LAF
29.10.2022

Kristaps Blušs izcīna zeltu starptautisko motoru sporta spēļu drifta disciplīnā

Blušs Pjedestāls 1

Šodien, 29. oktobrī, Pola Rikāra sporta kompleksā norisinājās starptautisko motoru sporta spēļu trešā sacensību diena. Drifta disciplīnā tika aizvadīti treniņi tandēmu braucienos, kā arī TOP32 un fināla braucieni. Latvijas pārstāvis Kristaps Blušs fināla braucienā pārspēja Kuveitas komandas pilotu Alī Maksīdu un izcīnīja zelta medaļu, bronza polim Jakubam Prizigonskim.

Bluss Pjedestals
Foto: FIA Motorsport Games

Par trešo vietu, bronzas medaļu savai valstij, cīnījās poļu pilots Jakubs Prizigonskis un igaunis Kevins Pesurs, pārāks izrādījās Prizigonskis. Lielajā drifta finālā cīņā devās Latvija un Kuveita. Pēc braucieniem tiesneši lēma pāri sūtīt atkārtotā cīņā, jo uzskatīja, ka abi braucēji ir spējīgi parādīt labāku sniegumu. Otrajā piegājienā Blušs pārsteidza tiesnešus un sagādāja skaistu braucienu, kas deva viņam pietiekamu pārsvaru pār Alī Maksīdu.

Kristaps Blušs, zelta medaļas ieguvējs, Latvijas komandas pārstāvis: “Šodien piestrādājām pie kļūdām, kuras tika pieļautas vakar kvalifikācijas braucienā. Mums bija labi un spēcīgi pretinieki, ar kuriem bija vieglāk braukt, nebija nekādu pārsteigumu momentu. Soli pa solītim aizcīnījāmies līdz fināla braucienam, kur manas kļūdas dēļ tika noteikts pārbrauciens. Pēc šī pirmā brauciena savācāmies un izdarījām visu kā pēc ābeces. Tehnika perfekta, ne reizi nebija nepieciešams pievilkt kādu skrūvīti, tikai lējām degvielu un mainījām riepas. Sasniegts zelts! Liels gods pārstāvēt Latviju, prieks, ka neskaitot savus individuālos rezultātus, šī ir pirmā reize, mana dalība Latvijas izlasē. Mums šodien viss ir izdevies, paldies visiem, kuri atbalstīja!”

Kristaps Bluss
Foto: FIA Motorsport Games

Auto slaloma disciplīnā Maija Stakena un Toms Ozols šodien cīnījās astotdaļfinālā, komanda stājās pretī Ukrainas slaloma braucējiem. Latvijas duets spēja uzrādīt labākus apļa laikus un izcīnīja iespēju cīnīties ceturtdaļfinālā, kas norisināsies rīt. Par vietu starp četrām labākajām valstīm Latvija cīņā dosies ar Horvātijas izlases sportistiem.

Auto Slaloms
Foto: FIA Motorsport Games

Šodien savu treniņbraucienu un kvalifikāciju aizvadīja Touring car disciplīnas braucējs Valters Zviedris. Treniņā sportists sasniedza augsto piekto pozīciju, bet kvalifikācijā latviešu pilots ierindojās devītajā pozīcijā. Rīt Valteram galvenais sacensību brauciens. 

Valters Zviedris
Foto: FIA Motorsport Games

Diemžēl Latvijas pārstāvis Crosscar Sr disciplīnā Reinis Nitišs bija spiests izstāties no cīņas starptautisko motoru sporta spēļu pusfināla braucienā. Tehniskas problēmas dēļ sportista pusfināls beidzās starta laukumā, liedzot iespēju cīnīties par vietu finālā

Reinis Nitiss
Foto: FIA Motorsport Games

Andrejs Gubarevs noslēdza dalību starptautisko motoru sporta spēļu e-sporta disciplīnas otrajā pusfinālā, ierindojoties 16. pozīcijā, sportists ir apmierināts ar savu sniegumu un turpinās dalību dažādos e-sporta čempionātos, lai varētu pacīnīties par iespēju Latviju pārstāvēt arī nākamajās spēlēs.

Andrejs Gubarevs
Foto: FIA Motorsport Games

Sacensību programma (pēc Latvijas laika):

Svētdiena, 30. oktobris

12:45 – Auto slaloms, ceturtdaļfināls

15:00 – Auto slaloms, pusfināls

15:30 – Touring Car jeb autošoseja, galvenais sacensību brauciens

15:45 – Auto slaloms, mazais fināls

16:15 – Auto slaloms, fināls

Sacensību tiešraides iespējams vērot spēļu oficiālajā youtube kanālā šeit – https://youtu.be/FEp30VfxIvk, vai https://hdsportsstreamtv24.com/FIA-Motorsport-Games/.

Seko līdzi aktuālajai informācijai LAF mājaslapā laf.lv, kā arī sociālo tīklu profilos facebook un instagram.

Papildus informācija

LAF preses pārstāve, Zane Lielkāja-Gerika

Tel.: 26612249, E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv