Rallija komisija
20.12.2023

Jauna ekipāža Latvijas rallijā – pirmais starts jau Alūksnē

231216 1429 5

Latvijas rallijā sevi piesaka jauna ekipāža – jau rallijā “Alūksne” trasē redzēsim vēl vienu Mitsubishi EVO X, kuru pilotēs Māris Vavilovs ar stūrmani Guntaru Miķelsonu. Portāls “4rati” tikās ar sportistiem, lai uzzinātu vairāk gan par pašiem, gan viņu nākotnes plāniem.

231216 1415 6

Stāsta pilots Māris Vavilovs: “Tas nebija apzināts mērķis, uz kuru esmu gājis visu dzīvi, tomēr rallijs un autosports man ir bijis blakus visu laiku. Tā ir drīzāk apstākļu sakritība- lai būtu mašīna, Guntars un varētu šo realizēt. Pirmais rallija pavediens – tēva labākais draugs, kurš savulaik brauca ar “gazikiem”, Vladimirs Judins – 80tajos gados mūs ar brāli aizveda uz pirmajiem rallijiem. Vēl tagad atceros, kā Talsu rallijā “gaziki” lēca Strazdes tramplīnā, toreiz likās, ka rallijs – tas ir lieliski, bet tas nu noteikti nav priekš manis.”

“Paskatoties atpakaļ, vienmēr blakus ir bijuši cilvēki, kas saistīti ar autosportu. Savulaik 10 gadus nodzīvoju Kandavā, blakus bija Kandavas kartinga trase – tā arī bija mana pirmā autosporta ābece. Kartingi bija pats sākums, pagājušajā gadā piepildīju līdz šim jau no bērnības nerealizētu sapni – nopirku Subaru. Sākumā likās, kas tas būs tikai tā, savam priekam un pabraukāšanai, bet tad vienā dienā Guntars man atsūta ziņu, ka Rīgā notiek MANO kauss un man tur ir jābūt. Pie tam, nevis tā – vai tu negribētu, bet tev ir jābrauc! Man nebija ne atbilstošu riepu, ne regulējumu, Biķernieku trasi biju redzējis tikai no malas.”

“Vajadzēja tikai sākt, un tad jau bija āķis lūpā,” smejas Māris Vavilovs. “Faktiski, pateicoties Guntaram, viņa zināšanām un manai nelielajai praksei no kartingu laikiem, kaut kur arī tikām. Nāca palīgā arī Elvis Turāns, no Bauskas – nu, iepatikās!”

231216 1429 6

“Nobraucām MANO kausu, bija labākas riepas, amortizatori, bet pirmajiem braucējiem nekādi nevarējām tikt klāt. Pasākums bija lielisks, bet, diemžēl, klašu sadalījums nepārdomāts, jo bija jāstartē vienā klasē ar tehniski daudz pārākām automašīnām. Tad mēs ar Guntaru izdomājām, ka pārbūvējam Subaru uz maksimālajām jaudām, lai varam cīnīties un tuvoties pirmajam trijniekam. Tomēr nolēmām pirms tam aprunāties ar Aivi (Aivis Egle no Prospeed, vairākārtējais Latvijas rallija čempions). Un tad Aivis mums parādīja EVO X, kas jau ir gatava un paredzēta rallija sacensībām, nedēļu domājām, un sapratām, ka tā ir jāņem un jādodas rallija virzienā.”

Guntars Miķelsons kā pilots ir piedalījies rallijos gan Latvijā, gan Igaunijā un arī Somijā, kur trīs gadus pēc kārtas startējis sarežģītajā ziemas Arctic Lapland Rally un šobrīd ir gatavs uzņemties Māra stūrmaņa pienākumus. Braucēju attieksme ir nopietna, šobrīd divreiz nedēļā ekipāžai ir stenogrammas treniņi, plāns ir sākt ar ralliju “Alūksne”, kur Vavilovs/Miķelsons startēs rallijsprinta ieskaitē. “Pirmajā sacensībā sapratīsim, kas ir kas un nākamajā, rallijā “Sarma”, jau brauksim pavisam nopietni”, atklāj Guntars Miķelsons. Nākamo sezonu sportisti startēs visos Latvijas rallija čempionāta posmos, kas ietver arī sacensības Lietuvā un Igaunijā.

Skatoties tālākā nākotnē, ekipāža noteikti gribētu nobraukt arī Somijas ziemas ralliju, kas ir lieliska iespēja garos un izaicinošos ātrumposmos pārbaudīt gan sevi, gan tehniku. Tāpat pēc nākamās sezonas tiek apsvērta iespēja izmēģināt savus spēkus arī ar R5 un Proto automašīnu. Ekipāžu M.Vavilovs/G.Miķelsons 2024.gada sezonā atbalsta MV Loģistika, Dārzeņu serviss, Nanolex Zemgales centrs, Mārtiņa riepu serviss, GM Rally Team, GMA Design, Prospeed, informatīvais atbalstītājs “4rati”.

 

Foto: Dace Janova (4rati.lv) un Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: Dace Janova (4rati.lv)