Krosa komisija
27.04.2022

Jānis Baumanis turpinās cīņu Eiropas čempionātā

Janis Baumanis Worldrx Norway 2019 25724 F 1400x788

Tuvojoties vasaras sezonai izkristalizējas arī Latvijas vadošo starptautisko seriālu braucēju plāni šim gadam. Rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis un viņa pārstāvētā YellowSquad komanda ziņo par dalību Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 klasē.

Janis Baumanis Worldrx Norway 2019 25724 F 1400x788 1

Pērnā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks Baumanis startēs zem YellowSquad karoga – Hansen Motorsport paspārnē esošās vienības. Jāņa rīcībā būs Peugeot 208 automašīna, ar kuru pasaules čempionātā startējuši brāļi Hanseni.

Baumanis atzīmē Eiropas rallijkrosa čempionāta pievilcību, kas liek atgriezties šajā seriālā: “Pagājušais gads parādīja, ka Eiropas ieskaitē startē labu braucēju sastāvs un cīņas ir interesantas. Viss liecina, ka šogad sastāvs varētu būt vēl aizraujošāks. Domāju, ka mums visiem tur klāsies jautri!” Braucējs un komanda neslēpj, ka mērķis ir cīnīties par Eiropas čempiona titulu.

Komandas vadītājs Kevins Hansens atzīmē, ka mašīnas izlikšana Eiropas RX1 klasē piepilda YellowSquad mērķi – darboties visos rallijkrosa līmeņos sākot ar kroskartu cīņām, beidzot ar šī sporta augstāko līmeni. Savukārt bijušais rallijkrosa braucējs, panākumiem bagātais Eriks Farēns, kurš YellowSquad rindās pilda menedžera funkcijas, atzīmē Jāņa līdzšinējos panākumus: “Ir svarīgi, ka komandai pievienojas braucējs, kuram jau ir panākumi un viņš zina, kā tos sasniegt, gadiem ilgi atrodoties rallijkrosa vadošo braucēju pulkā, lai kurā klasē viņš startētu. Es Jāni pazīstu jau daudzus gadus, un esmu pārliecināts, ka viņš, savienojumā ar 208 WRX automašīnu būs bīstams pretinieks katram, kurš stāsies uz starta.”

Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 klases sezona sāksies pēc nepilna mēneša – 21. un 22. maijā Ungārijā. Posms notiks atsevišķi no pasaules čempionāta programmas, līdz ar to pievērsīs lielu interesentu uzmanību.