Standarta automobiļu komisija
22.11.2022

Izmēģini spēkus Rīgas Ziemas kausā – pirmais posms Biķerniekos jau 3. decembrī

Rzk 2023 2

Jau 3. decembrī tiks dots starts Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 sezonai. Šī ziemas autosprinta seriālam būs jau sestā sezona, kurā uz starta slavenajā Biķernieku trasē varēs stāties gan pieredzējuši autosportisti, gan arī tie, kas drošā un slēgtā vidē vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes.

Rzk 2023 1

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon visi Rīgas Ziemas kausa posmi norisināsies Biķernieku trasē. Ziemas autosprinta seriāls sastāvēs no četriem posmiem, no kuriem divi plānoti decembrī, bet divi tiks aizvadīti janvārī. Arī šoziem organizatori paredzējuši uz katru posmu mainīt trases konfigurāciju, lai gan braucējiem, gan skatītājiem sacensības padarītu pēc iespējas aizraujošākas.

Rīgas Ziemas kausā uz starta var stāties gan ar ielas, gan ar sporta automašīnām, tomēr ir pierādījies, ka sniegotajos un slidenajos apstākļos daudz svarīgāki par jaudu ir braucēju meistarība. Dalībnieki sacensībās tiek sadalīti klasēs pēc piedziņām un riepām. 2WD, RWD un 4WD ieskaitēs var piedalīties ar ceļu satiksmei paredzētām riepām, savukārt 2WD OPEN, RWD OPEN un 4WD OPEN riepu izvēle ir brīva. Jāatzīmē gan, ka Biķernieku trases seguma saglabāšanas nolūkos nav atļauts startēt ar radžu riepām.

Bez iepriekšminētajām klasēm Rīgas Ziemas kausā tradicionāli populāras ir arī īpašās AUDI QUATTRO un DĀMU ieskaites. Tā, piemēram, AUDI QUATTRO klasē pagājušajā sezonā uz starta izgāja vairāk nekā 20 Audi markas īpašnieki, savukārt DĀMU klasē savus spēkus sniegotajos apstākļos izmēģināja septiņas braucējas. Jāatzīmē, ka kopumā iepriekšējā sezonā uz starta stājās vairāk nekā 200 dalībnieki. Lai attīstītu jauniešu kustību autosportā, uz šo gadu izveidota jauna JUNIORU ieskaite, kurā ar vientilta piedziņas automašīnu varēs piedalīties jaunieši vecumā līdz 18 gadiem. Vēl viens jaunums uz šo sezonu ir LADA CLASSIC klase – tajā uz starta varēs iziet jebkurš žigulis ar aizmugurējo piedziņu.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon paredzēts, ka no visiem posmiem būs pieejamas foto un video reportāžas, kas attiecīgi iemūžinās dalībnieku pirmos vai jau nākamos soļus autosportā. Tāpat dalībnieku parka kafejnīcā būs iespējams iegādāties siltus dzērienus un ēdienus, kā arī uz ekrāna sekot līdzi aktuālajiem rezultātiem. Plašāka informācija par Rīgas Ziemas kausu un to, kas nepieciešams, lai piedalītos, pieejama www.kalvemotorsports.lv/ziema mājaslapā.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:
1. posms – 3. decembris
2. posms – 17. decembris
3. posms – 7. janvāris
4. posms – 21. janvāris

 

Informāciju sagatavoja: Eduards Kalve