Drifta komisija
14.02.2024

Kroģeris Omānas driftā izcīna trešo vietu, nākamais posms jau šonedēļ

Bilde 2 Oidc

8.-9. februārī Omānā notika Omānas Internacionālā Drifta Čempionāta pirmais posms, kurā piedalījās arī Latvijas sportisti Edgars Kroģeris un Nikolass Bertāns. Kopumā šajā čempionātā tiks aizvadīti 3 posmi. Ceturtdienā notika treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni, kurus vērojot neviens neparedzēja tādu iznākumu tandēmos, bet tomēr čempionāta pirmā posma noslēgumā Latvijai pjedestāls!

Razi Media

Pēc kvalifikācijas rezultātiem, kas latviešiem nebija šoreiz tie labākie, sportisti ierindojās attiecīgi – Bertāns 10. vietā, bet Kroģeris 23. vietā. Uz starta kopā bija 38 sportisti un, lai arī teorētiski iespēja maza, šoreiz sakrita tā, ka abi latvieši satikās jau pirmajā tandēmā jeb TOP32 cīņā. Galvenā sacensību diena – piektdiena – latviešu sportistiem noteikti dāvāja dažāda veida emocijas, jo jābrauc vienam pret otru. Savā ziņā, kas var būt labāks kā braukt pret zināmu sportistu, bet tomēr, tas nozīmē to, ka viens no viņiem izkritīs un tālāk cīņu šajā posmā neturpinās.

TOP32 – Nikolass Bertāns pret Edgaru Kroģeri. Edgars demonstrēja ļoti labu sekojošo braucienu pret Nikolasu, Nikolasam kā vienmēr stabils sniegums vadošajā. Varēja redzēt, ka sportisti pilnībā uzticas viens otram trasē. Apmainoties vietām, Kroģeris veica vadošo braucienu, bet Bertāns pieļāva kļūdu, kura šoreiz bija liktenīgā, šajā cīņā dodot uzvaru Kroģerim.

TOP16 – Edgars Kroģeris pret īru Krisu Breidiju (Chris Brady). Kroģeris atkal demonstrēja pārliecinoši tuvu sekojošo braucienu. Apmainoties vietām un Breidijam sekojot Kroģerim, Edgars brauca labu vadošo līniju, bet konkurentam radās tehniskas problēmas ar mašīnu, kā rezultātā viņš braucienu nepabeidza. Kroģeris attiecīgi tika tālāk uz TOP8.

Bilde 1 Oidc

TOP8 – Kroģerim vēl viena grūta cīņa pret nīderlandieti Sebastianu Fontīnu (Sebastian Fontijn), kurš izcīnīja uzvaru “Iron Drift King 2023”. Kroģeris turpināja visus pārsteigt ar savu sekošanu, parādot fantastisku sniegumu. Vadošajā braucienā Kroģeris turēja savu līniju līdz brīdim, kad Fontīns iebakstīja Edgaram sānos. Šis bija viens no ilgākajiem tiesnešu lēmumiem šajās sacensībās, tiesnešiem izvērtējot šo incidentu no visiem skatu punktiem. Beigās uzvaru šajā tandēmā izcīnīja Kroģeris, tādējādi dodoties tālāk uz TOP4.

TOP4 jeb Eiropas TOP4 – Latvija, Somija, Īrija, Nīderlande. Šoreiz TOP4 sastāvēja tikai no Eiropas braucējiem – kvalifikācijas uzvarētājs Džeimss Dīns (James Deane), Juha Rintanens, kurš kvalifikācijā bija trešais, Klints Van Orts (Clint Van Orth), kurš kvalifikācijā bija ceturtais, un Edgars Kroģeris, kuram kvalifikācijā 23. rezultāts. Cīņā par iekļūšanu finālā Kroģerim tandēms ar vairāku čempionātu uzvarētāju Juha Rintanenu no Somijas. Sekojošajā braucienā Kroģeris mēģināja veikt maksimāli labu sekošanu, tomēr Juha bija ātrāks. Jāatzīmē, ka no TOP8 sportistiem šajā posmā, Kroģeris bija vienīgais, kurš brauca ar “Westlake” riepām nevis “Valino”, kas noteikti bija viens no iemesliem, kāpēc neizdevās noķert somu sportistu. Vadošajā braucienā Kroģeris demonstrēja skaistu sniegumu, tomēr vēl skaistāks sekojošais no Rintanena, kuram attiecīgi uzvara.

Bilde 3 Oidc

Kroģerim noslēdzošā cīņa par trešo vietu pret nīderlandieti Van Ortu. Kroģeris arī šo braucienu uzsāka kā sekojošais un atkal parādīja labu sniegumu. Apmainoties vietām, Kroģeris demonstrēja stabilu vadošo braucienu ar labiem pārmetieniem. Dienas noslēgumā Edgaram Kroģerim augstā 3. vieta un pirmais viņa pjedestāls starptautiskās drifta sacensībās.

Nākamais čempionāta posms Omānā norisināsies jau šo ceturtdien un piektdien, 15.-16. februārī. Tiešraidi būs iespējams vērot www.youtube.com/@omanautomobileassociationo7843/streams.

 

Video: www.youtube.com/watch?v=2MmJfzlB8Dg

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša