Krosa komisija
18.05.2021

LATVIEŠI DEBITĒJUŠI DĀNIJAS FOLKREISĀ

Lat Denfr R1 970x545

Divi Latvijas sportisti Folkreisa sacensībās Dānijā. Vēl nesen Raimonds un Armands bija pašā sākuma punktā, kas ļāva sekot līdzi abu gaitām ne tikai sacensībās, bet arī formālos sīkumos – licenču kārtošanā, iesaistē pārstāvētā kluba darbībā, pirmajos treniņos. Pēc ilgāka gatavošanās posma abi aizvadījuši debijas sacensības.

Jāatzīmē, ka Raimonds Žvagins ir ar zināmu pieredzi Latvijas Folkreisā, bet Armandam Silim vēl jātiek līdz startam Latvijā. Pirmās ziņas no tautiešiem marta vidū, kad Raimonds lepojās ar iegādāto VW Golf II: “Auto nopirku jau gatavu startam, 8000 kronas, jeb 1075 eiro.”

2 970x728 1

Armands par savu kaujas auto Toyota: “Mans stāsts ir nedaudz savādāks, jo auto nebija braukt kopš 2019. gada un nācās mainīt piekari. Mašīnu atradu internetā par 4500 kronām, jeb 600 eiro.” Marta vidū Armands vēl piebilst, ka gaida iespēju pirmo reizi trenēties – lai gan vairākos klubos treniņu dienas jau bija aizvadītas, paši līdz trasei vēl nebija tikuši: “Šobrīd gaidām kursus, lai mūs apstiprinātu licenču saņemšanai. Sistēma īsumā – sākas viss ar to, ka piesakām sevi Dānijas federācijā (DASU), un norādām klubu, no kura vēlamies startēt. Vēlāk klubs apstiprina un izsniedz licenci. Tad kursi, treniņbraucieni un kluba kausu izcīņas sacensības.”

3 970x546 1

Latvieši startēja KAC – Kolding Auto Club – sastāvā. Armandam Koldingas trase atrodas aptuveni 40 kilometrus no mājvietas.

Aprīļa sākumā Armands ziņoja, ka abi izturējuši licences kursus: “Nolikām eksāmenu, un patiesībā bija diezgan grūti! Jautājumi par karogiem, tiesnešu lēmumu apstrīdēšanu, braukšanas kultūru… Drīzumā ceram uz treniņbraucieniem!”

Prieka vēsts saņemta 23. aprīlī, kad beidzot rūc motori. Treniņš, uz kuru, tiesa, tiek tikai Armands, bet Raimondam nenostrādāja stratēģija izlaist treniņus par labu pirmajai sacensībai. “Bija paredzēts, ka 30. aprīlī notiks pirmās sacensības, tāpēc nolēmu treniņu nebraukt, taupot spēkus pirmajam posmam. Taču sacensības tika atceltas, līdz ar to gaidu nākamo treniņu, kas varētu notikt 1. maijā Koldingā.”

Armands guva iespēju patrenēties: “Treniņš notika vakarpusē, Nerlundbanen trasē Īkastā. Bija tā: Sabraucām visi uz trasi, un treniņu vadītājs apstaigāja sportistus, pārbaudot visiem sportista licences un automašīnas tā saukto grāmatu. Tehniskā komisija kā tāda nenotika. Braucām dzīvajā rindā pa pieciem apļiem katrā reizē. Bijām trīs klases – mazie bagiji, Folkreiss un rallijkross, kurā bija tikai viena mašīna ar mērķi testēt motoru. Dalības maksa bija 250 kronas, kas ir dārgāk, jo biju kā viesis no cita kluba. Trase diezgan ātra, bet ar cietu segumu un vairākiem asfalta līkumiem. Mašīna izturēja un iztiku bez defektiem, vienīgi nodeldēju savas ziemas riepas, kuras uzmontēju ar domu, ka būs dikti laba saķere – nezināju trasi.”

Dānijas Folkreisa trešais posms aizvadīts Korskrobanen trasē. Savā klasē 26 dalībnieku konkurencē debija latviešiem izvērtās sarežģīta. Raimonds sasniedza 20., bet Armands 21. vietu. Tehniskas problēmas un pieredzes gūšanas process neļāva sasniegt finālu fāzi – lai tiktu vismaz D finālā, bija nepieciešams sasniegt vismaz top-16 kvalifikācijas braucienu kopsummā.

6 970x970 1

Foto: Sportistu personīgais arhīvs

Informācijas avots:

Autocross.lv