Drifta komisija
01.07.2024

Jau nākamnedēļ notiks tradīcijām bagātais Daugavpils drifta festivāls

Dpils Dpils 18

Ar Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” atbalstu no 12.-14. jūlijam jau vienpadsmito reizi notiks drifts Daugavpilī. Tas nebūtu iedomājams bez Daugavpils pilsētas atbalsta, tāpēc galvenais paldies Daugavpils pilsētai, ka mēs atkal visi tiksimies kartodromā “Blāzma”. Sportisti kā katru gadu, jau nespēj sagaidīt atgriešanos kartodromā „Blāzma”, jo tas ir lielākais Latvijas drifta festivāls sezonā.

Dpils Dpils Bilde 12

12. jūlijā tiks aizvadīti oficiālie treniņi un atklāšanas parāde Vienības laukumā, kas ir viens no fantastiskākajiem pasākumiem sezonā, 13. jūlijā notiks treniņu un kvalifikācijas braucieni, bet 14. jūlijā notiks galvenā sacensību diena ar tandēmu cīņām.

Latvijas drifta kauss un Latvijas drifta čempionāts Daugavpilī aizvadīs savu 3. posmu, bet šogad Latvijas ieskaitei pievienosies Igaunijas čempionāta oficiālas ieskaites. Vai tas solīs divreiz vairāk dalībniekus, to uzzināsim jau pavisam drīz. Tuvi tandēmi, spraigas cīņas un azarts būs vērojami trīs dienu garumā kartodromā “Blāzma”.

Dcim103mediadji 0861.jpg

Sacensību reģistrācija jau ir sākusies un tā būs atvērta līdz 08.07.2024. Pašlaik ir reģistrējušies jau 65 dalībnieki, starp kuriem arī sportisti no Latgales reģiona, līdz ar to skatītājiem būs iespēja atbalstīt savējos sportistus. Starp citu, divi no viņiem iepriekšējā posmā kāpa uz pjedestāliem, un, ņemot vērā, ka tā ir mājas trase, noteikti sagaidāmi daudzi patīkami pārsteigumi.

Arī šogad Daugavpils drifta festivāls ir veidots tā, lai izbaudīt pilsētu būtu iespēja arī sportistiem, viņu komandām un ģimenēm, tāpēc noteikti drifta mašīnas un sportistus pa šīm trīs dienām sanāks redzēt ne vienu vien reizi, un ne tikai trasē, bet visā pilsētā, jo uz šo nedēļas nogali Daugavpils pārvērtīsies par drifta centru Baltijā.

Dcim103mediadji 0877.jpg

Sacensību organizators Jānis Blušs: ”Mēs esam patiesi priecīgi, ka Daugavpils atgriežas katras sezonas kalendārā, godīgi mēs pat nezinām, kā tas būtu, ja nebūtu mums tā sauktais ikgadējais “Latgales atvaļinājums” un negribam to uzzināt. Atgriezties Daugavpilī noteikti nebūtu iespējams bez Daugavpils Pilsētas iestāžu atbalsta, laika robs dara savu trasei, tāpēc atbalsts ir nenovērtējams sagatavošanās laikā, paldies liels visām iesaistītajām pusēm, ka reizi gadā mēs kopā pārvēršam kartodromu par drifta disciplīnas epicentru. Ļoti ceram, ka varēsim vēl ilgus gadus atgriezties šajā pilsētā, jo te mājo tiešām īpašs drifta gars. Mēs tiksimies visi jau nākamnedēļ kartodromā “Blāzmā.”

Biļetes iepriekš pārdošana nopērkamas www.bilesuserviss.lv un Circle K, pieaugušajiem 15 EUR, bērniem 8 EUR (10-17 g.v.), biļetes sacensību dienās būs iespējams iegādāties arī uz vietas. Skatītājiem iegādājoties biļeti uz galveno sacensību dienu, tā būs derīga arī kā ieeja sestdienā, 13.07.2024. Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi Facebook: Latvian Drift page, Instagram: latviadrift un www.driftlatvia.com.

 

Video: youtu.be/zPD8zHaNP1o?si=bTJezhCK6rahWUFj

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša