Rallija komisija
12.10.2023

Jaunais rallija talants Dīriņš kopā ar stūrmani Lasmani kļūst par Igaunijas rallija čempioniem

Dīriņš 6

Latviešu autosportisti Madars Dīriņš / Gints Lasmanis sestdien kļuva par Igaunijas rallija čempioniem EMV7 klasē. Neskatoties uz izstāšanos Sāremā rallija priekšpēdējā ātrumposmā, Diriņa ekipāžai pietika, lai kļūtu par čempioniem. Jāatzīmē, ka šī ekipāžai bija pirmā pilnā sezona Igaunijas rallija čempionātā.

Dīriņš 4

Pirms noslēdzošā posma Dīriņš bija klases līderis, taču viņam tikai 11 punktus zaudēja Roberts Kikatalo. Sāremā rallijā Kikatalo pēc septiņiem ātrumposmiem bija otrais, taču astotajā posmā viņš izstājās ātrumkārbas defekta dēļ. Neskatoties uz to, ka arī Dīriņš vēlāk bija spiests izstāties, tobrīd čempionātā trešajā vietā esošais Arno Metsaluks nespēja izcīnīt uzvaru Sāremā (finišēja 3. vietā, bet uzvaras gadījumā tieši viņš kļūtu par čempionu), un ar to pietika, lai par čempionu šogad kļūtu Dīriņa/Lasmaņa ekipāža.

Līdz ar to Dīriņam sezonas izskaņā 116 punkti, Metsalukam 106, bet trešais arī ar 106 punktiem palika Kikatalo. Jāatzīmē, ka Madars un Kikatalo šogad savā klasē bija vienīgie, kuri katrs spēja izcīnīt pa divām uzvarām.

Dīriņš 3

”Sāremā rallijs aizvadīts, bet diemžēl atkal nespējām sasniegt finišu ātrumkārbas defekta dēļ. Diemžēl visu laiku kaut kas mums liedz pacīnīties par augstākajām vietām,” pēc finiša stāsta Madars Dīriņš. ”Bet, ja runājam pa ralliju, tad rallijs ļoti interesants, iegūta milzīga pieredze, kas noteikti palīdzēs mums nākotnē būt vēl ātrākiem.”

”Pirmais ātrumposms bija īsts pārbaudījums, kur zaudējām daudz laika – tā bija mūsu pirmā saskarsme ar Sāremā rallija ceļiem, kas uzreiz notika tumsā. Otrajā ātrumposmā jau jutāmies labāk, un arī braukšana beidzot sāka iet, jo spējam braukt klases līderu tempā. Pilsētas ātrumposmu nobraucām mierīgi, kas pēc pirmās dienas deva ceturto vietu klasē.”

”Otro rallija dienu iesākām noskaņojušies cīnīties, bet tai pat laikā domājām arī par sezonas kopvērtējumu, jo to sabojāt nedrīkstējām. Otrās dienas gaitā ātruma pārslēdzējs sāka uzvesties ar vien dīvaināk, līdz 11. dopā palikām bez neviena ātruma, un mums nācās izstāties vien dažus kilometrus līdz rallija finišam.”

Dīriņš 2

”Gribu teikt milzīgu paldies Guntim Dīriņam, Laurai Dīriņai, Artūram Pāvilsonam, Aivaram Gražinskim, kuri servisa parkā darīja visu iespējamo, lai mēs ralliju spētu aizvadīt bez problēmām. Paldies arī Gintam Lasmanim, kurš šādos laikapstākļos un ceļos, kuros nekad nebijām braukuši, spēja stenogrammu nolasīt perfekti. Sveiciens arī visiem atbalstītājiem, kuri bija trases malā un atbalstīja mūs. Jūs esat labākie! Paldies arī visiem tiem, kuri juta līdzi attālināti. Paldies fotogrāfiem par skaistajām bildēm,” pēc finiša savā Facebook profilā rakstīja sportists, tobrīd vēl nezinot sezonas kopvērtējumu.

Lielāks prieks ekipāžai bija, kad tā uzzināja sezonas rezultātus: ”Mēs esam Igaunijas čempioni EMV7 klasē! Milzīgs paldies Gintam Lasmanim, kurš visu sezonu spēja mani iedrošināt un bija top līmenī. Milzīgs, milzīgs paldies tētim un mammai, bez kuriem šis viss nebūtu iespējams. Paldies Artūram Pāvilsonam, Kristapam Riekstiņam, Aivaram Gražinskim, Laurai Dīriņai, Reinim Trūpam, Ralfam Volmanim, Jurim Petrusam un visiem pārējiem draugiem, kuri mums palīdzēja grūtā brīdī, kā arī atbalstīja mūs visu sezonu, lai realizētu mūsu sapni. Sezona noteikti nebija viegla, jo no deviņām sacensībām izstājāmies četrās, bet ar to visu izpildījām mērķi! Paldies Kaido Karjus par dzinēju un padomiem, paldies Kikatalo par lieliskajām cīņām trasē. Paldies arī L.M.Trans, Beach Bus, Stādaudzētava “Meža Rasas”.”

Jāatzīmē, ka Latvijas rallija čempionāta LRČ7 klasē Dīriņa ekipāža šogad izcīnīja 2. vietu.

 

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Informāciju sagatavoja: Go4speed.lv