latvijas Automobiļu federācija ir stingri aizliegusi, LAF licencētiem pieteicējiem, braucējiem, rīkotājem un tiesnešiem piedalīties Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas rīkotajās sacensībās un LAF neizsniegs atbalsta vēstules dalībai tajās.”