Rallija komisija
17.01.2022

Latviešu ekipāža startē “Sigdalsrally” rallijā Norvēģijā

Img 0877

Aizvadītajā nedēļas nogalē rallija ekipāža M.Grantiņš/A.Hanzens startēja Sigdalsrally 2022, kas ir Norvēģijas nacionālā čempionāta pirmais posms, sacensības notika Nerstad ciema apkārtnē. Pretstatā Latvijas šī brīža laikapstākļiem un atkusnim, sacensības notika kārtīgos ziemas apstākļos.

Img 0877
Foto: oafoto.net

Šajās sacensībās viss ir ļoti kompakti – trijiem kalniem apkārt iet ceļš, tas ir sadalīts ātrumposmos. Ceļi ir ļoti ātri, kā arī ārkārtīgi sarežģīti, ar nepārredzamiem tramplīniem un līkumu sasaistēm, kas šķietami nekad nebeigsies. Uzskatāmam piemēram – daudziem labi zināmajā 4rati.lv stūrmaņu kladē šī rallija 15 kilometrus garš ātrumposms aizņēma 18-20 lappuses, tas nozīmē, ka vienā stenogrammas rindā uz 100 metriem trases ir atzīmēti 3-4 objekti, katram vēl ir papildus piebildes, piemēram, “negriezt”, “vēls”, “ciet”, “tilts”, “met”, utml. 

Šādos rallijos ir ļoti svarīgi, lai pilots ar stūrmani ir “uz viena viļņa”, jo kļūdas tiek sodītas bargi – ceļmalās ir klintis un lielas gravas. Latvijas un Baltijas reģionu ceļos lielākoties mēs nedaudz nobraucot no ceļa, zaudējam dažas sekundes, tad šeit katra šāda ekskursija var beigties ar dārgu remontu vai jaunas automašīnas meklējumiem.

Sacensībās ekipāža startēja klasē 13, kas ir 4WD klase A, N un R4 grupas pilnpiedziņas automašīnām. Ekipāžas sporta automašīna: A grupas Mitsubishi Lancer Evo VI, sagatavota kā jau sacensībām pieklājas.

Viens no ātrumposmiem atgādināja arī slaveno Ouninpohja ātrumposmu Somijā – nepārredzami tramplīni, kur, lai trāpītu nākamajā līkumā ir jālec esot sānslīdē.

Ekipāžai šoreiz negāja tik labi kā gribētos pašiem. Automašīna bija sagatavota labi, taču, šoreiz sanāca, ka stūrmanis nedaudz “pārdega”. Tas no ritma izsita arī pilotu, ātrumposmos ekipāža cīnījās, lai noturētos trasē un izvairītos no kļūdām. Pēc SS5 komanda lēma no sacensībām izstāties, jo saprata, ka šādi braucot risks ir pārāk liels. Šajās sacensībās uzvar prātīgākais, stabilākais un tas, kas brauc ar galvu, nevis visus līkumus brauc kā pēdējos. Ja gribi uzvarēt Norvēģijā, tam ir jāpieiet profesionāli un kārtīgi jāizdara visus “mājasdarbus” – gan slīpējot stenogrammu, gan braukšanu, protams, arī stenogrammas lasīšanu.

Sezonu komanda atklājusi un pirmā pieredze gūta, taču šobrīd vēl neko konkrētu par tuvākajiem sacensību plāniem ekipāža neatklāj. Iespējams, ka būs redzami arī kādās sacensībās tepat Latvijā, kā arī tai ir Sezonu komanda atklājusi un pirmā pieredze gūta, taču šobrīd vēl neko konkrētu par tuvākajiem sacensību plāniem ekipāža neatklāj. Iespējams, ka būs redzami arī kādās sacensībās tepat Latvijā, kā arī tai ir nenokārtoti rēķini no pagājušā gada Lausitz rallija Vācijā, taču to, kā sezona iegrozīsies rādīs laiks.

Ja vēlaties sekot līdzi ekipāžai sociālajos tīklos, periodiski tiek publicēti jaunumi komandas Facebook lapā.

Informācijas avots:

www.rallijs.eu