Kartinga komisija
09.05.2024

Kandavas kartodromā šonedēļ notiks vērienīgas “SWS Regional Cup” sacensības

Sws

Šonedēļ, 10. un 11. maijā, Kandavas kartodromā notiks sen gaidītās “Sodi World Series Regional Cup” sacīkstes, kurā notiks cīņa par vēl divām ceļazīmēm uz SWS pasaules finālu jūlija sākumā Genkā, Beļģijā.

Sws

Sacensībās var piedalīties ikviens hobijkartinga entuziasts, kuram ir derīgs “Sodi World Series” platformā izveidots DIN, jeb Drivers’ Identification Number. Ja nav, tas ir izveidojams šeit – BECOME A SWS DRIVER. Lai piedalītos sacīkstēs, minimālais vecums – 2012. gadā dzimuši un vecāki, ja vien atbilst trases iekšējās kārtības noteikumiem auguma parametru ziņā. Ceļazīmi uz pasaules finālu “Sprint Cup” ieskaitē gan var iegūt, ja dalībnieks ir dzimis ne vēlāk kā 2008. gadā.

Baltijas reģionā tāda līmeņa starptautiskas īres kartinga sacīkstes notiek pirmo reizi vēsturē, parasti ārvalstu braucēji, pamatā no Lietuvas un Igaunijas, piedalās pašmāju sacensībās vai apciemo kaimiņvalstis, tādējādi lēnām veidojot Baltijas līmeņa hobijkartinga kopienu. Šajā reizē sacīkstes vēl būs īpašas gan ar formātu, gan lielo kartingu floti – 34 gokarti, kas ir unikāli Baltijas mērogā. Sacensību formāts – gandrīz identisks tādam pašam kāds tiks izmantots pasaules finālā, proti, trīs kvalifikācijas, trīs iebraucieni un lielie finālbraucieni. Tieši formāts ir pievilinājis arī vairākus braucējus no tālākām zemēm to izmantot kā treniņu iespēju pirms Pasaules fināla.

Šajās sacīkstēs bez kopējās ieskaites būs arī sava ieskaite ārvalstu braucējiem, Masters ieskaite (40+ gadi), dāmām un smagajiem braucējiem (95+ kg).

Biļeti uz pasaules finālu iepriekšējā gada laikā jau ir izcīnījuši “Sprint Cup” Kristofers Caune un Ruslans Dzenis, “Ladies Sprint Cup” Elizabete Šulce, “Junior Cup” Kristaps Tenis un Edgars Lielgalvis. Kārtējo reizi sezonu pasaules TOP5 noslēdza neapstrīdami Latvijas labākais braucējs šajā kategorijā un viens no vadošajiem pasaulē – Andrejs Laipnieks, tomēr savu ceļazīmi “Sprint Cup” neizmantos, jo pārstāvēs Polijas komandu “Dymovee Racing” 12 stundu sacīkstēs “SWS Endurance Cup” finālā.

Sacensību nolikums pieejams šeit NOLIKUMS, savukārt pieteikšanās šeit – FORMA. Papildu informācija e-pasts uldis.galdins@gmail.com vai WhatsApp +371 22001626.

 

Foto: openkart.lv

Informāciju sagatavoja: openkart.lv