Rallija komisija
28.11.2022

Izziņots FIA ERČ 2023. gada kalendārs, Tet Rally Liepāja notiks 16.-18. jūnijā

2022 11 25 F4 Tet Rally Liepāja ©redbullcontentpool

Ir izsludināts FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada kalendārs, kurā jau 11. reizi iekļauta arī Latvija, kas 2023. gada 16.-18. jūnijā uzņems gaidāmās sezonas ceturto posmu. Vienlaicīgi, tehnoloģiju uzņēmums “Tet” un starptautisku autosporta sacensību rīkotājs “RA Events”, pēc veiksmīgi sarīkota FIA Eiropas rallija čempionāta posma šā gada jūlijā, vienojušies par sadarbības turpināšanu arī 2023. gadā, sekmējot tālāku sacensību organizācijas līmeņa izaugsmi. Līdz ar noslēgto vienošanos starp “Tet” un “RA Events”, arī rallija nosaukums saglabāsies “Tet Rally Liepāja”.

Fia European Rally Championship 2022 Stop 5 Liepaja, Latvia

2023. gada FIA Eiropas rallija čempionāts jau vēlreiz apvienos astoņus posmus, kas šogad norisināsies astoņās dažādās valstīs – bez Latvijas arī Portugālē, Spānijā, Polijā, Zviedrijā, Itālijā, Čehijā un Ungārijā. Čempionāta jaunā sezona ilgs no marta, kad paredzēts pirmais posms Rally Serras de Fafe e Felgueiras, līdz oktobrim, kad paredzēts sezonas noslēdzošais posms Rally Hungary. Tikmēr FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma norise paredzēta 2023. gada 16.-18. jūnijā, kad Kurzemē sarīkos sezonas ceturto posmu “Tet Rally Liepāja”.

“Šī ir bijusi pienākumiem piepildīta nedēļa, kuras izskaņā varam padalīties uzreiz ar diviem nozīmīgiem jaunumiem. Pirmkārt, FIA Eiropas rallija čempionāts arī nākamgad piestās Latvijā, jau vienpadsmito reizi visiem pašmāju rallija interesentiem ļaujot klātienē sekot līdzi aizraujošajiem notikumiem ātrumposmos. Otrkārt, ir neizsakāms prieks, ka mūsu paveikto šogad augstu novērtējis tehnoloģiju uzņēmums Tet, rodot iespēju turpināt sadarbību 2023. gadā, arī turpmāk esot mūsu rallija ģenerālsponsoram, kura vārds iekļauts sacensību nosaukumā – Tet Rally Liepāja. Šis ir ļoti nozīmīgs solis mūsu rallija attīstībā, lai, kopīgi strādājot, ļautu sasniegt vēl nesasniegtus mērķus,” izsakās RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Drosme mēģināt un neatlaidība uzlabot ir vērtības, kurās balstām savu darbību un kuras mūs vieno arī ar sporta pasauli un ir sadarbības pamatā ar RA Events, tāpēc arī šogad sniegsim nepieciešamo atbalstu rallijam ceļā uz panākumiem. Motoru sports Latvijā ir bijis novērtēts vienmēr, un tas sevi ir pierādījis līdzās citiem sporta veidiem, kur sportisti ir vienlīdz gatavi cīnīties un nest Latvijas vārdu plašāk pasaulē, ko apliecina arī sekmīgi uzsāktais darbs, lai Latvijā norisinātos vērienīgais FIA pasaules rallija čempionāta posms. Vēlamies turpināt būt par uzticamu partneri, lai kopīgi veicinātu rallija attīstību un paceltu to jaunā līmenī, kā arī nodrošinātu organizatoriem, sportistiem un līdzjutējiem jaunu un aizraujošu sacensību pieredzi,” atklāj Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Visi jaunumi un informācija par “Tet Rally Liepāja” atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

Tāpat jānorāda, ka Tet Rally Liepāja iekļauts arī 2023. gada Junior ERC kalendārā, kurā kopumā paredzētas sešas sacensības – talantīgākie jaunieši sezonu uzsāks ar posmu Polijā, bet noslēgs Ungārijā.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas kalendārs:
1. posms Rally Serras de Fafe e Felgueiras Portugāle 11.-12. marts
2. posms Rally Islas Canarias Spānija 5.-6. maijs
3. posms 79th Rally Poland Polija 20.-21. maijs
4. posms Tet Rally Liepāja Latvija 17.-18. jūnijs
5. posms Royal Rally of Scandinavia Zviedrija 7.-8. jūlijs
6. posms Rally di Roma Capitale Itālija 29.-30. jūlijs
7. posms Barum Czech Rally Zlín Čehija 19.-20. augusts
8. posms IV Rally Hungary Ungārija 7.-8. oktobris

 

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts, RA Events, janis@raevents.lv