Drifta komisija
02.08.2023

Grandiozajā “Drift Masters” Eiropas čempionāta Rīgas posmā uzvar Šenehans, latvietim Bertānam augstā otrā vieta

Dkr1

Ar pilnām tribīnēm un aizraujošām cīņām jūlija noslēdzošajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē tika aizvadīts “Drift Masters” Eiropas čempionāta posms “Drift King of Riga 2023”. Spraigā fināla tandēmā uzvaru izcīnīja īrs Džeks Šenehans, otrā vieta latviešu pilotam Nikolasam Bertānam, savukārt ar trešo vietu kuplā skaitā sabraukušos somu fanus iepriecināja viņu tautietis Juha Rintanens.

Dkr2

“Drift Masters” Eiropas čempionāts Rīgā viesojās jau septīto gadu, arī šoreiz parūpējoties par grandiozu šovu. Sezonas ceturtais posms uz starta pulcēja gan Eiropas, gan Baltijas spēcīgākos drifterus, kopskaitā uz starta izejot 56 dalībniekiem no vairāk nekā 20 valstīm. Starp tiem bija gan pasaulē par spēcīgāko drifta pilotu uzskatītais īrs Džeimss Dīns, gan arī Japānas drifta leģenda Naoki Nakamura. Latviju “Drift King of Riga 2023” sacensībās šoreiz pārstāvēja pieci piloti – Nikolass Bertāns, Edgars Kroģeris, Reinis Ozoliņš, Kristians Burkovs un Jānis Bērziņš.

Visas piektdienas garumā Biķernieku trases īpašajā “Drift Masters” konfigurācijā norisinājās treniņi, ļaujot braucējiem kārtīgi sagatavoties sestdienas kvalifikācijai. Lai arī piektdienas un sestdienas treniņbraucienos bija gan sausi, gan slapji apstākļi, sestdienas vakarā svarīgie kvalifikācijas braucieni tika aizvadīti sausā trasē. Neveiksmīga kvalifikācija izvērtās latviešu pilotiem, jo no pieciem braucējiem TOP32 finālbraucieniem kvalificējās vien Bertāns, uzrādot 32. rezultātu. Tas nozīmēja, ka svētdienas finālbraucienos viņam uzreiz pirmajā tandēmu kārtā pretī stājās kvalifikācijas uzvarētājs un pagājušo gadu čempions Pjotrs Vieceks. Otrais kvalifikācijā palika kopvērtējuma līderis, īrs Konors Šenehans, savukārt trešais rezultāts igaunim Kevinam Pesuram.

Dkr3

Svētdienas rīta treniņbraucieni tika aizvadīti pilnīgi sausā trasē, tomēr tieši pirms finālbraucieniem Biķernieku trasē uznāca lietus, padarot trasi ļoti slidenu. No vienas puses slapjā trase laupīja gan braucējiem, gan skatītājiem ātrumu un dūmus, no otras puses šie apstākļi sagādāja ne vienu vien pārsteigumu un drāmu. Pirmais pārsteigums sekoja jau pirmajā TOP32 tandēmā, kad latviešu cerība Bertāns pārspēja poli Vieceku, kurš izaicinošajos apstākļos pieļāva lielu kļūdu un par to dārgi samaksāja, izstājoties jau TOP32 kārtā.

Arī tālākajās cīņās bija vērojamas daudzas izslīdēšanas no trases, sagriešanās un savstarpējas sadursmes, parūpējoties par pamatīgu drāmu braucējiem un šovu skatītājiem. Kamēr abi igauņu piloti – Olivers Randalu un Kevins Pesurs – piedzīvoja zaudējumus TOP32 kārtā un lietuviešu favorīts Benediktas Čirba izstājās TOP16, latviešu talants Bertāns turpināja spoži un iekļuva labāko astotniekā. Tur viņam pretī stājās jau iepriekš minētais Džeimss Dīns, ar kuru Bertāns ir braucis gan kopā komandā, gan aizvadījis daudzas skaistas cīņas. Lai arī līdz šim visas iepriekšējās savstarpējās cīņas Dīns bija izšķīris sev par labu, šoreiz pārliecinošāku sniegumu nodemonstrēja Bertāns, attiecīgi pirmo reizi uzvarot titulētāko drifteri pasaulē un iekļūstot pusfinālā.

Dkr4

Tur latviešu pilotam būtu bijis jābrauc pret īru Duanu Makīveru, tomēr īrs TOP8 cīņā pret somu Lauri Heinonenu pēc Heinonena izraisītas sadursmes piedzīvoja tehnisku defektu un attiecīgi izstājās no sacensībām. Tādējādi Bertāns automātiski iekļuva finālā, kur viņam pretī stājās cits Īrijas pārstāvis Džeks Šenehans, kurš ceļā uz finālu bija pārspējis daudzus spēcīgus pilotus, to starpā savu brāli Konoru Šenehanu un kopvērtējumā augstu esošo Juha Rintanenu. Jāatzīmē, ka trase uz izšķirošajiem braucieniem jau bija pilnībā nožuvusi, kas ļāva visiem klātesošajiem izbaudīt ātrumu un dūmu smaržu.

Pirmajā fināla braucienā Bertāns startā nespēja tikt līdzi Šenehanam un tādējādi īram bija blakus vien trases otrajā un trešajā pagriezienā. Otrā trases daļā Bertāns rādīja iespaidīgu sekojošo braucienu, tomēr pirmajā daļā zaudētā distance kļuva par izšķirošu faktoru. Šenehans Bertānam bija sānos jau no paša pirmā pagrieziena, noturot minimālu distanci līdz pat pašam finišam. Tādējādi Džeks Šenehans varēja svinēt savu pirmo šīs sezonas uzvaru, vienlaikus pārņemot arī kopvērtējuma līdera godu. Bertāns gan arī varēja priecāties, jo ceļā uz otro vietu pārspēja divus no pasaules labākajiem drifteriem, līdz ar to šis noteikti ir viens no jaunā latviešu driftera lielākajiem sasniegumiem viņa līdzšinējā karjerā. Trešo goda pjedestāla pakāpienu ieņēma Rintanens, liekot skaļi gavilēt kuplā skaitā sanākušajiem somu skatītājiem.

 

Video: www.youtube.com/watch?v=huWZqjYL5KY

Foto: Rinalds Jasinskis (RNDM Media)

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša