Kartinga komisija
07.03.2023

Latviešu kartinga piloti 2023. gada sezonu iesākuši ar uzvaru un pjedestāliem

2023 03 Locmelis 1

Latvijas kartinga pilotiem 2023. gada sezona iesākušies ļoti darbīgi – 17 dažādi sportisti un sportistes gada pirmajos mēnešos piedalījušies 9 dažādās sacensībās Eiropā un ASV, kopā izcīnot 3 goda pjedestālus un finišējot atzīstamās pozīcijās. Par 2 no 3 pjedestāliem parūpējies Latvijas vadošais kartinga pilots Tomass Štolcermanis, kurš veiksmīgi iesācis sezonu ASV un Itālijā.

Štolcermanis sezonu iesāka “Superkarts! USA” ziemas seriāla posmos Maiami, ASV. Janvārī notikušajos pirmajos divos posmos latviešu pilots startēja KA100 Senior un X30 Senior klasēs. Labākie rezultāti tika uzrādīti KA100 Senior ieskaitē, finālos izcīnot 6. un 2. vietu, savukārt X30 Senior ieskaites finālos latviešu braucējs ierindojās 14. un 30. vietā.

Turpinājumā Štolcermanis devās uz “WSK Champions Cup 2023” Itālijā, kur OK klases finālā izcīnīja 3. vietu! Pēdējā mēneša ietvaros latviešu talants piedalījies “WSK Super Master Series” čempionātā, kura trīs posmu finālos finišējis 5., 11. un 4. pozīcijā. Pirms noslēdzošā ceturtā seriāla posma viņš atrodas kopvērtējuma 7. vietā, ar iespēju vēl pacīnīties par vismaz pirmo piecinieku. Jāatzīmē, ka “WSK Super Master Series” startējuši tādi aktuālie F1 piloti kā Makss Verstapens, Lando Norris un Logans Sardžents.

Tikmēr ievērojams skaits latviešu kartinga pilotu sezonu iesākuši dažādos “Rotax Max Challenge” seriālos un sacensībās. Ar lielākajiem panākumiem var lepoties Patriks Noels Ločmelis, kurš DD2 klasē izcīnīja uzvaru Spānijā notikušajā “RMC Euro Trophy Winter Cup”, savukārt pagājušajā nedēļas nogalē Beļģijā ieguva piekto vietu “RMC BNL Kick-Off” posmā. Beļģijas posmā tajā pašā DD2 klasē augstajā 9. vietā finišēja arī Mārtiņš Janovskis, savukārt Juris Zālītis DD2 Masters ieskaitē atzīmējās ar 7. pozīciju. Spānijas posmā Emīls Akmens (DD2) ierindojās 30. vietā, kamēr vēl viens DD2 klases pārstāvis – Nauris Danebergs – Itālijā notiekošajos “RMC CEE Bonus Cup” un “RMC CEE” 1. posmā izcīnīja divas 8. vietas. Tāpat “RMC CEE” 1. posmā uz starta DD2 klasē stājās arī Edgars Vilcāns, kuram šoreiz 18. rezultāts.

2023 03 Locmelis

Toms Strēle šosezon pārgājis uz Junior MAX klasi, kurā šī gada pirmajos mēnešos paspējis aizvadīt jau trīs sacensības. Debijas posmā Spānijā tika iegūta 21. vieta, kam sekoja 7. un 16. vieta Itālijā notikušajos posmos. Itālijā notikušajās sacensībās Junior MAX klasē uz starta izgāja arī Ralfs Stāmers, finišējot 11. un 20. pozīcijās, kamēr Alisei Štolcermanei tajā pašā ieskaitē “RMC CEE” 1. posmā izdevās izcīnīt 15. vietu. Jāatzīmē, ka tajās pašās sacīkstēs startēja vēl viena dalībniece no Latvijas – Kate Drobiševa Senior MAX klasē ierindojās 18. vietā. Tāpat Senior MAX ieskaitē Latviju Beļģijā notikušajā “RMC BNL Kick-Off” pārstāvēja Artjoms Šestakovs (31. vieta) un Romāns Radionovs (17. vieta B finālā).

Pēc vecuma jaunākajā “Rotax Max Challenge” Micro MAX klasē uz starta “RMC CEE” 1. posmā Itālijā izgāja Juris Plūksna, izcīnot 9. vietu. Veiksmīgs sniegums arī Mini MAX klasē startējošajam Marko Plintam, kurš abos Itālijas posmos finišēja 7. un 14. vietā, kamēr Aleksim Mēnesim “RMC CEE” 1. posmā 17. rezultāts. Tikmēr vēl viens Mini MAX pilots Adrians Tions sezonu Beļģijā iesāka ar 30. vietu. Latvijas Automobiļu federācija turpinās sekot līdzi mūsu kartinga pilotu gaitām starptautiskajā arēnā, kā arī turēs īkšķus par to, lai latviešu sportistiem arvien biežāk izdotos sasniegt ievērojamus rezultātus, pjedestālus un uzvaras.

Informāciju sagatavoja: Artūrs Virbulis, LAF preses sekretārs, +371 26175814, prese@laf.lv