Krosa komisija
05.05.2022

Iespaidīgs dalībnieku sastāvs rallijkrosa sezonas atklāšanā 7. maijā Biķerniekos

Bmw Klase

Šajā nedēļas nogalē, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, tiks atklāta jaunā Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona. Pateicoties kuplajam dalībnieku skaitam Biķernieku sacīkstē spilgti iezīmēsies jaunā sacensību formāta labākās īpašības, trasē būs vērojamas vēl spraigākas cīņas par uzvarām.

Bmw Klase
Foto: Toms Paipals Photography

Nedēļas sākumā noslēdzās dalībnieku pieteikumu termiņš. Apvienojoties divu valstu čempionātiem, sarakstus papildinājuši vairāku lietuviešu un igauņu sportistu pieteikumi. 79 dalībnieki startēs septiņās dažādās ieskaites klasēs: Super 1600, Super 2000, LADA RX, BMW RX 3000, Supercar, Xtreme kroskarti un klasē jaunākajiem rallijkrosa braucējiem Yaris Cup.

Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs: “Nedēļas sākumā, noslēdzoties dalībnieku pieteikumu termiņam, teikšu godīgi, priecājos kā mazs bērns konfekšu veikalā. Sākotnēji šķita, ka dažādu iemeslu dēļ, dalībnieku skaits šajā sezonā varētu samazināties, bet redzot sarakstus, skaidrs ir viens, braucēji sezonu ir gaidījuši ar nepacietību. Klašu dalībnieku sastāvi ir iespaidīgi, redzēsim rallijkrosa sacensību veterānus, kā arī jaunus braucējus. Cīņas trasē demonstrēs visi, to noteikti ir vērts redzēt, tāpēc aicinu rallijkrosa fanus mums pievienoties klātienē,” tā rīkotājs.

2019. gadā tika izveidota BMW klase, kuru rallijkrosā gaidīja daudzi, gadiem ritot – klase ir augusi, šajā nedēļas nogalē uz starta stāsies 19 dalībnieki, kas ir pozitīvs rādītājs šīs klases attīstībā. Šajā sezonā BMW RX 3000 klasē pievienojušies dalībnieki, kuru automašīnu projekti garāžās tapuši gadu vai divus, kā arī braucēji, kuri, vērojot cīņas iepriekšējā gadā, sapratuši, ka tas varētu būt viņu rallijkrosa aicinājums.

Kārlis Nebars, 2021. gada BMW RX 3000 klases vicečempions: “Šajā gadā sezonas sākums pienācis ātrāk, sākam maijā. Šobrīd mūsu garāžā norisinās pēdējie sagatavošanās darbi, lai jau rīt piedalītos treniņos un sestdien varētu stāties uz starta pirmajā šīs sezonas posmā Biķerniekos. Pozitīvas emocijas raisa lielais dalībnieku skaits, būs interesantas un spraigas cīņas, noteikti izbaudīsim jauno sacensību formātu. Braucējiem būs labas cīņas un skatītājiem to visu būs patīkami vērot,” atklāj sportists.

Super 2000 klases dalībnieki šajā sezonā parūpējušies par sulīgu konkurenci, uz starta redzēsim 18 braucējus. Sportisti sezonu ir gaidījuši ar nepacietību, tāpēc ir gatavi sagādāt nervus kutinošus momentus sacensību apmeklētājiem. Savu performanci šajā posmā sniegs pagājušā gada Latvijas čempions Ivo Gabrāns, Baltijas čempione Maija Stakena, kā arī citi jau labi zināmi un jauni rallijkrosa braucēji.

Maija Stakena, Baltijas rallijkrosa čempione Super 2000 klasē: “Ap mani šobrīd virmo neskaitāmi daudz emocijas, esmu sajūsmā, ka šajā klasē pieteikušies tik daudz dalībnieki – jāsaka liels paldies rīkotājiem par tik kvalitatīvām sacensībām, kurās ir vēlme piedalīties. Protams, ir satraukums par to, ka uz starta būsim tik daudz, bet prieks, ka ir papildus konkurence, jo tā tikai varam augt. Pati jūtos labi, vēlos baudīt sacensības un nesatraukties lieki par dažādiem sīkumiem, aizvadīt sacensības bez stresa un priecāties gan par savām, gan citu uzvarām. Esmu pateicīga būt rallijkrosa virtuvē, sacensties un darīt to, kas patiešām patīk. Visiem dalībniekiem un saviem konkurentiem novēlu godīgas cīņas un uzvaras,” atklāta ir Maija.

Sacensības vērot aicināti arī visi rallijkrosa fani. Biļetes skatītājiem pieejamas iepriekšpārdošanā www.aula.lv, to cena EUR 11,50. Invalīdiem ratiņkrēslā un pavadonim, kā arī bērniem līdz 13 gadu vecumam ieeja bezmaksas.

Oficiālajā mājaslapā iespējams sekot līdzi arī jaunumiem par sacensību norisi. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv. 

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja, Rallycross.lv

E-pasts: media@rallycross.lv; Tel. nr.: +371 26612249