Krosa komisija
19.09.2022

Jānis Baumanis izcīna otro vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā Portugālē

2022 09 18 F2 Euro Rx1 Janis Baumanis ©tombanks

Latvijas autosportists Jānis Baumanis Montalegrē, Portugālē notiekošajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonas piektajā posmā Lusorecursos World RX of Portugal izcīnīja otro vietu Euro RX1 klases ieskaitē, finālbrauciena finišu sasniedzot uzreiz aiz Enzo Ides.

2022 09 18 F2 Euro Rx1 Janis Baumanis ©tombanks
Foto: Tom Banks

Pirmajā kvalifikācijas kārtā #YellowSquad komandas braucējs trasē demonstrēja ļoti labu ātrumu, neatstājot nekādas cerības konkurentiem, izcīnot uzvaru gan savā braucienā, gan pirmās kvalifikācijas kopvērtējumā.

Otrajā kārtā pēc starta Baumanis, kurš sacensībās startē ar Peugeot 208 automašīnu, iekārtojās aiz sava sīvākā konkurenta Antona Marklunda. Brīdī, kad Marklunds brauca ārā no sava džokerapļa, Baumanis strauji tuvojās pa pamattrasi, abiem sportistiem piedzīvojot sadursmi lielā ātrumā. Baumaņa auto sagriezās un apstājās, līdz finišam nonākot vien nepilnu minūti vēlāk, sasniedzot 12. rezultātu kopvērtējumā.

Trešajā kvalifikācijas kārtas braucienā Baumanim izdevās lielisks starts no ārmalas, kas jau pēc pirmā līkuma ļāva iekārtoties brauciena līderpozīcijā. Lai arī konkurenti cieši sekoja, Baumanis turējās visiem priekšā līdz brīdim, kad otrā apļa pēdējo līkumu sērijā tika aizķerta trases apmale iekšmalā. Pēc sadursmes ar trases nožogojumu Baumanim ar pamatīgi apskādēto auto izdevās tikt līdz finišam, tomēr rezultāts bija krietni pabojāts, vēlreiz liekot samierināties ar 12. rezultātu kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā.

Progresa kārtā Baumanim starts vienā braucienā ar sezonas līderi Marklundu, turklāt šoreiz sānu pie sāna. Šoreiz zviedrs startā bija mazliet ātrāks, tomēr brauciena turpinājumā Latvijas autosportists turpināja cieši sekot Marklunda Hyundai i20 automašīnai. Rūtoto finiša karogu Baumanis sasniedza otrais, kas pēc neveiksmīgām kvalifikācijām ļāva kvalificēties pusfinālam.

Savā pusfināla braucienā Baumanim vēlreiz izdevās lielisks starts, uzreiz izvirzoties brauciena vadībā. Turpmākajos apļos pārsvars pār tuvāko sekotāju Ulriku Linemanu tikai pieauga, Baumanim izcīnot pārliecinošu uzvaru un droši kvalificējoties finālam.

Fināla startā Baumanis tika iespiests starp Enzo Idi (iekšmalā) un Marklundu (ārmalā). Šoreiz gan iztika bez kādiem lieliem zaudējumiem, pēc spēkošanās trasē visiem sportistiem droši turpinot finālbraucienu. Pēc pirmā līkuma veikšanas Jānim izdevās iekārtoties aiz Ides, kamēr Marklunds atkrita uz piekto pozīciju. Baumanis trasē demonstrēja nevainojamu sniegumu, cieši sekojot Idem līdz brīdim, kad ceturtajā aplī devās džokerī. Neraugoties uz ātru apli “brīvā trasē” noķert beļģu autosportistu šoreiz gan neizdevās, un finiša karogs Montalegres trasē sasniegts otrajā pozīcijā, ļaujot Jānim Baumanim sasniegt sezonas labāko rezultātu. 

Tikmēr Euro RX1 sezonas līderis Antons Marklunds Portugālē ierindojās trešajā pozīcijā, ar ko bija pietiekami, lai priekšlaicīgi nodrošinātu Eiropas čempiona titulu, kamēr Jānis Baumanis ar 58 punktiem šobrīd ierindojas otrajā vietā. Enzo Ide kopvērtējumā nu ir pietuvojies līdz 3 punktu atstatumam, kas garantēs aizraujošas cīņas noslēdzošajā Eiropas čempionāta posmā, kas pēc trim nedēļām, 8. un 9. oktobrī norisināsies Beļģijā, Spa trasē.

Jānis Baumanis: “Šīs bija vienas no sarežģītākajām sacensībām, kādas man ir bijušas. Sestdienu iesākām ļoti labi, arī mašīna klausīja uz vārda, diemžēl otrajā braucienā piedzīvoju avāriju. Arī otrā diena iesākās ar labiem apļu laikiem, trešajā kvalifikācijā izdevās lielisks starts no ārmalas, bet tad pieļāvu nelielu kļūdu trasē, kamdēļ trāpīju bedrē. Tā rezultātā mašīnu uzsita gaisā, tā zaudēja saķeri, un ieslīdēju apmalēs. Svarīgākais bija sakoncentrēt visas domas un skatu uz izšķirošajiem braucieniem, nevis ilgi pārdzīvot jau notikušo. Progresa kārtā galvenais uzdevums bija aizvest mašīnu līdz pusfinālam, ko arī izdevās paveikt. Tam sekoja tiešām ļoti ātrs pusfināls un izcīnīta vieta finālā, kuram bija saglabātas četras jaunas riepas. Uzreiz pēc starta mani iespieda nelielā sendvičā, līdz ar to pazaudēju ātrumu, un Enzo tika garām. Lai gan trasē izliku visu ko spēju, viena apļa laikā apsteigt Idi šodien nebija iespējams. Kopumā esmu ļoti apmierināts ar fināla rezultātu, jo pēc tādām kļūdām un neveiksmēm, kādas šajā nedēļas nogalē mani pavadīja, ir liels prieks izcīnīt otro vietu posma noslēgumā!”