Kartinga komisija
01.03.2023

Krišjānis Caune atgriežas autosportā

Caune Red Nine Scuderia Tillotson T4 1

Autosportists Krišjānis Caune pārstāvēs profesionālo kartingu komandu RED9.LV SCUDERIA 2023. gada sezonā Tillotson T4 klasē. Komandas mērķis ir izcīnīt ceļazīmi uz pasaules kausa fināla posmu Spānijā, kurā startēs visu valstu spēcīgākie sportisti. Pirmais posms Latvijā paredzēts 1. maijā Kandavas kartodromā.

Caune Red Nine Scuderia Tillotson T4 3

Kartings ir viena no autosporta masveidīgākajām disciplīnām ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Tas ir mīts, ka ar šo sporta veidu nodarbojās tikai gados jauni sportisti, kuriem vēl nav vadītāja apliecības, lai startētu automašīnu, formulu vai bagija kategorijās. Bieži vien uz starta ir redzami gana pieredzējuši autosportisti, kuri mēdz atgriezties pie tā, ar ko kādreiz sākuši.

„Par pilnas sezonas programmu runājām jau pagājušajā gadā, kad veicu dažus posmus individuāli. Man jau tad ļoti patika šī klase, kas ir tehniski vienkārša un pietiekami ātra, dinamiska. Uzrunāja arī kvalificēšanās iespēja pasaules kausam, kas piešķir papildus pievienoto vērtību, startējot nacionālā līmenī,” stāsta Krišjānis Caune.

Visā pasaulē sportisti, kuri startē T4 klasē ar Tillotson tehniku, nacionālo čempionāta ietvaros nosaka ātrākos sezonas braucējus. Katras valsts pirmie trīs sportisti automātiski kvalificēsies pasaules kausa finālam, kas no 21. līdz 24. septembrim norisināsies Valensijā, Spānijā, leģendārajā Lucas Guerrero International Circuit trasē.

„Krišjāni vērojām jau kādu laiku. Viņš piedalījās gan mūsu rīkotajā ziemas posmā, kurā uzvarēja, gan arī vasaras posmā, kur arī bija starp ātrākajiem braucējiem. Liels prieks, ka T4 klase kļūst arvien populārāka ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Domājams, ka konkurence šogad būs sīva, jo mums ir pievienojušies vairāki jauni un ļoti sportiski braucēji. Cik zinām, tad organizatori gatavo īpašu pārsteigumu arī daiļā dzimuma sportistēm,” komentē RED9.LV SCUDERIA komandas īpašnieks un vadītājs Rūdolfs Toms Bērziņš.

T4 kartingu klasē Latvijā kopumā paredzēti seši posmi, viesojoties tādās pilsētās kā Kandava, Ropaži, Madona, Jelgava un Rīga. Pirmais posms paredzēts 1. maijā Kandavas kartodromā, bet noslēdzošais – tieši pirms pasaules kausa – no 15. līdz 16.septembrim (norises vieta tiks precizēta).

Vairāk informācijas par Latvijas čempionātu un Latvijas kausa ieskaiti kartingā iespējams uzzināt – Latvijas Automobiļu Federācijas mājas lapā (www.laf.lv), bet īpaši sekot notikumiem, kā arī uzzināt, kuri sportisti ir kvalificējušies pasaules kausa posmam Tillotson T4 klasē – www.tillotsonracing.lv.

 

Informāciju sagatavoja: CAUNE SPORTS PR, +371 29107079, pr@caune.lv.