Krosa komisija
24.04.2023

Jānis Baumanis ar RX Team Latvia prezentē šīs sezonas auto

Baumanismotorsport 1

Piektdien, 21. aprīlī, Rīgā tika oficiāli prezentēta jaunizveidotā rallijkrosa komanda “RX Team Latvia”. Kā jau nosaukums liecina, komanda ir izveidota tepat Latvijā, Eiropas rallijkrosa trasēs to pārstāves latviešu mehāniķi, inženieri un pilots! Prezentācijas laikā tika atrādīts jaunais krāsojums mašīnai, ar ko Jānis Baumanis šosezon sacentīsies Eiropas rallijkrosa čempionātā.

Baumanismotorsport 6

“RX Team Latvia” komandas prezentācija risinājās dienu pirms došanās ceļā, jo šodien Jānis Baumanis piedalās testos Vācijā, kam sekos brauciens uz Ungāriju. Tur jau šajā nedēļas nogalē tiks uzsākts 2023. gada Eiropas čempionāts rallijkrosā.

Komandā valda izteikti latviska gaisotne, jo Latviju pārstāv ne tikai tās vadītājs Mārcis Ķenavs un pagājušās sezonas vicečempions Jānis Baumanis, bet arī mehāniķi nāk no Latvijas, turklāt vairākas detaļas jau tiek ražotas dzimtenē.

Sagatavošanās jaunajai sezonai pagaidām rit samēra gludi, arī pērn iekrātā pieredze palīdzējusi. Pirmie testi jau veikti un “RX Team Latvia” sagatavotais Peugeot 208 ar tiem ticis galā godam, nepieviļot Baumani.

Baumanismotorsport 3

Jānis Baumanis: “Jau sestdien daļa komandas kāpj fūrē un brauc uz pirmajām sacensībām. Svētdien jāierodas Bukstehūdē, lai pirmdien aizvadītu testu dienu. Puiši ir ļoti aizņemti, bet viņi paspēj izdarīt visu nepieciešamo – viņi ir pelnījuši ovācijas.

Pagājušajā otrdienā, pēc Lieldienām, saņēmām motoru, trešdien tas tika ielikts mašīnā, ceturtdien no rīta bez problēmām iedarbinājām mašīnu, bet sestdien un svētdien testos nobraucām vairāk 90 apļus bez jebkādām tehniskām problēmām. Liels prieks par komandas paveikto darbu!

Pati mašīna 2018. gadā ir būvēta Peugeot Motorsport, pēc tam nodota Zviedrijas komandai Hansen Motorsport un ar šo auto Kevins Hansens startēja 2018. un 2019. gadā pasaules čempionātā, bet 2022. gadā mēs ar šo auto izcīnījām Eiropas vicečempiona titulu.”

Baumanismotorsport 2

“Runājot par auto tad jāatzīst, ka lielas izmaiņas tehnisko uzlabojumu ziņā tai nav veiktas, taču mašīna ir profesionāli un ļoti rūpīgi atjaunota, prieks arī par to, ka daudzas detaļas tiek ražotas Latvijā.

Ļoti žēl, ka Eiropas čempionāta programmā nav sacensības Latvijā. Ceram, ka kādu dienu tās atgriezīsies kalendārā, taču plānojam startēt arī Latvijā. Iespējams, ka tas varētu notikt oktobrī Biķernieku trasē, jo sociālajos portālos ļoti daudzi vaicā, kad mūs varēs redzēt startējam tepat Latvijā. Visi būs laipni gaidīti.”

 

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: Aldis Putniņš