Krosa komisija
22.05.2022

Latviešiem augsti sasniegumi Baltijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā

C51009ef 6a17 4887 9a26 00d7c50d3107

Latvijas rallijkrosa braucēji uzvarēja visās klasēs, kurās startēja NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Laitsē. Uzvaras Ivo Gabrānam, Edijam Ošam, Reinim Nitišam un Edijam Ošam, vēsta provizoriskie rezultāti.

C51009ef 6a17 4887 9a26 00d7c50d3107
Foto: Keiti Fotod

4WD klasē šodien apgriezās ar kājām gaisā abu latviešu – Edija Oša un Jāņa Veģera sportiskie likteņi. Edijs trīs braucienu summā septiņu dalībnieku konkurencē sasniedza pirmo vietu, visos trijos braucienos sasniedzot uzvaras. Tikmēr Jānis Veģeris izstājās no cīņas pēc pirmās brauciena – diena galā.

Klases finālā Ošs bija tikpat neapturams kā kvalifikācijā – droša uzvara, aiz sevis atstājot Maiko Tammu un Martu Tikerbaru.

Xtreme klasē Reinis Nitišs un Jānis Baumanis priekšbraucienos cīnījās par vadošajām pozīcijām, līdz pēdējā kvalifikācijā klupienu piedzīvoja Baumanis, trīs braucienu summā nokrītot uz astoto vietu. Nitišs kvalifikāciju noslēdza otrajā. Pusfinālu fāzē abi latvieši trāpīja vienā braucienā. Reinis tajā uzvarēja, bet Jānis palika mata tiesu no fināla. Finišā ceturtais, tikai pussekundi no nepieciešamās trešās vietas.

Finālā Nitišs līderpozīciju neatdeva, sasniedzot pārliecinošu uzvaru. Viņš aiz sevis atstāja Pāsi Pentinenu un Martinu Jugu.

Super 2000 klasē no sešiem dalībniekiem nebija neviena igauņa – viņu čempionātā šādas klases nav, attiecīgi, nav arī piedāvājuma Baltijas čempionātam. Lai gan Marko Muru citos gadījumos ir spēcīgs konkurents visiem pārējiem, kā pierādīja Latvijas-Lietuvas čempionāta pirmais posms Biķerniekos. Viņš bija pieteikts svētdienas posmam, bet līdz sacīkstei savās mājās netika. Tikmēr Latvijas un Lietuvas braucējiem šī ir viena no atraktīvākajām un principiālākajām klasēm. No sešiem dalībniekiem četri mūsējie, divi lietuvieši.

Trīs kvalifikācijās toni diktēja lietuvietis Deivids Vareika, uzvarot pirmajos divos braucienos, bet trešajā zaudējot vienīgi Ivo Gabrānam. Nākamās kvalifikācijas kopvērtējuma pozīcijas sadalīja Latvijas braucēji, Rīgā līdzvērtīgu cīņu aizvadījušie Gabrāns, Maija Stakena un Kristaps Kasparovičs. Sarežģītāka diena bija sekotājiem Jānim Ikeram un lietuvietim Mindaugam Sidabram.

Taču šoks finālā – Vareika netika līdz izšķirošajam startam, atdodot uzvaras sadali latviešu ziņā. Vēl viens Ivo un Maijas duelis, finišā pirmais Gabrāns, sekoja Stakena un Kasparovičs. Ikeram ceturtā vieta, bet abi tālākie šī posma dalībnieki Sidabrs un Vareika atstāti pēdējās pozīcijās.

Ivo Gabrāns skaidro, ka uzvara gan nākusi ar zināmiem pārdzīvojumiem: “Pēc pirmās kvalifikācijas sapratām, ka esošā ātrumkārba šai trasei neder, nebūs rezultāta. Bija sakritis tā, ka līdzi bija rezerves kārba, kas bija “īsāka”, atbilstošāka. Komandā skatījāmies viens uz otru, līdz nospriedām – mainām! Nesarēķinājām precīzi laikus, tāpēc bijām gatavi izlaist otro braucienu. It kā tomēr paspējām visu izdarīt, taču izrādījās, ka steigā esam piemirsuši līdz galam visu salikt, līdz ar to uz starta izbraucu bez sajūga. Rezultāts pat nebija slikts, atkal biju otrais aiz Vareikas. Taču pēc šī brauciena atkal jāņem ātrumkārba nost, lai sakārtotu sajūgu. Atkal steiga, atkal paspējām. Brauciens izdevās labs un ļoti vērtīgs – uzvarēju Maiju par 0,052 sekundēm, kas izšķīra svarīgas starta vietas finālā. Kad sapratu, ka Vareika nebrauks finālā, koncentrējos uz startu. Tas izdevās, noturēju Maiju un uzvara rokā. Tas bija traki! Bet pieredzes ziņā vērtīgi.”

Latvijas sportistu nepārstāvētajās klasēs uzvaras Andre Kurgam (Super 1600) un Rauno Rappu (TouringCar).

Informācijas avots:

www.autocross.lv