Drifta komisija
14.06.2021

Latviešu komandas triumfs un vicečempiona tituls

Dsc04881

Īrijas dūzis Džeimss Dīns svētdienas finālā, kas notika Biķernieku trasē Rīgā, pārspēja vietējo 16 gadus veco sensāciju Nikolassu Bertānu, izcīnītot FIA starpkontinentālo drifta kausu. Ukrainietis Makss Millers noapaļoja goda pjedestālu. Komandu ieskaitē latviešiem “VIADA Latvija” zelts.

Dsc 2121

FIA IDC 2021. gada sacensībās debitēja komandu ieskaite. Vietējā, latviešu komanda “VIADA Latvija” izvirzījās pirmajā vietā, otrajā vietā ierindojoties “AIMOL Racing”, bet labāko trijniekam noapaļojot “Liqui Moly Team”.

Dsc04881

Pēc sestdienas lietusgāzes FIA IDC otrā diena sveica Top 16 braucējus sausā trasē, ļaujot redzēt aizraujošas cīņas. Īrs Dīns, par spīti tam, ka debitēja FIA IDC, vēlreiz pierādīja, ka Rīga ir viņa laimīgais medību laukums, vairākkārt uzvarot, ieskaitot viņa pagājušā gada triumfu DriftMasters.

Daudzkārtējais “Formula Drift” un “DriftMasters” čempions devās pretī tādiem braucējiem kā Marko Zakourils, Alekss Golovnija un Kristaps Blušs, pirms finālā stājās pretī pusaudzim Bertānam.

Dsc 1866

Gados jaunais Latvietis pārspēja tautieti Ivo Cīruli, kā arī Benediktu Čirbu un Maksu Milleru pirms devās cīņā ar Dīnu.

Nikolass Bertāns: “Finālā es sildīju riepas, jutos lieliski, es biju gatavs! Devāmies cīņā, es centos būt pēc iespējas tuvāk konkurentam un tad automašīna vienkārši apstājās. Problēma – viena skrūve atskrūvējās un tā iestrēga zem pedāļa, tāpēc es to nevarēju nospiest.”

“Es gribētu pateikties organizatoriem, viņi paveica lielisku darbu. Man tā bija pirmā lielā pieredze, rezultāti ir lieliski. Ja mums būs iespēja, mēs noteikti piedalītos vēlreiz!”

Pēc Bluša kļūdas pusfinālā ukrainis Makss Millers noapaļoja goda pjedestālu. Kristapa automašīna nonāca kontaktā ar sienu, kā rezultātā viņa BMW tika salauzta aizmugurējā balstiekārta, kas viņu izslēdza no cīņas par trešo vietu.

Tpp 0999

Sacensībās netrūka pārsteigumu, jo divkārtējais FIA IDC uzvarētājs Georgijs Čivčjans netika tālāk par TOP16, jo viņu pārspēja mājinieks Blušs.

La 08751

Sacensības pirmo reizi tika rīkotas jaunā “promotera” – Russian Drift Series (RDS) vadībā, bet organizēšana bija uzticēta Latvijas drifta organizatoriem “Event Masters”.

Dsc04918